Sobota 27 listopada 2021r. 
REKLAMA

Woda i… „Piraci z Karaibów”

Data publikacji: 2019-04-07 11:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Woda i… „Piraci z Karaibów”
Fontanna na Wałach Chrobrego Fot. Mirosław WINCONEK  

Przeglądy i konserwacje będą przechodziły kolejne ze szczecińskich wodotrysków - zapowiada Centrum Informacji Miasta. To oznacza, że w Szczecinie już się rozpoczęło odliczanie do sezonu fontann.

Niestety, znów nie zadziałają zabytkowe pióropusze na pl. Tobruckim oraz Orła Białego. Ani kropli nie zobaczymy też w obu rozpadających się fontannach na pl. Zwycięstwa (przy kościele garnizonowym oraz w Labiryncie), a też na pobliskim deptaku Bogusława X.

Za to pozostałe będą cieszyły wzrok - jak zawsze. Choć zapewne nie obejdzie się bez niespodzianek. Jedną z nich - od maja - ma być muzyka płynąca z głośników na Wałach Chrobrego. Przy zabytkowej fontannie dwukrotnie w ciągu godziny będzie można usłyszeć „Piratów z Karaibów", a konkretnie tego filmu muzyczny temat przewodni, którego autorem jest zdobywca Oscara i dwóch nagród Grammy niemiecki kompozytor Hans Zimmer.

Do listy szczecińskich fontann, jeszcze w tym sezonie, ma szansę dołączyć wodotrysk w budowanym „Parku Wolności" (Podjuchy).

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ech... nie ma to jak mentalność służącego
2019-04-07 15:46:28
Chcieliście tematu muzycznego... to trzeba było poprosić np Vangelisa i zamówić u niego utwór... Czy zawsze jesteśmy skazani na granie w obronie, na pressing innych? Gdzie kreatywność? trzeba było zaprosić Vangelisa do Szczecina, zrobić jakiś ładny koncert światło i dźwięk... (Vangelis to tylko przykład, znany twórca, unikalna estetyka jego kompozycji - wpisujcie innych).

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ