czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wracają kolejni marynarze z Szafira

Wracają kolejni marynarze z Szafira

Wracają kolejni marynarze z Szafira
Data publikacji: 2015-12-06 09:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 1656 45455

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że w drodze do kraju jest pozostałych ośmiu członków załogi, którzy w ub. poniedziałek na statku „Szafir” dopłynęli do nigeryjskiego portu w Onne. Wcześniej do Polski wróciło trzech marynarzy. Pięciu, w tym kapitan, zostało uprowadzonych.

MSZ zapewnia, że w trakcie podróży do Polski marynarze zostaną otoczeni opieką przez polskie służby konsularne. W kraju zarówno oni, jak i ich rodziny otrzymają dalsze wsparcie, w tym pomoc psychologiczną.

- Od 27 listopada w centrali MSZ odbywają się posiedzenia rządowego, międzyresortowego zespołu kryzysowego - przypomina Biuro Rzecznika Prasowego MSZ. - Rodziny oraz bliskich członków załogi statku „Szafir” zapewniamy, iż Ministerstwo Spraw Zagranicznych kontynuuje intensywne działania na rzecz naszych obywateli uprowadzonych w Nigerii. W trosce o ich dobro MSZ i ambasada RP w Abudży są w stałym kontakcie z władzami nigeryjskimi, armatorem oraz rodzinami marynarzy.

Pięciu marynarzy (w tym kapitan) ze statku należącego do szczecińskiej Euroafriki zostało uprowadzonych z pokładu „Szafira” w nocy z 26 na 27 listopada, u wybrzeży Nigerii.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie