Poniedziałek, 04 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Wotum zaufania i absolutorium. Prezydent ma za sobą większość

Data publikacji: 20 czerwca 2019 r. 10:19
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:43
Wotum zaufania i absolutorium. Prezydent ma za sobą większość
 

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński miał powody do zadowolenia, bo na VII sesji Rada Miejska udzieliła mu wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok.

Ze sprawozdania finansowego wynika, że miniony rok samorząd zakończył 14-milionową nadwyżką przy wpływach wielkości 611 mln zł. Stan zadłużenia wynosi 311 mln zł, co stanowi 4,97 procent przy dopuszczalnym wskaźniku 8,42 proc. Przyjęta uchwała o absolutorium dla prezydenta nie była jednomyślna, ponieważ przeszła decyzją radnych Koalicji Obywatelskiej, bo opozycja z Prawa i Sprawiedliwości w komplecie wstrzymała się od głosu.

Przed rozpatrzeniem projektów uchwał rady odbyła się debata nad Raportem o stanie Miasta za 2018 rok. Z prawa do publicznej dyskusji ze strony mieszkańców Koszalina skorzystał tylko Jacek Wezgraj, kandydat Wiosny w niedawnych wyborach do europarlamentu. Nie szczędził słów krytyki nad przedstawionym ponad 500-stronicowym dokumentem.

– Przepisy nie precyzują do końca, jak raport ma wyglądać – stwierdził prezydent Piotr Jedliński. – Postanowiliśmy zrobić materiał sami, choć inne miasta raport taki zamawiają. To nasze własne, autorskie dzieło.

Koszalin szuka partnerów poza Polską. Nowym miastem bliźniaczym mają być Troki na Litwie, bo taką decyzję we wtorek podjęli radni. ©℗

(m)

Fot. UM Koszalin

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA