środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wkrótce Marsz Różowej Wstążki

Wkrótce Marsz Różowej Wstążki

Wkrótce Marsz Różowej Wstążki
Data publikacji: 2015-10-04 18:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1972 26058
Październik jest obchodzony jako miesiąc walki z rakiem piersi. Także w naszym mieście i województwie minie pod znakiem profilaktyki zdrowotnej kierowanej do kobiet. W sobotę przez miasto przejdzie kolejny już Marsz Różowej Wstążki. Będzie też doskonała okazja do tego, by nie tylko głośno przypominać o profilaktyce, ale także się przebadać.

W piątek 9 bm. Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie organizuje w sali sesyjnej Sejmiku konferencję pn. „Jaka nas czeka przyszłość w onkologii?". Uczestnikami będą posłowie z naszego regionu, przedstawiciele władz samorządowych, NFZ, świadczeniodawcy realizujący przesiewowy program wczesnego wykrywania raka piersi, lekarze, a także przedstawiciele instytucji zaangażowanych w profilaktykę nowotworową.

W sobotę 10 października o godzinie 11 przez Szczecin po raz kolejny przejdzie Marsz Różowej Wstążki. Spod budynku TVP przy ul. Niedziałkowskiego wyruszą kobiety ubrane na różowo z różowymi balonami. Kiedy dotrą do Zamku Książąt Pomorskich, wypuszczą balony do nieba. Ten gest to symbol zjednoczenia z osobami zmagającymi się z chorobą nowotworową i tymi, którzy tę walkę przegrali.

Na zamkowym dziedzińcu na wszystkich czekał będzie różowy tort. Zaplanowano konkursy na najciekawszy różowy strój uczestnika marszu oraz na najciekawsze hasło promujące profilaktykę raka piersi wyeksponowane na transparentach. Wystąpią zaproszeni specjaliści, będą m.in. stoiska informacyjno-edukacyjne, warsztaty samobadania piersi, promocja zdrowego stylu życia, pomiar RR, wagi ciała i BMI, a także pomiar tlenku węgla w powietrzu wydychanym u palaczy. Przy zamku stał będzie mammobus ZCO, gdzie panie w wielu 45-50 lat i 70+ w godzinach 10-15 będą mogły zrobić badania (finansowane z budżetu województwa w ramach programu „Przeżyjmy jak najdłużej"). W godz. 9-13 badania mammograficzne prowadzone będą również w niektórych pracowniach stacjonarnych w województwie dla kobiet w wieku 50-69 lat w ramach Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi. 

Organizatorami marszu Różowej Wstążki są: Zachodniopomorskie Centrum Onkologii, Wydział Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego, Lions Club Szczecin Jantar (ambasadorki ZCO) oraz Stowarzyszenie Amazonek Agata. Przedsięwzięciu patronują marszałek województwa, TVP Szczecin i „Kurier Szczeciński".

(gan)

Na zdjęciu: Tak było przed rokiem

Fot. arch.: Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie