wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Recydywista na zapleczu

Recydywista na zapleczu

Recydywista na zapleczu
Data publikacji: 2017-08-30 15:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:26
Wywietleń: 835 290206

Policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za kradzieże z zapleczy sklepów spożywczych znajdujących się w centrum miasta. Sprawcą okazał się recydywista, w przeszłości karany za podobne przestępstwa.

W lipcu i sierpniu 2017 r. do Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście wpłynęły zgłoszenie dotyczące kradzieży pieniędzy z sklepowego sejfu w kwocie blisko 6 tys zł oraz kradzieży pieniędzy ze sklepu spożywczego w centrum miasta, gdzie skradziono ok. tysiąca zł.

- Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że sposób działania, a także zabezpieczone ślady w miejscach zdarzenia dotyczą tego samego sprawcy. Kolejne analizy zebranych danych doprowadziły do wytypowania mężczyzny i zatrzymania go w kilka dni po drugim zdarzeniu. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Szczecina. Przyznał się do włamania i kradzieży z sejfu ze sklepu spożywczego i zaboru pieniędzy z biurka znajdującego się na zapleczu. Policjanci przeszukali mieszkanie, które wynajmował. Ujawniono w nim dokumenty na różne nazwiska, które mogły posłużyć do innych przestępstw - informuje podkom. Mirosława Rudzińska z KWP Szczecin.

Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty, jeden za kradzież z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności oraz kradzieży, za co grozi do pięciu lat więzienia Obydwa zarzuty przedstawiono podejrzanemu w warunkach recydywy, co powoduje zaostrzenie konsekwencji o połowę od górnej granicy ustawowego zagrożenia. Teraz policjanci ze Śródmieścia ustalają czy 34-latek nie popełnił innych przestępstw. Mężczyzna został osadzony w areszcie, ponieważ miał do odbycia karę pozbawienia wolności.

(dar)

Fot. Archiwum

Komentarze

,
Po co takiego ciągle łapać i wsadzać do więzienia za kolejne wyroki, przecież to będzie zabawa do końca jego życia - a ile ludzi jeszcze ucierpi. Powinno się rozwiązać problem raz na zawsze.
2017-08-31 08:55:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy