piątek, 02 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wszyscy ludzie łowczego - czytaj w „Kurierze"

Wszyscy ludzie łowczego - czytaj w „Kurierze"

Wszyscy ludzie łowczego - czytaj w „Kurierze"
Data publikacji: 2016-04-16 16:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 842 128425

W następstwie skandalu, a w konsekwencji ustaleń Komisji Rewizyjnej Rady Miasta. Po blisko 16 latach funkcjonowania w Szczecinie instytucji tzw. miejskiego łowczego. Magistrat po raz pierwszy zorganizował przetarg dla wyłonienia firm świadczących usługi w sferze dzikiej zwierzyny. Aby ostatecznie zerwać z atmosferą podejrzeń, a przede wszystkim ze złą praktyką powierzania zadań w tak delikatnej materii na podstawie ofert wysyłanych tylko do „wybranych".

„Kurier" dotarł do pełnej dokumentacji oraz wyniku postępowania dotyczącego „Ograniczaniu problemów związanych z dzikimi zwierzętami z terenu miasta Szczecina" - jak magistrat nazwał przetarg dla wyłonienia firm, które w bieżącym roku będą świadczyły usługi z pakietu tzw. miejskiego łowczego. Uczestniczyły w niej trzy firmy, ale tylko jedna ze Szczecina - LARUS Michała Kudawskiego.

Już 12 kwietnia poinformowaliśmy opinię publiczną, że oferta właśnie tej firmy przez komisję przetargową została odrzucona. Po tej informacji forum internetowe „Kuriera" oraz portale społecznościowe zalała fala krytyki, zawiedzionych nadziei, frustracji. W komentarzach nie szczędzono magistratu. Czy słusznie?
* * *
Rzecz przekracza rachunek prawdopodobieństwa. A jednak w Szczecinie ponad 15 lat była możliwa. Miasto zawierało kontrakty z miejskim łowczym w trybie bezprzetargowym, ofertowym. Co znaczy, że przez cały ten okres jeden i ten sam urzędnik rozsyłał zaproszenia do konkursu ofert do przez siebie „wybranych" podmiotów. Np. do firmy świadczącej usługi montażu systemów nawadniania ogrodów albo koła łowieckiego z obwodem w rejonie Koszalina. Niezmiennie zaś do firmy LUPAR Ryszarda Czeraszkiewicza. I to nawet po tym, gdy ten bez powiadomienia policji w biały dzień w parku Żeromskiego... strzelał (!) do dzików. I niezmiennie tenże sam urzędnik za najkorzystniejszą uznawał ofertę tegoż LUPAR-a. Tak przez blisko 16 lat (!).

©℗

Arleta NALEWAJKO

Fot. Artur BAKAJ

Czytaj więcej w weekendowym „Kurierze" kup e-wydanie

Komentarze

Kutrzeba
Kowalowaty na świeczniku ;-))))) zawsze o tym marzył. Jak widać marzenia się spełniają.
2016-04-17 23:12:01
pESTKA35
A co Icuś nie wiedział, że jak się jest podłym do innych ludzi to zło wraca z dwukrotną siłą. Kazał pozbyć się ludzi, którzy za niego połowę roboty robili tylko dlatego, że nie chcieli być klakierkami i mówić "Dzięki Tobie Icku wszystko". Ludzie dali sobie radę, ale gorący płomień pod tyłeczkiem Icusia pali się ogniem coraz bardziej różowym. Niedługo będzie wędzonka.
2016-04-17 20:26:33
Pogodno
W życiu Kowala dużo było przypadków: jedyna słuszna firma na łowczego, jedyny słuszny projektant, jedna słuszna firma do przygotowywania programów funkcjonalno użytkowych, przypadkiem zatrudnili bez konkursu w lasach kolesia ze studiów Kowala, o którym kilka miesięcy przed Kowal publicznie mówił w bunkrach, że to nowy leśniczy będzie, normalnie prorok.Przyjrzyjcie się wszystkim firmom kooperujących z Kowalem- nie ma tam miejsca na przypadek. Prasa mu krzywdy nie zrobi. Już niedługo będzie coś innego. Wyniesie to gościa wysoko, oj wysoko. Poczekaj cierpliwie siwy łbie.
2016-04-17 16:50:34
Hala
Jacek Kowalski, wow, wow, wow.Yes,Yes,Yes. To światowy poziom. Fachowiec jakich mało. Razem z Tomczakiem tworzyli taki duet w lasach komunalnych, że encyklopedia przy nich wysiadała. Zresztą łowczy miał u Tomczaka na Owczarach rehabilitacje łabędzi....buahahaha. Dobrało się towarzystwo idealnie.
2016-04-17 12:45:07
Gostek
Co to niedzielne komentarze wcięło czy co?
2016-04-17 12:41:59
pyton
Zawiadomić odpowiednie służby!!!
2016-04-16 21:05:40
Pitagoras
Co ma rachunek prawdopodobieństwa do bezprzetargowych akcji na łowczego? Poza tym przekracza ten rachunek? Czy rachunek prawdopodobieństwa to rachunek w restauracji lub w sklepie?
2016-04-16 20:03:43
grzesiek
Mam wrażenie że i tak podwykonawcą będzie firma pana Czersszkiewicza. Faktycznie zmieni się tylko ilość osób do dzielenia tortu. Czy pan prezydent Krzystek panuje nad swoim królestwem? Może faktycznie potrzebny jest rozjemca pod nazwą CBA? Tylko zwierząt żal. Ale one nie głosują w wyborach.
2016-04-16 19:59:01
Finka
Jak Kowalski to i CUMA. Nie zapominajcie, że obu panów wiele łączy...
2016-04-16 19:51:37
Pogo
"Spółdzielnia" w WGKiOŚ UM to temat dla CBŚ, prokuratury, dla sądu. Niechże się ludzie Ziobry za to wezmą
2016-04-16 19:36:12
Czyt
Teraz powiązaniami tego urzędnika z lupar powinny się zająć odpowiednie służby.
2016-04-16 18:47:30

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie