Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Kilka osób zginęło w katastrofie pociągu na duńskim moście [GALERIA] (akt. 1)

Data publikacji: 2019-01-02 11:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-27 16:30
Kilka osób zginęło w katastrofie pociągu na duńskim moście
 

Osiem osób zginęło, a 16 zostało rannych w środę w katastrofie pociągu pasażerskiego na moście Storebaelt, łączącym duńskie wyspy Fionia i Zelandia – podała policja w Danii. Trwa akcja ratownicza, którą utrudnia sztormowa pogoda.

Według duńskich kolei DSB wszystkie ofiary śmiertelne to pasażerowie. Wśród zabitych jest pięć kobiet i trzech mężczyzn. W pociągu było 131 podróżnych i trzy osoby personelu. Wszyscy, którzy nie potrzebowali pomocy medycznej, zostali ewakuowani i przewiezieni do hali sportowej Nyborg.

– W następstwie wypadku 18-kilometrowy most nad Wielkim Bełtem zamknięto. Wstrzymano ruch zarówno dla pociągów, jak i dla samochodów – poinformowała policja.

Nie jest jasne, co było przyczyną katastrofy. Duńskie media przekazują, że plandeka z pociągu towarowego przewożącego partię piwa uderzyła w pociąg osobowy, jadący w przeciwnym kierunku, co spowodowało, że musiał on gwałtownie hamować. Agencja Reutera i portal BBC News podają, że w czasie sztormowej pogody w pociąg osobowy zmierzający z miasta Odense w środkowej części Fionii do Kopenhagi, położonej na Zelandii, uderzyły obiekty z pociągu towarowego.

Codziennie most pokonuje ponad 27 tys. samochodów i 21 tys. pasażerów pociągów. 

(pap)

Fot. EPA/TIM K. JENSEN 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ