Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Wybory coraz bliżej. PO wspiera Krzystka i ogłasza swoich kandydatów

Data publikacji: 11 lutego 2024 r. 14:28
Ostatnia aktualizacja: 12 lutego 2024 r. 19:37
Wybory coraz bliżej. PO wspiera Krzystka i ogłasza swoich kandydatów
Arkadiusz Marchewka nie będzie kandydatem PO na prezydenta Szczecina. Szczecińska PO, którą kieruje, zdecydowała o poparciu dla prezydenta Piotra Krzystka. Fot. Ryszard Pakieser  

Szczecińska Platforma Obywatelska nie wystawi swojego kandydata na prezydenta Szczecina, poprze za to Piotra Krzystka. W niedzielę rada szczecińskiej PO podjęła uchwałę w tej sprawie. 

Ponadto Rada Powiatu PO zatwierdziła listy kandydatów do Rady Miasta Szczecin. Oto oni. W okręgu pierwszym: Marcin Biskupski - samorządowiec, wiceprzewodniczący Rady Miasta Szczecin; Maria Schneider - działaczka na rzecz praw kobiet, organizatorka protestów społecznych; Wojciech Dorżynkiewicz - samorządowiec, radny Województwa Zachodniopomorskiego; Małgorzata Wleklak - działaczka społeczna, radna Rady Osiedla Dąbie; Damian Czarkowski - działacz społeczny; Agnieszka Drewnowska - działaczka społeczna, przedsiębiorczyni; Roman Herczyński - przewodniczący Rady Osiedla Wielgowo -Sławociesze-Zdunowo; Rafał Myśliwiec - społecznik; Maria Bohuń - przewodnicząca rady Osiedla Podjuchy.

W okręgu drugim: Urszula Pańka - radna Miasta Szczecin, dyrektorka ZCDN; Stanisław Kaup - aktywista miejski, przewodniczący Nowej Generacji w Szczecinie; Dorota Gródecka - ginekolożka, dr. n. medycznych; Elżbieta Abramowicz - szefowa szczecińskiej Jadłodzielnii; Rafał Stańczuk - działacz sportowy; Anna Jednaki - dyrektorka sprzedaży w branży telekomunikacyjnej; Piotr Juny - działacz społeczny; Małgorzata Makowska - działaczka z zakresu edukacji; Tomasz Kuliszenko - działacz społeczny.

W okręgu trzecim: Paweł Bartnik - radny Miasta Szczecin, dyrektor Biura Euroregionu Pomerania; Przemysław Słowik - radny Miasta Szczecin, współprzewodniczący partii Zielonych; Ewa Jasińska - przedsiębiorca, przedstawicielka Nowoczesnej; Artur Wojdyła - dyrektor handlowy w firmie eksportowej; Dorota Pundyk - przedstawicielka Zielonych w Szczecinie; Cudak Wioletta - działaczka społeczna; Jakub Salomon - działacz społeczny, przedstawiciel Nowej Generacji.

W okręgu czwartym: Łukasz Tyszler - radny Miasta Szczecin, dyrektor Szpitala w Zdrojach; Mateusz Gieryga - przedstawiciel Nowej Generacji; Ilona Milewska - aktywistka na rzecz zwierząt, wolontariuszka, radna Osiedla Zawadzkiego-Klonowica; Andrzej Radziwinowicz - radny Miasta Szczecin, przedstawiciel Zielonych; Joanna Iwancz - działaczka społeczna, specjalistka z zakresu dyplomacji; Robert Wypart - nauczyciel; Danuta Sobczak-Domańska - działaczka społeczna; Bazyli Baran - radny Rady Miasta Szczecin.

W okręgu piątym: Jan Posłuszny - radny Miasta Szczecin; Łukasz Kadłubowski - radny Miasta Szczecin; Zuzanna Jeleniewska - przedstawicielka Nowej Generacji; Witold Jabłoński - dyrektor Morskiego Centrum Nauki; Małgorzata Gadomska - nauczycielka, była radna Miasta Szczecin; Bogusław Owsianowski - działacz społeczny, przewodniczący Rady Osiedla Skolwin; Wojciech Kępka - działacz społeczny, inicjator Wieczornego Biegania w Szczecinie; Wiktoria Rogaczewska - architektka, działaczka społeczna.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

lista kandydatów
2024-02-13 10:28:29
Wiadomo, że deweloperzy sprzedają mieszkania i domy np. w "dzielnicy Szczecin-Mierzyn", ale tamtejsi mieszkańcy powinni raczej kandydować do rady gminy Dobra. Czy wszyscy kandydaci do Rady Miasta Szczecin są mieszkańcami Szczecina?
Użyteczne zawody
2024-02-12 16:29:16
Większość z nich ma zawód niezwykłe potrzebny i użyteczny: aktywiszcze, działaczyszcze, gwizdkowiszcze... Jak to trafnie ujął Bareja, tacy co to z zawodu są dyrektorami... Omijajacie takich szerokim łukiem...
okręg drugi
2024-02-12 14:59:20
Polska ortografia nakazuje zapisywać dr bez kropki.
@Do@@Obecny prezyden
2024-02-12 13:52:49
Oczywiście że twój wpis zawiera nieprawdy i nieścisłości, a sugerowanie jakoby Krzystek był związany z Kaczyńskim i jego PiS to już szczyt szczytów i nawet ja, zadeklarowany przeciwnik tak POPiS jak i Krzystka nie posuwałbym się tak daleko. Skutki niszczenia Szczecina przez Krzystka będziemy bardzo długo ponosić, nie qiem czy są do odrobienia bo tego zmarnowanego czasu nie da się kupić za żadne pieniądze. Szczecin jest w ścisłej czołówce najbardziej toksycznie zadłużonych miast Polski!
Do@@Obecny prezydent
2024-02-12 13:04:37
Czy w tym wpisie co go bezmózgowo krytykujesz jest jakaś nieprawda, kłamstwo , poniżanie drugiego człowieka czy złodziejstwo co praktykowała poprzednia władza na każdym kroku i każdego dnia.A bandytyzm polityczny uprawia dalej bo przegrali w sposób demokratyczny wybory.Jezeli obecna władza będzie podobna do poprzedniej to też wyborcy powiedzą jej AUT
@Obecny prezydent
2024-02-12 12:24:12
Zapomniałeś o brudzie, syfie i długu miasta... Nie wspomniałeś też o wielu szpecących miasto inwestycjach które idąc twoim tokiem myślenia też są osobistą zasługą Krzystka. O niedoróbach, sypiących się świeżo wyremontowanych drogach i torowiskach zapomniałeś... Ile ci płacą za tę propagandę? Bo miejmy nadzieję nie jesteś frajerem który to robi za darmo.
Obecny prezydent
2024-02-12 11:52:12
Tyle co wykonano dla miasta Szczecin za prezydentury obecnego Prezydenta to nigdy nie zrobiono.np Ul Szafera z nową linią tramwaja,ul Arkońska, nowe węzły drogowe Głębokie, Granitowa,moder. Stadionu Pogoni, market IKEA, budowa linii kolejowej SKM, aquapark Wody Polskie, dworzec PKP, centrum nauki morskiej wały Chrobrego, modernizacja linii tramwajowych, nowy most kolejowy dwutorowy, modernizacja sieci wodnych i cieplnych, inwestycje drogowe nowe ronda i ulice oraz ich naprawa itd jest j dużo do
Dzięki Kurierze
2024-02-12 10:39:02
Wielkie dzięki Kurierze za tę listę. Już wiem na kogo nie głosować.
Bezpartyjny xD
2024-02-12 09:02:45
Koń by się uśmiał.
Siwizna
2024-02-12 09:02:40
Jednak starszy Piotr Krzystek ma mniej siwych włosów na głowie niż Arkadiusz Marchewka. Może czas na kogoś choć trochę młodszego od nich?
Bogdan
2024-02-12 08:59:17
Niestety Szczecin to gniazdo KO. Na POprawę nie ma co liczyć.
Kuba
2024-02-12 03:01:48
Szczecin , to miasto wymarlych Polakow po zmroku , ale za to coraz to wiecej, wszechobecnych , zapijaczonych w różnym wieku ludności ukraińskiej ... I nie ma tu z Mojej strony żadnych jakby komuś sie wydawalo podtekstów politycznych ale z zwyklych obserwacji ! Dlaczego władze pozwalaja na takie niechujstwo i wizerunek miasta?? Dkaczego policja nie legitymuje pijacych jawnie na ulicach Ukraincow ..??? Przeciez to nasz wizerunek Szczecina...
@Nazwa
2024-02-11 23:25:48
Masz rację, przy partyjnych powinny być nazwy ich ugrupowań, żeby było wiadomo, kto na liście PO jest z PO, kto naprawdę bezpartyjny, kto z innych partii. Nie tylko na plakatach, ale i w artykułach prasowych takich jak ten.
zamiatarka
2024-02-11 23:23:03
Czy zamiatarka znów ruszy sprzątać miasto? Pytanie: ile razy można wstępować i występować z PO? Jest jakiś limit? Przewidywania czytelników sprzed lat nie sprawdziły się, https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/dorzynkiewicz-juz-nie-w-klubie-po/
@ Szkoda
2024-02-11 23:13:40
POseł Marchewka to ten specjalista który tak ochoczo walczył z "drożyzną PiS-u" ? Teraz w temacie drożyzny i cen jest już cicho zatem rozumiem że wszystko POtaniało i jest super. Chyba że coś przeoczyłem ?
XYZ
2024-02-11 22:39:30
Decyzją Nitrasa jego kolega ma być Prezydentem Szczecina .... bezpartyjnym prezydentem
@Szkoda
2024-02-11 22:36:03
Marchewka tak będzie tańczył jak mu Nitras pozwoli
Robert
2024-02-11 21:56:30
No właśnie! Krzystek aPOlityczny! Jedno wielkie kłamstwo!
Pewniak
2024-02-11 20:56:38
Krzystek jest pewniakiem do zwycięstwa. PO po kompromitującej przegranej ich Nitrasa 5 lat temu teraz nie ryzykuje kolejnej przegranej, lecz popiera pewniaka. To zimna kalkulacja i Krzystek dobrze o tym wie, że PO nie ma innego wyjścia i z zaciśniętymi zębami rezygnuje ze swojego kandydata.
Edek
2024-02-11 19:46:09
A POdobno krzystek jest aPOlityczny. Czy oni maja nas za kompletnych idiotow??? Koalicja 13 grudnia POkazala juz do czego jest zdolna .Teraz biora sie za samorządy.Czas pogonic te szumowiny póki nie jest jeszcze za późno.
2xobiecaćtojak1dać
2024-02-11 18:44:08
Resort ppłk Sienkiewicza ma indeks zakazanych instytucji. Wśród wymienionych w piśmie organizacji są przede wszystkim podmioty o charakterze religijnym, patriotycznym, ale również media prawicowe czy choćby działające przy Akademii Kultury Społecznej i Medialnej – Centrum Ochrony Praw Chrześcijan.
Robert
2024-02-11 18:19:03
Po, trzecia droga , lewica- łamanie Konstytucji RP, ustaw! Zniszczenie projektów, które Polskę miały postawic wysoko w Europie! Bo niemcy i francja mają rzadzic w Europie! My mamy byc u nich na szparagach i na polach francuskich! Od 1 lipca prąd, gaz o 100% w góre! Czynsze i ogrzewanie juz ceny są podnoszone i to ogromnie! Ludzie, kiedy my sie obudzimy? Kiedy? Jak bedziemy biedakami i na chleb nas stać nie bedzie? Benzyna drożeje w oczach! A za nią ceny w sklepach!
Stary zgred
2024-02-11 17:58:18
Wystartowałem do drugiej kadencji rady małego miasta, czyli w 1994. Fajne odczucie. Na początek w składzie rady na 15 członków było 5-ciu bezrobotnych. Po dwóch latach byli oni już wysoko posadowieniu w firmach samorządowych. Jak myślicie?. Jak głosowali?. Oczywiście że za burmistrzem. I tak wygląda polityka w samorządach.
pełowiec
2024-02-11 17:39:30
Nigdy NIE GŁOSUJ NA PEŁOWCÓW.Samorządy sprzedają co się da.Dziś dostałem rachunek z SECC.W DOMU OSZCZĘDZAM A TU RACHUNEK NA 900ZŁ!!!,Okazuje się,że SECC jest w rękach NIEMIECKICH.CHAŃBA!.Chyba pójdę mieszkać pod namiot.Ludzie NIE ZGADZAJJCIE SIĘ NA TAKIE BANDYCTWO.Wszyscy pod SECC NA PROTEST.
Nazwa
2024-02-11 17:36:33
Nie wprowadzajmy ludzi w błąd i nie nazywajmy członków partii aktywistami, czy działaczami społecznymi, bo jeszcze ludzie naprawdę uwierzą, że to osoby bezpartyjne, działające dla społeczeństwa. Chyba, że te osoby wstydzą się swojego członkostwa i działalności na rzecz konkretnego ugrupowania politycznego.
@Musimy
2024-02-11 17:33:54
Pełna zgoda. Wykopmy PiS z polityki.
Wow
2024-02-11 17:26:45
Marchewka to chyba się ucieszył że go wystawiono. Po co mu prezydencka pensja skoro ma pensję ministra ....i znacznie mniej jest na świeczniku niż na miejscu w Szczecinie
Krótko
2024-02-11 16:36:16
To oznacza że Krzystek wygra już w pierwszej turze.
@pamietajcie
2024-02-11 16:33:33
Pelna zgoda,Bodnar,Kowal,iten od tablic Mendelejewa kierowca ryzego Siemoniak swiadcza ,ze opcja ukrainska ma sie dobtze w koalicji 13 grudnia
Pamiętajcie!
2024-02-11 16:06:52
Zaledwie dwa dni temu wspominaliśmy rocznicę rzezi Polaków w Parośli dokonanej przez Ukraińców. Wspominaliśmy pod pomnikiem Ofiar nacjonalistów ukraińskich na Cmentarzu Centralnym. A dziś PO wystawia niejakich BARANA i PAŃKĘ - osoby, które zasiadając w Radzie Miasta były przeciwne ustanowieniu tego pomnika. Były w imię interesu ukraińskiego przeciwne upamiętnienia mordu na Polakach. Niepojęte! Kim oni są naprawdę? Proszę, pamiętajcie o rodakach i nie wybierajcie tych ludzi!
Szkoda
2024-02-11 16:05:22
Liczyłem że Marchewka wystartuje.
mdm
2024-02-11 15:58:58
Ten Kaup to asystent Marchewki i oszust. Startował do Rady Osiedla Pomorzany i przegrał. Jest z Gumieniec, a chciał oszukać, że jest z Pomorzan. Niczego dobrego nie można się po nim spodziewać.
Musimy
2024-02-11 15:56:01
Musimy walczyć o Polskę , wybory samorządowe kwiecień , wybory europarlamentarne w czerwcu tzn Przecież Polska jest tylko jedna .
2050
2024-02-11 15:53:07
Stara miłość nie rdzewieje, pamiętam fotkę Tuska z Kr,ystkiem na mszy św. w kościele N.S.P.Jezusa Bezoartyjnośc = hiPOkryzja ³
olo
2024-02-11 15:39:22
Koalicja 13 grudnia pokazuje do czego jest zdolna,Teraz chce opanowac samorzady iduze miasta gdzie panuje lemingoza,Jak Polacy w pore sie nie ogarna to bedzie pozamiatana na dlugie lata,
Paweł
2024-02-11 15:36:39
Bartnik,po tylu latach może czas odpocząć?
Bebeto
2024-02-11 15:29:31
Maja blisko do Berlina ,tam zapadaja strategiczne decyzje,Ustawka z Krzystkiem tym razem nie przejdzie ''Mamy dosc'' to haslo na czasie,
Ech...
2024-02-11 15:03:50
Sami tzw. aktywiści. Zło dla mieszkańców. Nie da się żyć w tym mieście, które się starzeje i wymiera. Każą staruszkom jeździć rowerami.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA