Wtorek 25 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Złota jesień i pożegnanie fontann

Data publikacji: 2018-10-14 12:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
Złota jesień i pożegnanie fontann
 

Mimo pięknej aury - słońca i temperatur przekraczających 20 stopni Celsjusza - w Szczecinie trwa „usypianie fontann". Według harmonogramu, jaki - niezależnie od wszystkiego, tym razem wbrew malowniczej polskiej złotej jesieni - w Zakładzie Usług Komunalnych obowiązuje od lat.

Ale - jak mówią - nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Jest więc szansa, że wreszcie zostaną usunięte niepokojące szczecinian i turystów - stale się powiększające i coraz bardziej czarne - nacieki pleśni z pylonów wodotrysku przy kościele garnizonowym na pl. Zwycięstwa. Tym większa, że ZUK właśnie zapowiada: „po spuszczeniu wody niecki zostaną wyczyszczone, odbędzie się przegląd oraz ewentualna naprawa pomp, naprawom poddane zostanę także ubytki w dnach".

Jako ostatnie - już w listopadzie - zostaną wyłączone fontanny Cmentarza Centralnego.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Teraz aż do wiosny
2018-10-15 02:57:44
ta fontanna po spuszczeniu wody jest bezpieczna. Ale latem to ma ponad 1,5 m głębokości plus wysokie krawędzie. Jaki urzędnik taką pułapkę zatwierdził?. Aż dziw, że nikt jeszcze się nie utopił, choć znam dziewczynkę co wpadła tam przez nieuwagę do wody, ale szczęśliwie wszystko się dobrze skończyło.
mimo wszystko, nie zagłosuję na Nitrasa
2018-10-14 16:49:26
Te szpetne zacieki są już od bardzo dawna. Zwracałem na to w swoich komentarzach nie raz i nie dwa. Najśmieszniejsze jest to, że nie widzi tej szpetoty największy szczeciński miłośnik fontann, miłościwie nam panujący Prezio. Potwierdza to tylko jego żelazną zasadę w stosunku do wszelkich inwestycji - "ZRÓB I ZAPOMNIJ".

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA