Wtorek, 26 września 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

Władysław Krzempek - pożegnanie

Data publikacji: 17 lipca 2016 r. 20:43
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Władysław Krzempek - pożegnanie
 

Z bólem informujemy, że w minioną niedzielę (10 lipca) w wieku 97 lat odszedł wielki autorytet w dziedzinie ochrony przyrody, a też wytrwały i wspaniały organizator niezliczonej ilości inicjatyw ekologicznych: człowiek wielkiej skromności i wysokiej kultury osobistej - Władysław Józef Krzempek, Prezes Honorowy Zarządu Wojewódzkiego Ligi Ochrony Przyrody w Szczecinie. W poniedziałek (18 lipca) - o godz. 13 - pożegnamy Go na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Swoją przygodę z Ligą Ochrony Przyrody rozpoczął w 1983 roku, a dwa lata później został wybrany prezesem Miejskiego Oddziału LOP w Szczecinie. W 1990 r. został Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Ligi Ochrony Przyrody w Szczecinie. Pełnił tą funkcję nieprzerwanie przez pięć kadencji do 2013 r. Od tego momentu piastował godność Prezesa Honorowego. Jednocześnie był członkiem Prezydium Zarządu Głównego Ligi Ochrony Przyrody w Warszawie i przewodniczącym Komisji Odznaczeń.

Pan Władysław Józef Krzempek był człowiekiem nad wyraz zasłużonym. Dzięki swojej wieloletniej działalności społecznej, ogromnej pracy i włożonego wysiłku na rzecz środowiska przyrodniczego naszego regionu był uznanym autorytetem nie tylko wśród członków Ligi Ochrony Przyrody w całej Polsce. Okazał się wytrwałym i wspaniałym organizatorem niezliczonej ilości inicjatyw ekologicznych. Jego skromność i wysoka kultura osobista, a także niezwykła siła i skuteczność podejmowanych działań była doceniana nie tylko w środowisku organizacji ekologicznych ale także w środowiskach kombatanckich i wielu innych. Dzięki swojemu zaangażowaniu i ogromnemu doświadczeniu był wielokrotnie zapraszany do licznych, znaczących ciał opiniująco – doradczych przy wielu instytucjach: m.in. w 1992 r. został wybrany do Rady Gospodarki Wodnej Rejonu Wodnego przy dyrektorze Regionalnej Dyrekcji Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie. W 1996 r. został wybrany do Wojewódzkiej Komisji Ochrony Przyrody w Szczecinie oraz został członkiem Wojewódzkiego Zespołu Techniczno – Gospodarczego w ramach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Od 1998 r. działał w Komitecie Ochrony Pamięci i Męczeństwa Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. W 1998 r. został wybrany na Przewodniczącego Wojewódzkiej Rady Kombatantów przy Wojewodzie Zachodniopomorskim. W 2002 r. został wybrany do Wojewódzkiego Zespołu Realizacyjnego „Natura 2000”. Natomiast w październiku tego samego roku Pan Władysław Józef Krzempek został wybrany Prezesem Okręgu Szczecińskiego Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

We wszystkich organizacjach pracował społecznie. Odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2013 r. otrzymał  Zielone Serce Przyrodzie, które jest najwyższym wyróżnieniem LOP i zarazem jedną z czterech znaczących w Europie nagród przyznawanych osobom o szczególnych zasługach dla ochrony przyrody.

Pogrzeb Pana Władysława Józefa Krzempka odbędzie się w poniedziałek 18 lipca o godzinie 13. na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Zarząd Wojewódzki Ligi Ochrony Przyrody w Szczecinie

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA