środa, 16 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Włamywacze spragnieni lektury

Włamywacze spragnieni lektury

Włamywacze spragnieni lektury
Data publikacji: 2016-01-28 13:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 1505 111921

Szczecińscy policjanci zatrzymali trzech sprawców podejrzewanych o kradzież z włamaniem. Mężczyźni włamali się do jednego z kiosków na prawobrzeżu i ukradli różnego rodzaju gazety warte 800 zł. Z miejsca przestępstwa odjechali nocnym autobusem, rozdając część czasopism przypadkowym pasażerom.

- Poprzedniej nocy szczecińscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamali się do kiosku z gazetami. Mężczyźni wybili szybę w gablocie punktu i zabrali z wnętrza różnego typu gazety o łącznej wartości 800 złotych - informuje st. asp. Irena Kornicz.

Jak ustalili mundurowi sprawcy przyjechali na prawobrzeże nocnym autobusem. Na końcowym przystanku włamali się do kiosku znajdującego się w pobliżu pętli.

- Następnie sprawcy, jak gdyby nigdy nic z ukradzionym „łupem” wsiedli do komunikacji miejskiej i odjechali z miejsca zdarzenia. Po drodze rozdawali część zabranej z kiosku prasy przypadkowym pasażerom. O kradzieży z włamaniem policję poinformował przypadkowy świadek. Funkcjonariusze ustalili, w którym kierunku oddalili się podejrzewani i partol zatrzymał ich na terenie Osowa. - podaje Irena Kornicz. - Mężczyźni mieli przy sobie część ukradzionego mienia. Wszyscy trzej byli pod wpływem alkoholu, zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Mężczyźni znani są policji, bo wcześniej byli już notowani za podobne przestępstwa. Kiedy 22-, 26- i 30-latek trzeźwieli policjanci z Dąbia zbierali materiał dowodowy pozwalający postawić zatrzymanym zarzut kradzieży z włamaniem. Pracujący nad sprawą mundurowi ustalili, że 26- i 30-latek mają na swoim koncie jeszcze jedno podobne przestępstwo. Obaj w grudniu 2015 roku włamali się do innego kiosku na prawobrzeżu i ukradli z niego prasę o wartości 800 złotych. Mężczyźni przyznali się do popełnienia tego czynu.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. (p)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie