Wtorek, 26 września 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

Powrót marynarzy z "Szafira"

Data publikacji: 02 grudnia 2015 r. 13:53
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Powrót marynarzy z "Szafira"
 

Do Berlina dotarło dziś 3 z 11 marynarzy należącego do Euroafiki statku Szafir, którym udało się uniknąć porwania. Na lotnisku witały ich rodziny - informuje na swojej stronie  Biuro Rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

O ataku na statek z 16-osobową polską załogą MSZ poinformowało 27 listopada. Do zdarzenia doszło u wybrzeży Nigerii. Piraci po splądrowaniu jednostki porwali kapitana, 3 oficerów i marynarza. Pozostałym członkom załogi, którzy podczas ataku przebywali w różnych miejscach jednostki, udało się schronić.

Trzech z nich po kilkunastogodzinnym locie w środę bezpiecznie dotarło do Berlina i spotkali się już z rodzinami.

"Obecnie przebywają ze swoimi rodzinami. W trakcie podróży do Polski (...) zostali otoczeni opieką przez polskie służby konsularne. W kraju marynarze oraz ich rodziny otrzymają dalsze wsparcie, w tym pomoc psychologiczną" - informuje Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych

"Wczoraj w centrali MSZ odbyło się kolejne posiedzenie powołanego w piątek rządowego, międzyresortowego zespołu kryzysowego. Rodziny oraz bliskich członków załogi statku „Szafir” zapewniamy, iż Ministerstwo Spraw Zagranicznych kontynuuje działania na rzecz naszych obywateli, którzy pozostają w Nigerii. W trosce o ich dobro MSZ i ambasada RP w Abudży są w stałym kontakcie z władzami nigeryjskimi, armatorem oraz rodzinami marynarzy. Polski konsul jest na miejscu i w stałym kontakcie z pozostałymi członkami załogi".

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

marinero
2015-12-02 14:20:51
Do Berlina przylecieli o 10 rano i już dawno są w Polsce.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA