niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wszystko dla maturzystów

Wszystko dla maturzystów

Wszystko dla maturzystów
Data publikacji: 2019-03-06 21:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:34
Wywietleń: 1044 378904

Realnie Pomaturalnie - to wydarzenie adresowane do uczniów szkół średnich, którzy właśnie stoją przed wyborem decyzji dotyczących ich przyszłego zajęcia. W czwartek (7 marca) w Technoparku Pomerania w Szczecinie odbędzie się wiele spotkań i prezentacji firm, które zainauguruje wykład motywacyjny znanego youtubera Łukasza Jakóbiaka z 20 m². 
 
Wydarzenie odbędzie się w godz. 10-15 w Technoparku Pomerania przy ul. Cyfrowej 2-8, budynek F2. O swojej drodze do sukcesu opowiedzą tegorocznym maturzystom znani szczecinianie, a firmy zaprezentują swoje oferty pracy. Będą także warsztaty z komunikacji, sztuki prezentacji, tworzenia CV i pokaz rozmów kwalifikacyjnych w trzech językach.

- Chcielibyśmy, by uczniowie mieli możliwość przekonania się, że w naszym mieście kwitnie biznes w wielu sektorach, a po studiach można spokojnie znaleźć tu dobrą pracę przy ciekawych projektach – mówi Piotr Krzystek, prezydent miasta Szczecina.

Podczas wydarzenia prezentować i promować się będą szczecińskie firmy z sektora morskiego, SSC, IT, BPO,  które poszukają pracowników i stawiają na młodych. W minitargach weźmie udział m.in. firma CSL Internationale Spediton, DGS Poland, home.pl, Konsberg Maritime Poland, 3Shape., a także instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości – Technopark Pomerania, Klaster IT, Netcamp. Swoje kierunki zaprezentują również uczelnie: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Uniwersytet Szczeciński, Wyższa Szkoła Bankowa i Akademia Morska.

Uczestnicy będą mieli okazję się sprawdzić w warsztatach z komunikacji, sztuki prezentacji, tworzenia CV, a także w przykładowych rozmowach kwalifikacyjnych w trzech językach. Do dyspozycji uczniów będą eksperci z agencji zatrudnienia. O swojej drodze do sukcesu opowiedzą sławni szczecinianie, m.in. Sobota, Monika Pyrek, Aleksander Doba. Jednym z elementów spotkania będzie także wystąpienie znanego wśród młodych ludzi youtubera Łukasza Jakóbiaka z 20 m², który przyjedzie z wykładem motywacyjnym „Znajdź siłę”. Jakóbiak zasłynął wywieszeniem gigantycznego CV przed firmą, w której chciał pracować. Otrzymał nominację do nagrody Wiktora w kategorii Odkrycie Telewizyjne Roku 2012, a w 2014 znalazł się w rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Brief.  

Organizatorem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej przy współudziale partnerów. Szczegółowe informacje na www.realniepomaturalnie.pl. ©℗

(el)

Fot. Andrzej Golc
 

Komentarze

SimoN
To Pan Doba już się wyrzekł Polic ?
2019-03-07 14:02:15
Szczecinianka
Jak można takie wydarzenie, skierowane do uczniów, zorganizować w dzień powszedni, w godz. 10-15???????? Nie pojmuję tego.
2019-03-07 10:10:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie