wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Przejdzie marsz

Przejdzie marsz

Przejdzie marsz
Data publikacji: 2016-03-01 09:21
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-01 14:00
Wywietleń: 1330 121835

We wtorek, czyli w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ulicami Szczecina przejdzie, organizowany od kilku lat - Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Początek: plac Grunwaldzki, godzina 17.

- Uczcimy bohaterów, którzy nie złożyli broni i w latach 1944-1963 walczyli z sowieckim i rodzimym, komunistycznym okupantem - opowiada Bartłomiej Ilcewicz, jeden z organizatorów wydarzenia. - Walczyli o wolną, niepodległą i w pełni suwerenną Polskę, Ojczyznę czystą jak łza. Za walkę często płacili najwyższą cenę - cenę swojego życia. Pamiętamy o żołnierzach Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Narodowych Sił Zbrojnych, Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, Armii Krajowej, Konspiracyjnego Wojska Polskiego i innych organizacji powstania antykomunistycznego. Marsz przejdzie w hołdzie dla Nich - Żołnierzy Wyklętych!

Na placu Grunwaldzkim odbędzie się m.in. Apel Poległych i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary komunistycznego terroru. Następnie uczestnicy przejdą ulicami Szczecina do Katedry św. Jakuba na uroczystą Mszę świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych, która rozpocznie się o godzinie 19.

(as)

Fot. Elżbieta Kubowska

Komentarze

hh
To nie byli hmm, partyzanci mordujący także cywili, np. chłopów za to, że przyjęli ziemię z reformy rolnej? Mógłby ktoś bez ideologicznego zacięcia wyedukować historycznie to społeczeństwo a nie kolejny mit kreować?
2016-03-01 14:19:34
@Sceptyk
Legalnymi, bo na ruskich czołgach przywiezionymi czy dlatego, że wybory sprawnie sfałszowali? Dziś już można sobie bez trudu poczytać jak to wyglądało na prawdę i nie trzeba się kompromitować takimi wpisami jak Twój.
2016-03-01 12:52:33
do: Sceptyk
Nikt Tobie nie każe uczestniczyć w tym marszu, zawsze możesz przejść w pochodzie Komitetu Obrony Donosicieli.
2016-03-01 12:00:26
Sceptyk
Dla jednych żołnierze wyklęci dla innych terroryści walczący z legalnymi władzami. Nic w historii nie jest czarno - białe.
2016-03-01 10:56:22
@
Rzeczpospolita Polska, właśnie czci żołnierzy wyklętych..... Pułkownik Wacław Krzyżanowski, pierwszy stalinowski prokurator,pochowany z honorami ,prokurator Helena Wolińska, Grzegorz Korczyński, Mieczysław Mietkowski, Stanisław Radkiewicz, Antoni Alster, Ignacy Koral, Edmund Pszczółkowski ...miejsca by zabrakło aby wymienić wszystkich ..tfu
2016-03-01 10:50:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”