Czwartek 08 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Wykoleił się wagon. Zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Poznań – Szczecin (akt. 1)

Data publikacji: 2022-09-29 08:31
Ostatnia aktualizacja: 2022-09-29 11:29
Wykoleił się wagon. Zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Poznań – Szczecin
Fot. Ryszard Pakieser (arch.)  

Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przywrócony został ruch pociągów na trasie Poznań – Szczecin. Zakończyła się zastępcza komunikacja autobusowa.

***

Wcześniejsza informacja

W czwartek (29 września) o godzinie 3:00, podczas prowadzenia prac inwestycyjnych na trasie Krzyż – Podlesiec jeden z wagonów z tłuczniem wpadł z toru. Na miejscu pracują służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany, nie ma zagrożenia dla środowiska.

Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja.

- Ruch pociągów został wstrzymany - informuje  Bartosz Pietrzykowski, z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A -.  Pociągi dalekobieżne PKP Intercity kierowane są trasą zmienioną przez stację Rzepin. Za pominięte stacje i przystanki przewoźnik PKP Intercity wprowadził zastępczą komunikację autobusową. Za pociągi regionalne Polregio wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Krzyż – Choszczno.

- Dla zapewnienia sprawnej komunikacji PLK pozostają w kontakcie z przewoźnikami. Powołano zespół koordynujący działania złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników. Wznowienie ruchu pociągów możliwe będzie po wkolejeniu wagonu i sprawdzeniu stanu infrastruktury - dodaje Bartosz Pietrzykowski.

Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji. Informacje o kursowaniu pociągów są na stronie www.portalpasazera.pl i aplikacji Portal Pasażera.

oprac. (mh)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

co to za foto
2022-09-29 10:41:03
przecież "jeden z wagonów z tłuczniem wpadł z toru" a nie szynobus.
Efekty rządów IIIRP
2022-09-29 09:06:41
I modelu polaryzacyjno-dyfuzyjnego...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA