poniedziałek, 20 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Deficyt wakacyjnych miejsc

Deficyt wakacyjnych miejsc

Deficyt wakacyjnych miejsc
Data publikacji: 2016-06-15 09:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 806 139107

W szczecińskich przedszkolach publicznych powstały listy rezerwowe na miejsca podczas tzw. dyżurów tych placówek w wakacje. Bardziej zapobiegliwi rodzice zjawiali się ze stosownym zaświadczeniem nawet o godzinie szóstej lub siódmej rano w pierwszym dniu zapisów na letnią opiekę przedszkolną. Niektóre dzieci zapisane są do więcej niż pięciu przedszkoli. Efekt? Listy rezerwowe zaczęły się tworzyć w pierwszym dniu zapisów.

W ubiegłym tygodniu trwały zapisy na przedszkolne zajęcia w dyżurnych przedszkolach. Placówki te bowiem są zamknięte w wakacje przez kilka tygodni, z racji na urlopy pracowników, a także na wykonanie niezbędnych remontów czy napraw. To oznacza, że część rodziców, która nie ma możliwości skorzystania z opieki babci czy cioci nad pociechą, ubiega się o miejsce w przedszkolu dyżurnym. Żeby skorzystać z takiego miejsca, trzeba było najpierw otrzymać stosowne zaświadczenie z macierzystej placówki, a następnie udać się z nim do wybranego przedszkola dyżurnego:

- Rodzice odbierali u mnie zaświadczenia od godziny 6.30 i wiem, że natychmiast jechali do przedszkola, które ma pełnić dyżur w interesującym ich terminie - mówi Gabriela Poleszak ze szczecińskiego Przedszkola Publicznego nr 27 „Żagielek". - U mnie w przedszkolu już w pierwszy dzień zapełniły się listy dzieci na dyżur w wakacje.

Jak na portalach społecznościowych piszą rodzice przedszkolaków, już nawet w południe, w pierwszym dniu zapisów, nie było miejsc w niektórych przedszkolach. Piszą również, iż zdarzały się takie osoby, które brały z przedszkoli po nawet dziesięć zaświadczeń, rezerwując w dziesięciu placówkach miejsce dla swoich pociech...

We wspomnianym PP 27 rytm dnia w wakacje jest taki sam, jak podczas roku szkolnego:

- Wszystko przebiega tak samo, jest więcej wyjść do ogrodu, co oczywiste, bo pogoda jest wtedy ładniejsza niż podczas innych miesięcy roku szkolnego - opowiada dyr. Poleszak. - Jedynym wyjątkiem jest to, że podczas dyżuru nie robimy wycieczek poza przedszkole. A to dlatego, że nie znamy dzieci, jakie przychodzą do nas na tydzień czy dwa. ©℗

M. GAPIŃSKA

W wielu szczecińskich przedszkolach publicznych już w pierwszym dniu zapisów na tzw. dyżury w wakacje zapełniły się listy przyjętych, a także listy rezerwowe.

Komentarze

Mama
Żagielek moja córka ma z niego złe wspomnienia.
2016-06-16 21:18:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie