sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Powrót marynarzy z "Szafira"

Powrót marynarzy z "Szafira"

Powrót marynarzy z "Szafira"
Data publikacji: 2015-12-02 13:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 2032 44777

Do Berlina dotarło dziś 3 z 11 marynarzy należącego do Euroafiki statku Szafir, którym udało się uniknąć porwania. Na lotnisku witały ich rodziny - informuje na swojej stronie  Biuro Rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

O ataku na statek z 16-osobową polską załogą MSZ poinformowało 27 listopada. Do zdarzenia doszło u wybrzeży Nigerii. Piraci po splądrowaniu jednostki porwali kapitana, 3 oficerów i marynarza. Pozostałym członkom załogi, którzy podczas ataku przebywali w różnych miejscach jednostki, udało się schronić.

Trzech z nich po kilkunastogodzinnym locie w środę bezpiecznie dotarło do Berlina i spotkali się już z rodzinami.

"Obecnie przebywają ze swoimi rodzinami. W trakcie podróży do Polski (...) zostali otoczeni opieką przez polskie służby konsularne. W kraju marynarze oraz ich rodziny otrzymają dalsze wsparcie, w tym pomoc psychologiczną" - informuje Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych

"Wczoraj w centrali MSZ odbyło się kolejne posiedzenie powołanego w piątek rządowego, międzyresortowego zespołu kryzysowego. Rodziny oraz bliskich członków załogi statku „Szafir” zapewniamy, iż Ministerstwo Spraw Zagranicznych kontynuuje działania na rzecz naszych obywateli, którzy pozostają w Nigerii. W trosce o ich dobro MSZ i ambasada RP w Abudży są w stałym kontakcie z władzami nigeryjskimi, armatorem oraz rodzinami marynarzy. Polski konsul jest na miejscu i w stałym kontakcie z pozostałymi członkami załogi".

Komentarze

marinero
Do Berlina przylecieli o 10 rano i już dawno są w Polsce.
2015-12-02 14:20:51

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie