Czwartek 07 lipca 2022r. 
REKLAMA

Nawiązano kontakt z piratami

Data publikacji: 2015-12-01 20:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Nawiązano kontakt z piratami
 

Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski zapewnił we wtorek, że trwają działania w sprawie pięciu polskich marynarzy ze statku "Szafir", porwanych na nigeryjskich wodach terytorialnych. Prowadzą je zarówno polskie władze, jak i armator.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami politycznymi i władzami bezpieczeństwa Nigerii. Wiem, że został nawiązany kontakt przez marynarzy, którzy najpierw zadzwonili do rodzin. Jest też nawiązany kontakt z porywaczami. Rozmowy trwają - powiedział Waszczykowski w Brukseli. Dodał, że równolegle działania podejmuje armator i firmy, które eksploatowały uprowadzony statek.

- To równoległy kanał rozmów z piratami. To doświadczeni ludzie, którzy są na miejscu, od lat funkcjonują i mieli do czynienia z podobnymi przypadkami. Musimy im wierzyć, że są w stanie rozwiązać tę sytuację - powiedział minister.

Według informacji Spółki Euroafrica, do której należy "Szafir", statek został zaatakowany z dwóch łodzi przez uzbrojonych piratów. W niedzielę resort informował, że uprowadzeni Polacy skontaktowali się z rodzinami, informując je, że są cali i zdrowi. Jedenastu pozostałych członków załogi znajdujących się na pokładzie "Szafira" w poniedziałek - pod eskortą łodzi patrolowej nigeryjskiej marynarki wojennej - dopłynęło bezpiecznie do portu w Onne. (pap)

Fot.: Elżbieta KUBOWSKA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

3 wersje
2015-12-02 08:11:40
Zdarzenia tego typu mają trzy wersje:ich,naszą i prawdę.
Morze
2015-12-02 06:54:40
Piraci mogą być z Karaibów, a to zwykli złodzieje, obdartusy. Tylko ochrona z karabinami automatycznymi na burcie może coś pomóc.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA