Środa 12 maja 2021r. 

Rusza kolejny etap przebudowy Estakady Pomorskiej [GALERIA]

Data publikacji: 2021-05-04 06:53
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-04 20:49
Rusza kolejny etap przebudowy Estakady Pomorskiej
Fot. UM Szczecin  

Rozpoczyna się kolejny etap prac, związany z modernizacją infrastruktury drogowej przy Estakadzie Pomorskiej w Szczecinie. Po majówce wprowadzone zostanę kolejne zmiany w organizacji ruchu.

W ramach robót mostowych, prace prowadzone są na jezdni północnej i południowej estakady. Na jezdni północnej ułożono nową izolację; zamontowano dylatacje; prowadzone są prace przy prefabrykacji zbrojenia dla kap chodnikowych; betonowane są kapy chodnikowe; trwa ustawianie krawężników. Na jezdni południowej oczyszczono powierzchnie betonowe; zamontowano dylatacje; wykonano zbrojenie i betonowanie warstwy wyrównawczej; przystąpiono także do reprofilacji i gruntowania powierzchni betonowej pod nową izolację.

Przebudowa Estakady Pomorskiej w Szczecinie

Jednocześnie pod obiektem estakady prowadzone są prace związane z wykonaniem nowych filarów. Prowadzony jest montaż łożysk; trwa prefabrykacja i betonowanie oczepu jednego z filarów. Ponadto wykonawca realizuje prace związane z uzupełnianiem ubytków betonu zaprawami naprawczymi i piaskowaniem powierzchni betonowej.

Zmiany w organizacji ruchu przy Estakadzie Pomorskiej

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu robót, polegającego na remoncie wiaduktu biegnącego nad bocznicą kolejową, która prowadzi do Zespołu Elektrowni Dolna Odra S.A., wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Wyłączona z ruchu zostanie cała jezdnia znajdująca się na wspomnianym obiekcie. Pojazdy poruszać się będą by-passem, który zostanie poprowadzony w kierunku jezdni wspomagającej i następnie na jezdnię Estakady Pomorskiej.

Przebudowa Estakady Pomorskiej w Szczecinie

Dodatkowo w związku z pracami drogowymi, zamknięte dla ruchu zostaną dwa przejazdy pod Estakadą Pomorską. Dojazd do ul. Górnośląskiej będzie możliwy ostatnim przejazdem.

- Zmiany w organizacji zaczną obowiązywać od 4 maja. Utrudnienia potrwają kilka tygodni. Kierowców prosimy o zachowanie uwagi - informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

(k)

Komentarze

Kot
2021-05-04 20:49:08
Po co na estakadzie chodnik skoro obok jest mniej ruchliwa droga i więcej miejsca...
"etap przebudowy"
2021-05-04 16:23:55
niezły żart, ale to wygląda jak odświeżanie tynków i izolacji.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ