Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Okres lęgów i... wycinek

Data publikacji: 2017-03-22 15:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:32
Okres lęgów i... wycinek
Świergotek, rudzik, kowalik, kulczyk - łabędzie nieme, szpaki - właśnie w Parku Leśnym Arkońskim odbywają lęgi, a są też gęsi w przelocie. Przeciwko nim teraz stanęli drwale z piłami. Tak się robi tzw. gospodarkę leśną w jednym z najbardziej malowniczych i najchętniej odwiedzanych terenów rekreacyjnych Szczecina. Fot. Mirosław WINCONEK  

Trwa okres ochrony ptasich lęgów. Trwa również wycinka drzew w Parku Leśnym Arkońskim. Zakład Usług Komunalnych twierdzi, że "prace polegają na usunięciu posuszu w koronach drzew" i wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Powołuje się jednak na jego nieaktualne wykładnie – zarówno dotyczące przepisów o lasach, jak i ustawy o ochronie przyrody. Obecnie obowiązuje bowiem inna wykładnia prawna. Jest to ustawa z 16 grudnia 2016 r. - „lex Szyszko". Radykalnie zmieniła ona obraz tzw. ochrony zieleni w naszym kraju: przynosząc – jak dowodzą eksperci – szkodę ekologiczną, za jaką będą płaciły nasze dzieci i wnuki.

Arleta NALEWAJKO

CAŁY ARTYKUŁ DOSTĘPNY W CYFROWYM WYDANIU "KURIERA SZCZECIŃSKIEGO" Z 22 MARCA 2017 ROKU: http://www.24kurier.pl/cyfrowy 

Fot. Mirosław WINCONEK, Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gh
2017-03-23 11:38:41
Z 16 grudnia to nie jest ustawa lex Szyszko, a ZMIANA ustawy o ochronie przyrody z 16 kwietnia 2004r. (podając podstawę prawną wystarczy podać "ustawa o ochronie przyrody z 16.04.2004r. ze zmianami - i to już w pełni określa jakiej ustawy dotyczy). A te drzewa wyglądają na stare topole - na zdjęciach nie widać koron, ale najprawdopodobniej już część gałęzi była sucha i mogła spaść na przechodzących pod tymi drzewami. Ciekawe co by było gdyby spadło kogoś z negujących wycinkę lub osobę z ich rodziny - dopiero byłby jazgot gdzie był ZUK.
M.Dem.: NIE ZALUJMY OCHRONY I SYMPATII temu ptactwu.
2017-03-23 09:52:08
Sa piekne i madre. Pamietaja kazdy odruch pomocy od czlowieka. Zapamietuja czlowieka i miejsce, w ktorym uzyskaly od niego pomoc. Poza tym sa jakby ochrona biologiczna dla czlowieka i zycia na ziemi. Lepsza niz chemia. Ale sa ludzie, ktorym one przeszkadzaja. Takim ludziom przeszkadza wszystko. Na INTERII byl wczoraj wywiad z Anna Dymna. Zaatakowano CELOWOSC/OPLACALNOSC WSPIERANIA MORALNEGO (akcje Dymnej) i FINANSOWEGO ludzi bezbronnych ("czy pieniadze na tych ludzi nie lepiej przeznaczyc ..). Cos podobnego! Jak mozna tak w ogole pomyslec a co dopiero zadzialac! Bo to jest wprost dzialanie na eksterminacje ludzi i zycia bezbronnego (a wiec i zwierzat takze). Pieniedzy i innej pomocy ludzkiej nie zalujmy zadnemu nieszczesciu. Zachowajmy czlowieczenstwo w sobie. Natomiast postawmy pytanie: CZY WYKLUCZENIE SPOŁECZENE NIE NALEZY SIE LUDZIOM O UMYSLOWOSCI SMIERCIONOSNEJ DLA KAZDEGO ZYCIA OKALECZANEGO PRZEZ LOS? Hitleryzm w Polsce i w Niemczech do obozow zaglady kierowal przede wszystkim ludzi kierowanych uprzednio do psychuszek. To pamietamy i w rachunku krzywd pewnie mamy. TOZSAME POSTAWY, istniejace jak widac takze u nas, nie spotkaja sie z nasza pogarda? Dla ich utrzymywania nie szkoda naszych pieniedzy?
ptki
2017-03-22 19:14:28
Fajne są te ptaki, zwłaszcza żółty, jak egzotyczne.
Tępa dzida
2017-03-22 17:54:24
A ty histeryczko ile już drzew posadziłaś na swoim terenie? Nie masz terenu? To go sobie kup! No i weź w końcu przeczytaj jakie zmiany wprowadziła ustawa z 16 grudnia, a potem dopiero się wypowiadaj.
Biblia:
2017-03-22 16:52:04
"Bóg zniszczy tych, którzy niszczą Ziemię!" Z tych działań PiSdzielców wynika, że w du.pie mają Słowo Boże i jego grożby. Ważne jest słowo kaczego naczelnika!
OK.2010
2017-03-22 16:44:24
Pan Kierownik Lasów Miejskich wie najlepiej to widać. A czy zna przepisy PANI Arleto zapytajmy Pana Kierownika.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA