Poniedziałek, 27 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wracają kolejni marynarze z Szafira

Data publikacji: 06 grudnia 2015 r. 09:45
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Wracają kolejni marynarze z Szafira
 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że w drodze do kraju jest pozostałych ośmiu członków załogi, którzy w ub. poniedziałek na statku „Szafir” dopłynęli do nigeryjskiego portu w Onne. Wcześniej do Polski wróciło trzech marynarzy. Pięciu, w tym kapitan, zostało uprowadzonych.

MSZ zapewnia, że w trakcie podróży do Polski marynarze zostaną otoczeni opieką przez polskie służby konsularne. W kraju zarówno oni, jak i ich rodziny otrzymają dalsze wsparcie, w tym pomoc psychologiczną.

- Od 27 listopada w centrali MSZ odbywają się posiedzenia rządowego, międzyresortowego zespołu kryzysowego - przypomina Biuro Rzecznika Prasowego MSZ. - Rodziny oraz bliskich członków załogi statku „Szafir” zapewniamy, iż Ministerstwo Spraw Zagranicznych kontynuuje intensywne działania na rzecz naszych obywateli uprowadzonych w Nigerii. W trosce o ich dobro MSZ i ambasada RP w Abudży są w stałym kontakcie z władzami nigeryjskimi, armatorem oraz rodzinami marynarzy.

Pięciu marynarzy (w tym kapitan) ze statku należącego do szczecińskiej Euroafriki zostało uprowadzonych z pokładu „Szafira” w nocy z 26 na 27 listopada, u wybrzeży Nigerii.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA