Poniedziałek 14 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Wkrótce kolejne zmiany organizacji ruchu na Estakadzie Pomorskiej

Data publikacji: 2021-06-10 21:56
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-11 08:10
Wkrótce kolejne zmiany organizacji ruchu na Estakadzie Pomorskiej
Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie  

Od 17 czerwca wprowadzone zostaną zapowiadane zmiany w organizacji ruchu na Estakadzie Pomorskiej.

Na jezdni północnej ruch odbywać się będzie na zasadzie 2+1 tzn. - kierowcy poruszać się będą dwoma pasami ruchu w kierunku centrum oraz jednym pasem (przy torowisku tramwajowym) w kierunku wyjazdowym z miasta. W tym celu na wysokości przystanków Parnica i Merkatora powstaną tymczasowe przejazdy przez torowisko tramwajowe.

- Na jezdni południowej wyłączone z użytkowania zostaną dwa pasy ruchu, kierowcy będą poruszać się tylko jednym pasem w kierunku wyjazdowym z miasta. Kierowców prosimy o zachowanie uwagi - apeluje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

Przebudowa Estakady Pomorskiej

Najważniejszą częścią tego zadania, będzie przebudowa starego wiaduktu tramwajowo-drogowego w rejonie ulicy Gdańskiej. Obiekt, który powstał w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, znajduje się w złym stanie technicznym. Ze względów bezpieczeństwa, konieczny jest kompleksowy remont całej konstrukcji. W wyniku prac, podniesiona zostanie także klasa nośności obiektu do 40 ton.

W ramach inwestycji, przebudowany zostanie także wiadukt nad bocznicą kolejową, prowadzącą do Zespołu Elektrowni Dolna Odra S.A. Obiekt ten został zbudowany przed 1945 rokiem i przebudowany w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jego stan techniczny ze względów bezpieczeństwa również wymaga przeprowadzenia kompleksowych prac naprawczych. Ponadto pracami objęty będzie układ drogowy w rejonie Estakady. Przebudowane zostaną obie jezdnie ul. Gdańskiej oraz przejazdy pod Estakadą. Pojawią się chodniki oraz ścieżki rowerowe. Przebudowane zostaną sieci i instalacje podziemne.

W ramach inwestycji zaplanowano:

 • przebudowę obu nitek ul. Gdańskiej w obszarze Estakady Pomorskiej oraz budowę nowych połączeń ulic w celu usprawnienia komunikacji;
 • budowę ciągów pieszych, rowerowych i pieszo rowerowych;
 • remont przejazdów kolejowych przecinających ul. Gdańską;
 • przebudowę kolizyjnych sieci podziemnych lub/i nadziemnych (sieci elektroenergetyczne, sanitarne, wodociągowe, teletechniczne;
 • przebudowę/ budowę zjazdów publicznych;
 • zapewnienie systemu odwodnienia poprzez przebudowę/budowę kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami oczyszczającymi;
 • oznakowanie drogi;
 • podniesienie nośności nawierzchni dróg i ulic;
 • budowę/przebudowę oświetlenia ulicznego;
 • zagospodarowanie zieleni;
 • podniesienie klasy nośności poprzez przebudowę (wzmocnienie) konstrukcji wiaduktu tramwajowo-drogowego.

Wykonawcą inwestycji jest STRABAG Sp. z o.o. Koszt prac to ponad 44,7 mln zł brutto. Na wykonanie prac, firma STRABAG Sp. z o.o. ma 24 miesiące od dnia podpisania umowy. Nadzór nad realizacją sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie. Projekt „Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza” jest współfinansowany ze środków pochodzących z Unii Europejskiej.

Oprac. (k)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

fly
2021-06-11 18:42:56
A rondo na Granitowej to już zupełna porażka. Szczecin to miasto bez skrzydeł.
@Estakada
2021-06-11 08:45:51
Gdzie tam widziałeś "poniemieckie" mosty? Wszystkie obiekty na tej trasie zbudowano po wojnie.
Estakada
2021-06-11 06:55:48
Tam to potrzebne nie remonty a nowe rozwiazania komunikacyjne na potrzeby XXI wieku, nowe mosty i wiadukty bo te poniemieckie mosty nalezy wyburzyć i wybudowac nowe, gdyz takie latanie dziur na tych mostach to wywalenie dużej kasy w bloto
aa
2021-06-11 06:06:31
Rondo na Energetyków już daje się we znaki kierowcom. Korkuje się krzyżówka Wyszyńskiego.Czy trzeba być Alfą i Omegą żeby przewidzieć skutki takiego rozwiązania???.Ten projektant bez wyobrażni,i ci którzy to zaakceptowali powinni ponieść konsekwencje za celowy paraliż komunikacyjny.
@anatol
2021-06-11 05:54:01
Wystarczy wyjść z Unii Europejskiej i wszystkie inwestycje staną. Import szrotów z Unii obłoży się cłem a na ropę dolarów nie będzie to i korków nie będzie. Wczorajszy występ władzy na swoich konferencjach opowiadających jaka ta Unia jest zła świadczy że idziemy w tę stronę. No ale suweren tak chciał i tak będzie mieć.
anatol
2021-06-10 23:20:10
pragne zauwazyc ze juz od ponad 10 lat cała droga od mostu dlugiego do kijewa jest co jakis czas w przebudowie. a to remont trasy zamkowej wczesniej przebudowa-rozbudowa struga, ukladanie z poprawkami torow na prawobrzeze stosunkowo nie tak dawno (na pewno ponad 10 lat temu) prowadzony byl remont obecnie remontowanej estakady no i ten wezeł kijewo. kto tedy nie kursuje to nie wie jak mozna wykonczyc kierowcvow przez lata... a teraz bedzie budowane rondo na energetykow za jakis czas most kłodny .

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ