piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wirtualny spacer po mieście

Wirtualny spacer po mieście

Wirtualny spacer po mieście
Data publikacji: 2016-12-20 13:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:50
Wywietleń: 1133 188423

Teoretycznie potrzebne są gogle VR, ale można też użyć standardowego komputera czy tabletu, żeby na całym świecie zwiedzać Koszalin w wirtualnej rzeczywistości. Wystarczy dostęp do Internetu.

Projekt nosi nazwę „Koszalin360”. Znajduje się na stronie internetowej (www.koszalin360.pl), która zawiera materiały pokazujące miasto w nowoczesnej technice. To zdjęcia i materiały wideo. Wirtualna podróż po mieście przebiega przy pomocy panoram i widoku Koszalina z powietrza. Każda panorama zawiera pola interaktywne, dzięki którym przenosimy się do różnych miejsc. Są to np. katedra, skansen jamneński w Muzeum, Obserwatorium Astronomiczne, Park Wodny, Góra Chełmska czy Wodna Dolina. A po wejściu do Filharmonii Koszalińskiej można udać się na wideo spacer po obiekcie, który kończy się obejrzeniem koncertu orkiestry symfonicznej.

Specjalną ofertę dla internautów przygotowało Regionalne Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Dworcowej. Tam można bezpłatnie zapoznać się z aplikacją i zakupić gogle za około 40 zł.

– Nasz produkt chcemy promować, aby w nowoczesny i atrakcyjny sposób walory naszego miasta pokazywać potencjalnym inwestorom, czy zwiedzającym podczas targów turystycznych – powiedział Tomasz Nowe, kierownik Referatu Promocji Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

Projekt opracowany został przez Zachodniopomorską Agencję Rozwoju Turystyki, bo jest integralną częścią regionalnego portalu (www.pomorzezachodnie.pl). Koszt aplikacji to 21 tys. zł. ©℗

(m)

Fot. UM Koszalin

Po wejściu do Filharmonii Koszalińskiej można udać się na wideo spacer po obiekcie, który kończy się obejrzeniem koncertu orkiestry symfonicznej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy