Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Pocałuj i leć

Data publikacji: 12 lutego 2016 r. 08:10
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:46
Pocałuj i leć
Na zdjęciu: Darmowa strefa krótkiego postoju  

Z okazji zbliżającego się święta zakochanych wyszukiwarka turystyczna KAYAK stworzyła zestawienie najbardziej romantycznych lotnisk świata. Porównała, ile darmowych minut na postój oferują pasażerom w strefach krótkiego parkowania.

Darmowe strefy krótkiego postoju można znaleźć na lotniskach na całym świecie. Umożliwiają one podróżnym i ich bliskim pożegnania bez konieczności płacenia za parking, ale tylko w ograniczonym czasie - stąd ich nazwa - „Kiss & Fly”, czyli „Pocałuj i leć”. Dla wielu osób miejsca te mają szczególną magię - to właśnie tam padają ostatnie słowa przed rozłąką.

Z okazji walentynek KAYAK.pl porównał czasy bezpłatnego postoju na lotniskach na całym świecie i sprawdził, ile minut pozostaje podróżnym na uściski. Te cenne informacje dla zakochanych przydadzą się także każdemu, kto planuje podróż samolotem. Pożegnania zawsze wydają się za krótkie, ale jak pokazuje zestawienie, niektóre lotniska są bardziej wyrozumiałe niż inne.

Czas na amory

Według raportu najbardziej romantyczne lotniska można znaleźć w Hongkongu, Tokio i na Majorce. Podróżni mają tam do dyspozycji aż 30 minut na darmowy postój. Rzymskie Fiumicino dysponuje specjalną strefą „Kiss & Go”, w której można się zatrzymać na 15 minut. Ten sam czas bez dodatkowych opłat oferują również inne porty lotnicze - w Dubaju, na wyspie Phuket, w Pradze oraz Kopenhadze.

Paryż - miasto zakochanych - nie pozostawia podróżnym wiele czasu na amory. Limit darmowego postoju na tamtejszym lotnisku to zaledwie 10 min. Na głównych amerykańskich lotniskach - w Nowym Jorku, San Francisco czy Los Angeles - pożegnania to już czysta formalność. Jak tylko podróżni opuszczą samochód, ich bliscy muszą również opuścić strefę „Kiss & Fly”.

Jak jest w kraju?

W krajowych portach długość trwania darmowego postoju w strefie „Kiss & Fly” jest również dość zróżnicowana. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje lotnisko Poznań-Ławica, które umożliwia 15-minutowe parkowanie bez dodatkowych opłat.

- Bezpłatny kwadrans postoju jest też na lotnisku Szczecin-Goleniów - uzupełnia ranking jego rzecznik, Krzysztof Domagalski.

Gdańsk-Rębiechowo, Warszawa-Modlin i Wrocław-Strachowice na pożegnanie oferują 10 darmowych minut, co i tak daje im miejsce w czołówce. Wylatując z Kraków-Balice, ostatnie uściski trzeba wymienić w ciągu zaledwie 3 minut. Jeszcze mniej czasu na pożegnania mają podróżni na lotnisku Chopina w Warszawie - strefa „Kiss & Fly” jest dostępna, ale bez możliwości postoju. Dlatego nawet kiedy miłość unosi się w powietrzu, reguły obowiązujące na lotniskach mogą ją szybko sprowadzić z powrotem na ziemię. (mag)

 

Na zdjęciu: Darmowa strefa krótkiego postoju

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Patrzmy i myslmy przyszlosciowo...,
2016-02-12 01:44:15
Dbajmy o ochrone powietrza i zielonego srodowiska... i latajmy jak najmniej ! A latanie w oblokach... pozostawmy tylko wolnym ptakom !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA