Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Wszystko dla maturzystów. Znany youtuber inspiracją [GALERIA]

Data publikacji: 07 marca 2019 r. 15:35
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:34
Wszystko dla maturzystów. Znany youtuber inspiracją
Wykład inspiracyjny znanego youtubera Łukasza Jakóbiaka Fot. Dariusz Gorajski  

Młodzi szczecinianie wzięli w czwartek udział w wydarzeniu Realnie Pomaturalnie, które odbyło się w Technoparku Pomerania. Dzięki imprezie mogli się dowiedzieć, jak znaleźć swoją drogę i motywację, jakie studia wybrać oraz jak poradzić sobie na rynku pracy.

To pierwsza edycja Realnie Pomaturalnie. Dedykowane zostało uczniom szkół średnich, którzy stoją przed wyborem tego, co chcą w życiu robić.

- Nasze miasto zdecydowanie jest miejscem pełnym możliwości - zachęcał Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. - Rozmawiam z wieloma ludzi, którzy tu przyjechali i się rozwijają. Niestety często o Szczecinie myślimy jako o mieście położonym na peryferiach, w nieatrakcyjnym miejscu. 

Spotkanie rozpoczął wykład inspiracyjny znanego youtubera Łukasza Jakóbiaka. Popularność zdobył przez wywieszenie gigantycznego CV przed firmą, w której chciał pracować. Otrzymał nominację do nagrody Wiktora w kategorii Odkrycie Telewizyjne Roku 2012, a w 2014 znalazł się w rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Brief.

- Nie ma znaczenia, gdzie żyjecie. Znaczenie ma to, jak podchodzicie do tego miasta. Uważam, że jesteśmy niesamowitymi postaciami, które mogą zrobić bardzo dużo - mówił Jakóbiak. - Mamy ogromny potencjał, którego czasami nie widzimy lub po prostu nie wykorzystujemy.

W ramach wydarzenia odbył się także panel dyskusyjny pn. ABC Sukcesu. Udział w nim wzięli podróżnik Aleksander Dobra, raper Michał Sobolewski Sobota, pionierka i twórczyni techniki rekonstrukcji brodawki piersiowej Sylwia Dobrowolska, artysta tatuażu europejskiego formatu ANABI oraz polska lekkoatletka Monika Pyrek. 

W trakcie wydarzenia prezentowały się także szczecińskie firmy z sektora morskiego, Shared Services Center, IT, Business Process Outsourcing. Swoje stanowiska miały też CSL Internationale Spedition, DGS Poland, home.pl, Konsberg Maritime Poland, 3Shape. Nie zabrakło również instytucji, które wspierają przedsiębiorstwa - Technopark Pomerania, Klaster IT. Natomiast szczecińskie uczelnie - Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Uniwersytet Szczeciński, Wyższa Szkoła Bankowa, Akademia Morska - przedstawiły kierunki nauczania.

Uczestnicy mieli okazje wziąć udział w warsztatach komunikacji, sztuki prezentacji, tworzenia CV oraz w przykładowych rozmowach kwalifikacyjnych, które prowadzone były w trzech językach: polskim, angielskim, niemieckim. Uczniowie mogli również zadawać pytania ekspertom z agencji zatrudnienia - LSJ HR Group, Idea HR, KS Service i Master HR.

Organizatorem wydarzenia była Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej przy współudziale partnerów. ©℗

(KaNa)

Na zdjęciu: Łukasz Jakóbiak zachęcał młodzież do wzięcia spraw w swoje ręce.

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Elo2
2019-03-08 15:15:24
Dawidzie, ucz się do matury.extended essay pisz, a nie po mieście gwiazdorzysz!
Taur
2019-03-07 22:23:02
Jakóbiak to wydmuszka nie mająca nic do zaoferowania. Narcyz, nudziarz, „wizualizator” (och Ellen...) jego obecność miała oczywiście przyciagnąć młodzież- szkoda, takie czasy nastały. Cieszy obecność przedstawicieli firm z regionu.
Do @super
2019-03-07 19:00:32
Nie tylko oni byli, byli takze prezes home.pl, Aleksander Doba, Monika Pyrek, Dobrowolska Sylwia. Wydaje mi się, że organizatorzy chcieli pokazać młodzieży rożne drogi rozwoju, ponieważ kazdy z nas jest inny. Do tatuażysty nic nie mam, a postać Soboty na takim wydarzeniu jest rzeczywiście wątpliwa .
Stefan
2019-03-07 18:53:34
idiotyzm, żeby laluś, gwiazdeczka jakiegoś kanału na jutubie był inspiracją!
Super
2019-03-07 15:52:08
Czyli youtuber, tatuażysta i raper mówią młodzieży co robić po maturze. Super!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA