niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Władysław Krzempek - pożegnanie

Władysław Krzempek - pożegnanie

Władysław Krzempek - pożegnanie
Data publikacji: 2016-07-17 20:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:08
Wywietleń: 1190 144135

Z bólem informujemy, że w minioną niedzielę (10 lipca) w wieku 97 lat odszedł wielki autorytet w dziedzinie ochrony przyrody, a też wytrwały i wspaniały organizator niezliczonej ilości inicjatyw ekologicznych: człowiek wielkiej skromności i wysokiej kultury osobistej - Władysław Józef Krzempek, Prezes Honorowy Zarządu Wojewódzkiego Ligi Ochrony Przyrody w Szczecinie. W poniedziałek (18 lipca) - o godz. 13 - pożegnamy Go na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Swoją przygodę z Ligą Ochrony Przyrody rozpoczął w 1983 roku, a dwa lata później został wybrany prezesem Miejskiego Oddziału LOP w Szczecinie. W 1990 r. został Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Ligi Ochrony Przyrody w Szczecinie. Pełnił tą funkcję nieprzerwanie przez pięć kadencji do 2013 r. Od tego momentu piastował godność Prezesa Honorowego. Jednocześnie był członkiem Prezydium Zarządu Głównego Ligi Ochrony Przyrody w Warszawie i przewodniczącym Komisji Odznaczeń.

Pan Władysław Józef Krzempek był człowiekiem nad wyraz zasłużonym. Dzięki swojej wieloletniej działalności społecznej, ogromnej pracy i włożonego wysiłku na rzecz środowiska przyrodniczego naszego regionu był uznanym autorytetem nie tylko wśród członków Ligi Ochrony Przyrody w całej Polsce. Okazał się wytrwałym i wspaniałym organizatorem niezliczonej ilości inicjatyw ekologicznych. Jego skromność i wysoka kultura osobista, a także niezwykła siła i skuteczność podejmowanych działań była doceniana nie tylko w środowisku organizacji ekologicznych ale także w środowiskach kombatanckich i wielu innych. Dzięki swojemu zaangażowaniu i ogromnemu doświadczeniu był wielokrotnie zapraszany do licznych, znaczących ciał opiniująco – doradczych przy wielu instytucjach: m.in. w 1992 r. został wybrany do Rady Gospodarki Wodnej Rejonu Wodnego przy dyrektorze Regionalnej Dyrekcji Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie. W 1996 r. został wybrany do Wojewódzkiej Komisji Ochrony Przyrody w Szczecinie oraz został członkiem Wojewódzkiego Zespołu Techniczno – Gospodarczego w ramach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Od 1998 r. działał w Komitecie Ochrony Pamięci i Męczeństwa Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. W 1998 r. został wybrany na Przewodniczącego Wojewódzkiej Rady Kombatantów przy Wojewodzie Zachodniopomorskim. W 2002 r. został wybrany do Wojewódzkiego Zespołu Realizacyjnego „Natura 2000”. Natomiast w październiku tego samego roku Pan Władysław Józef Krzempek został wybrany Prezesem Okręgu Szczecińskiego Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

We wszystkich organizacjach pracował społecznie. Odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2013 r. otrzymał  Zielone Serce Przyrodzie, które jest najwyższym wyróżnieniem LOP i zarazem jedną z czterech znaczących w Europie nagród przyznawanych osobom o szczególnych zasługach dla ochrony przyrody.

Pogrzeb Pana Władysława Józefa Krzempka odbędzie się w poniedziałek 18 lipca o godzinie 13. na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Zarząd Wojewódzki Ligi Ochrony Przyrody w Szczecinie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy