sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Włóczykij po raz dziesiąty

Włóczykij po raz dziesiąty

Włóczykij po raz dziesiąty
Data publikacji: 2016-02-26 10:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 1943 121106

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij” to jedna z ciekawszych propozycji w regionie. W tym roku podróżnicza impreza odbędzie się po raz dziesiąty. W trakcie 11 festiwalowych dni – od 25 lutego do 6 marca – wystąpi ponad stu prelegentów.  

– Od lat „kręgosłupem” programu festiwalu są spotkania z ludźmi, którzy opowiadają o swoich wyprawach, dziełach oraz przedsięwzięciach realizowanych w różnych częściach świata – mówi Przemysław Lewandowski, pomysłodawca i koordynator imprezy. – I tym razem nie będzie inaczej. Gryfino stanie się miejscem, gdzie przecinać się będą szlaki reportażystów, etnologów, alpinistów czy miłośników ekstremalnej turystyki rowerowej. Do Gryfina przyjadą m.in. Andrzej Stasiuk, Krzysztof Wielicki, Dariusz Rosiak, Aleksander Doba, Przemysław Kossakowski, ekipa Nanga Dream z gryfinianinem Markiem Klonowskim.

„Włóczykij” startuje w czwartek (25 bm.). Z inauguracyjną prezentacją „Żyłem wśród ludzi pierwotnych Vanuatu” wystąpi Jerzy Grębosz (sala widowiskowa Gryfińskiego Domu Kultury, g. 18). O g. 20.15 o „Wielkim Szlaku Himalajskim 2015-2016”, uważanym za jeden z najtrudniejszych i najwyżej położonych szlaków górskich na świecie, opowiadać będzie natomiast Bartosz Malinowski. Obok spotkań z podróżnikami zaplanowano mnóstwo imprez towarzyszących m.in. pokazy filmowe, wystawy fotograficzne, koncerty muzyczne, warsztaty dla dzieci, wycieczki po regionie, degustacje „smaków świata”, warsztaty Nordic Walking, ekstremalny nocny rajd na orientację na 50 i 100 km, a także Bal Włóczykija.
Karnety na festiwal rozeszły się błyskawicznie; w Centrum Informacji Turystycznej można jeszcze kupić bilety jednodniowe, na wycieczki, koncerty oraz Bal Włóczykija.
Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie www.wloczykij.com  ©℗

Tekst i fot. (akme)

Na zdjęciu: Aleksander Doba podczas ubiegłorocznego „Włóczykija” opowiadał o swojej samotnej podróży kajakiem przez Atlantyk, a potem długo rozdawał autografy; w tym roku podróżnik opowie o rzekach Pomorza.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie