piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pobiegną dla Piotrusia

Pobiegną dla Piotrusia

Pobiegną dla Piotrusia
Data publikacji: 2016-02-23 07:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 1582 120949

W akcję pomocy dla Piotrusia Wróbla, chłopca chorego na siatkówczaka obuocznego, włącza się coraz więcej osób. W środę (24 bm.) biegacze zrzeszeni w grupie „Wieczorne Bieganie w Gryfinie” organizują akcję pn. „Biegniemy dla Piotrusia”.

Do udziału w tym wydarzeniu organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, i zapowiadają, że tempo biegu będzie „konwersacyjne”, osiągalne także dla nietrenujących. Przyłączając się do biegu, będzie można wesprzeć mentalnie, a także finansowo Piotrusia i jego rodzinę w nierównej walce z nowotworem. Biegacze spotykają się o g. 19 w Parku Miejskim przy kamieniu z pamiątkową tablicą dedykowaną Stanisławie Siarkiewicz, patronce parku. Więcej informacji na stronie http://facebook.com/events/138277406555192/.

Pomoc płynie z różnych stron. Małego Piotrusia wspierają w walce z chorobą także młodzi szachiści i ich rodzice. Podczas drugiego turnieju z cyklu o Grand Prix Gryfina trwała zbiórka do puszki, a na koniec w Pałacyku pod Lwami odbyła się mini aukcja gadżetów ufundowanych m. in. przez firmę Silver, UKS Biały Pion oraz osoby prywatne. Zebrano 1300 zł, które trafią na konto Piotrusia Wróbla.

Dodajmy, że 35 zawodników rozegrało po siedem 15-minutowych partii. Zwyciężył Mikołaj Turek (SP Nr 2 Gryfino) przed Bartoszem Nędzarkiem (SP Nr 3 Gryfino) i Adamem Hajdasiem (SP Nr 2 Gryfino). Po dwóch turniejach w klasyfikacji generalnej GP prowadzi Bartosz Nędzarek wyprzedzając Mikołaja Turka i Adriana Paździora (SP-2 Gryfino). ©℗ 

(akme, mij)

Fot. UKS Biały Pion

Na zdj.: Młodzi szachiści z Gryfina. Podczas turnieju trwała zbiórka pieniędzy na leczenie Piotrusia Wróbla.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie