To będzie familijny festyn z grami oraz zabawami dla szczecinian i turystów w każdym wieku. Wydarzenie z cyklu ph. „Kolorowa Aleja". Z tematem przewodnim, który z pewnością ucieszy wszystkich: wakacje. Jednak nie tylko rozrywka będzie się działa w tę sobotę, ale również edukacja. Tym bardziej, że impreza będzie organizowana we współpracy ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.
W ten weekend (18 czerwca) czeka nas kolejna odsłona w cyklu „Kolorowa Aleja". Tym razem ph. „Witamy wakacje". Odbywać się będzie w części spacerowej pl. Żołnierza Polskiego, czyli między „szklaną pułapką" a słonecznym zegarem. Potrwa w godz. 12-17.
Przygotowują ją na sobotę Dom Kultury Słowianin wspólnie z... funkcjonariuszami policji, straży pożarnej, straży miejskiej, a także ratownikami Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Służby będą przypominać o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Natomiast ci, którzy w trakcie imprezy dotrą do dawnej alei kwiatowej, mają szansę dobrze się bawić. W przygotowaniu jest bowiem moc atrakcji: od gier i pokazów, przez warsztaty, po muzykę, balony i malowanie twarzy.
Wśród różnorodnych stoisk i oferty promocyjnej (od turystyki po edukacyjną) znaleźć ma się także miejsce dla... zwierząt. Przedstawiciele Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt - jego pracownicy oraz rezydenci - będą przekonywać do odpowiedzialnych adopcji oraz zasady opieki nad „naszymi braćmi mniejszymi".
- Warto pamiętać, jak znoszą wakacje nasi zwierzęcy przyjaciele: psy i koty. Ich świat staje na głowie: nie zawsze dobrze znoszą podróże, a już z pewnością źle - chaos organizacyjny. Wakacje, to dla nich czas rozstań, pusta miska na wodę, obcy ludzie w domu. A czasami koszmar okrucieństwa pozornie najbliższych im ludzi: czas wyrzucania z domu, wywożenia do obcych lub donikąd. Czas ich bezradności… - przypomina DK Słowianin.
(an)
***
Tegoroczne wydarzenia w przestrzeni dawnej alei kwiatowej są efektem realizacji założeń zwycięskiego projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego (edycja 2015) i ustaleń z pomysłodawcą, które zakładają pełne wykorzystanie potencjału tego miejsca.