Piątek 19 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Wykolejone wagony, ruch wstrzymany (akt. 2)

Data publikacji: 2019-02-20 16:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:33
Wykolejone wagony, ruch wstrzymany
Fot. Mirosław CIECHANOWSKI  

Być może nawet do czwartku potrwają kłopoty z przejazdem na szczecińskim Gocławiu. Przed godziną 17 w środę (20 lutego) doszło tam do wykolejenia pociągu towarowego. Zablokowany jest przejazd pomiędzy ul. Nad Odrą i Lipową.

Jak ustalił "Kurier", z szyn wypadła lokomotywa i trzy wagony składu przewożącego ładunek sypki. Pociąg jechał z Polic w stronę centrum Szczecina. Do zdarzenia doszło dokładnie na przejeździe kolejowym, kierowcy muszą więc korzystać z objazdów. 

Aby zapewnić dojazd pasażerom miejskiej komunikacji, na ile jest to możliwe, autobusy linii 58 od ul. Kościelnej kierowane są ul. Ks. Dąbrówki, Nad Odrą i ponownie ul. Kościelną wracają na swoją trasę. Z kolei linia 102 z ul. Nad Odrą skierowana została ul. Kościelną, Nehringa, Strzałowską i Światowida do pętli Gocław z pominięciem przystanków "Kościelna" i "Nad Odrą".

* * *

Służby techniczne wstępnie deklarują udrożnienie przejazdu kolejowo-drogowego dzisiaj w nocy. Okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalna komisja, ale wstępnie mówi się o pęknięciu szyny. ©℗

ToT

Fot. Mirosław CIECHANOWSKI

 

* * *

Wcześniejsza informacja:

Nieprzejezdny jest przejazd kolejowy na szczecińskim Gocławiu. Pomiędzy ul. Lipową i Nad Odrą (w pobliżu wieży Bismarcka) wykoleiły się trzy wagony składu towarowego.

Spowodowało to paraliż tego odcinka drogi. Tworzy się korek, samochody ciężarowe nie mają jak zawracać. Autobusy linii 58 i 102 jadące w kierunku Gocławia zawracane są przez ul. Ks. Dąbrówki. 

Więcej informacji wkrótce. ©℗

p, ToT

Fot. Mirosław CIECHANOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dryja
2019-02-20 20:05:51
Blisko, coraz bliżej. Po podobnym zdarzeniu przed trzema laty (+ parę dni) napisałem komentarz: "No to mamy świetną okazję by Kurier swoim wiernym czytelnikom wydrukował w formie odpowiedniej do wycięcia i powieszenia na ścianie "Instrukcję Ewakuacji na Wypadek Rozszczelnienia Transportu Materiałów Chemicznych". Kiedyś się przyda." Aktualne i jeszcze długo będzie aktualne.
Obs.ryver
2019-02-20 18:57:09
Kiedy eszelony z kwasami i inną chemią zostaną wyprowadzone z przejazdów przez miasto Szczecin? Patrzę,na stacji Dąbie(wczoraj o godz.6.25), kilometr cystern wypełnionych 85%-owymj kwasem....kierunek -ZCh Police... przez największe osiedla i ludne dzielnice Szczecina...
m
2019-02-20 18:36:44
Ciekaw jestem kiedy wykoleja sie gdzies na tej trasie cysterny z pakiwem lub kwasem ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA