środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wszystko dla maturzystów

Wszystko dla maturzystów

Wszystko dla maturzystów
Data publikacji: 2019-03-06 21:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:34
Wywietleń: 1171 378904

Realnie Pomaturalnie - to wydarzenie adresowane do uczniów szkół średnich, którzy właśnie stoją przed wyborem decyzji dotyczących ich przyszłego zajęcia. W czwartek (7 marca) w Technoparku Pomerania w Szczecinie odbędzie się wiele spotkań i prezentacji firm, które zainauguruje wykład motywacyjny znanego youtubera Łukasza Jakóbiaka z 20 m². 
 
Wydarzenie odbędzie się w godz. 10-15 w Technoparku Pomerania przy ul. Cyfrowej 2-8, budynek F2. O swojej drodze do sukcesu opowiedzą tegorocznym maturzystom znani szczecinianie, a firmy zaprezentują swoje oferty pracy. Będą także warsztaty z komunikacji, sztuki prezentacji, tworzenia CV i pokaz rozmów kwalifikacyjnych w trzech językach.

- Chcielibyśmy, by uczniowie mieli możliwość przekonania się, że w naszym mieście kwitnie biznes w wielu sektorach, a po studiach można spokojnie znaleźć tu dobrą pracę przy ciekawych projektach – mówi Piotr Krzystek, prezydent miasta Szczecina.

Podczas wydarzenia prezentować i promować się będą szczecińskie firmy z sektora morskiego, SSC, IT, BPO,  które poszukają pracowników i stawiają na młodych. W minitargach weźmie udział m.in. firma CSL Internationale Spediton, DGS Poland, home.pl, Konsberg Maritime Poland, 3Shape., a także instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości – Technopark Pomerania, Klaster IT, Netcamp. Swoje kierunki zaprezentują również uczelnie: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Uniwersytet Szczeciński, Wyższa Szkoła Bankowa i Akademia Morska.

Uczestnicy będą mieli okazję się sprawdzić w warsztatach z komunikacji, sztuki prezentacji, tworzenia CV, a także w przykładowych rozmowach kwalifikacyjnych w trzech językach. Do dyspozycji uczniów będą eksperci z agencji zatrudnienia. O swojej drodze do sukcesu opowiedzą sławni szczecinianie, m.in. Sobota, Monika Pyrek, Aleksander Doba. Jednym z elementów spotkania będzie także wystąpienie znanego wśród młodych ludzi youtubera Łukasza Jakóbiaka z 20 m², który przyjedzie z wykładem motywacyjnym „Znajdź siłę”. Jakóbiak zasłynął wywieszeniem gigantycznego CV przed firmą, w której chciał pracować. Otrzymał nominację do nagrody Wiktora w kategorii Odkrycie Telewizyjne Roku 2012, a w 2014 znalazł się w rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Brief.  

Organizatorem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej przy współudziale partnerów. Szczegółowe informacje na www.realniepomaturalnie.pl. ©℗

(el)

Fot. Andrzej Golc
 

Komentarze

SimoN
To Pan Doba już się wyrzekł Polic ?
2019-03-07 14:02:15
Szczecinianka
Jak można takie wydarzenie, skierowane do uczniów, zorganizować w dzień powszedni, w godz. 10-15???????? Nie pojmuję tego.
2019-03-07 10:10:24

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie