Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Wycieczki dla dzieci i młodzieży do latarni morskiej w Świnoujściu. Rejs dodatkową atrakcją.

Data publikacji: 02 czerwca 2023 r. 16:14
Ostatnia aktualizacja: 03 czerwca 2023 r. 17:31
Wycieczki dla dzieci i młodzieży do latarni morskiej w Świnoujściu. Rejs dodatkową atrakcją.
Wycieczka statkiem jest dodatkową atrakcją. Fot. Stowarzyszenia Miłośników Latarń Morskich  

To są niezapomniane wycieczki: widok na panoramę ujścia Świny z wysokości niemal 70 metrów, zwiedzanie wyjątkowego zabytku techniki, jakim jest latarnia morska i rejs statkiem po porcie. Prawie półtora tysiąca dzieci i młodzieży skorzysta z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Latarń Morskich i właściciela Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu, spółki Gaz-System. Program ma na celu edukację i promocję dziedzictwa morskiego.

Przypomnijmy, że od 13 kwietnia br. do latarni morskiej i Fortu Gerharda można się dostać tylko od strony wody. Większość grup szkolnych, które przyjeżdżały odwiedzać największe świnoujskie zabytki między innymi w ramach programu ministra edukacji i nauki pn. „Poznaj Polskę”, straciło możliwość realizacji wycieczek z powodu braku funduszy na statek.

Jednak dzięki inicjatywie spółki Gaz-System i porozumieniu, jakie zawarto ze Stowarzyszeniem Miłośników Latarń Morskich, udało się zdobyć fundusze na przejazd blisko 1500 dzieci i młodzieży.

– Jesteśmy wdzięczni, że udało się znaleźć jakieś rozwiązanie, bo do latarni morskiej i Fortu Gerharda przyjeżdżamy od ponad 10 lat! – mówi Jadwiga Cichocka, nauczycielka ze szkoły podstawowej z Poznania. – Wycieczka statkiem jest dodatkową atrakcją, a port od strony wody wygląda niesamowicie!

Uczestnicy wycieczki zwiedzają również Fort Gerharda. Przedsięwzięcie ma charakter pilotażowy, a organizatorzy czynią starania, by inicjatywę rozszerzyć i zapewnić podobny transport z innymi partnerami dla pozostałych grup wycieczkowych.

Program „Poznaj Polskę” ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Gaz-System – sponsor  wydarzenia: Latarnie morskie nad Bałtykiem – pomniki historii dziedzictwa morskiego – jest spółką o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego kraju. Zarządza prawie 12 tys. km gazociągów przesyłowych i jest właścicielem świnoujskiego terminalu LNG. Od kilku lat konsekwentnie działa w celu dywersyfikacji źródeł i kierunków dostaw gazu do Polski, aby mieć niezależność gazową i stworzyć perspektywy rozwoju rynku gazu w regionie. Gaz-System zapewnia ciągłość zasilania odbiorców dzięki m.in. rozbudowie terminalu LNG, uruchomieniu gazociągu Baltic Pipe oraz interkonektorów z Litwą i Słowacją.  

Jako sponsor wydarzeń kulturalnych i obiektów zabytkowych, takich jak latarnia morska, Podziemne Miasto czy Fort Gerharda w Świnoujściu, ma wpływ na zachowanie dla pokoleń historii naszego kraju. Spółka aktywnie angażuje się w liczne działania prospołeczne, finansuje projekty z zakresu kultury, sztuki i ochrony środowiska naturalnego w całej Polsce. Działalność charytatywna obejmuje także programy edukacyjne, zakup sprzętu multimedialnego dla szkół i jednostek ochotniczej straży pożarnej. Szkoły techniczne objęte patronatem Gaz-Systemu otrzymują doposażenie pracowni dydaktycznych i możliwość praktyk zawodowych w spółce.

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Beza
2023-06-03 17:04:54
To świetna propozycja. Wizyta na Latarni plus rejs statkiem. Dzieciarnia musi być szczęśliwa bo można z bliska port zobaczyć
Chore
2023-06-03 16:24:47
A droga nadal zablokowana. To mniej więcej tak jakby komuś obić gębę na ulicy, a później dać chusteczkę, żeby otarł połamany nos z krwi i powiedzieć: "Widzisz jaki jestem dobry. Podziękuj". Otwórzcie ul. Ku Morzu, nie urządzajcie cyrków i będzie ok.
Art
2023-06-03 15:04:28
Rejs do latarnii,bo nie można normalnie dojść.Chore i chory kraj.
Edmund
2023-06-03 13:42:19
PIS moźe zasłonić niebo ,w zasłonie zrobić dziurę i następnie organizować wycieczki dla uczniów aby przez tę dziurę mogli sobie pooglądać niebo.Aleź będą wdzięczni.
Sukces PiS
2023-06-03 08:37:56
Ale" dobry jest ten PiS" w Świnoujściu paranoja najpierw zamknęli dojście do latarni a teraz wpadli na wspaniały pomysł aby drogą morską dojechać statkiem na latarnie za odpowiednią kasę
przykre
2023-06-02 19:27:51
1500 popłyneło, 10000 już nie.. a mogło gdyby normlanie droga była otwarta!!! PARANOJA!!!
ile za bilet
2023-06-02 16:32:48
taki przejazd statkiem ile kosztuje?
Latarnia
2023-06-02 16:20:18
Super że można popłynąć na Latarnię, dla dzieciaków z Poznania to musi być dopiero frajda

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA