środa, 21 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Przejdzie marsz

Przejdzie marsz

Przejdzie marsz
Data publikacji: 2016-03-01 09:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 1598 121835

We wtorek, czyli w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ulicami Szczecina przejdzie, organizowany od kilku lat - Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Początek: plac Grunwaldzki, godzina 17.

- Uczcimy bohaterów, którzy nie złożyli broni i w latach 1944-1963 walczyli z sowieckim i rodzimym, komunistycznym okupantem - opowiada Bartłomiej Ilcewicz, jeden z organizatorów wydarzenia. - Walczyli o wolną, niepodległą i w pełni suwerenną Polskę, Ojczyznę czystą jak łza. Za walkę często płacili najwyższą cenę - cenę swojego życia. Pamiętamy o żołnierzach Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Narodowych Sił Zbrojnych, Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, Armii Krajowej, Konspiracyjnego Wojska Polskiego i innych organizacji powstania antykomunistycznego. Marsz przejdzie w hołdzie dla Nich - Żołnierzy Wyklętych!

Na placu Grunwaldzkim odbędzie się m.in. Apel Poległych i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary komunistycznego terroru. Następnie uczestnicy przejdą ulicami Szczecina do Katedry św. Jakuba na uroczystą Mszę świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych, która rozpocznie się o godzinie 19.

(as)

Fot. Elżbieta Kubowska

Komentarze

hh
To nie byli hmm, partyzanci mordujący także cywili, np. chłopów za to, że przyjęli ziemię z reformy rolnej? Mógłby ktoś bez ideologicznego zacięcia wyedukować historycznie to społeczeństwo a nie kolejny mit kreować?
2016-03-01 14:19:34
@Sceptyk
Legalnymi, bo na ruskich czołgach przywiezionymi czy dlatego, że wybory sprawnie sfałszowali? Dziś już można sobie bez trudu poczytać jak to wyglądało na prawdę i nie trzeba się kompromitować takimi wpisami jak Twój.
2016-03-01 12:52:33
do: Sceptyk
Nikt Tobie nie każe uczestniczyć w tym marszu, zawsze możesz przejść w pochodzie Komitetu Obrony Donosicieli.
2016-03-01 12:00:26
Sceptyk
Dla jednych żołnierze wyklęci dla innych terroryści walczący z legalnymi władzami. Nic w historii nie jest czarno - białe.
2016-03-01 10:56:22
@
Rzeczpospolita Polska, właśnie czci żołnierzy wyklętych..... Pułkownik Wacław Krzyżanowski, pierwszy stalinowski prokurator,pochowany z honorami ,prokurator Helena Wolińska, Grzegorz Korczyński, Mieczysław Mietkowski, Stanisław Radkiewicz, Antoni Alster, Ignacy Koral, Edmund Pszczółkowski ...miejsca by zabrakło aby wymienić wszystkich ..tfu
2016-03-01 10:50:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie