poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Szczecinianie sięgają po milion euro

Szczecinianie sięgają po milion euro

Szczecinianie sięgają po milion euro
Data publikacji: 2016-09-23 13:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 2505 156190

Pixel Legend, szczeciński startup pozyskał na rozwój z rynku komercyjnego milion euro. To z pewnością jedno z największych tego typu finansowań w naszym regionie. Pixel Legend tworzą oprogramowanie pozwalające zobaczyć na ekranie smartfonu, albo tableta rzeczy, których już nie ma, albo dopiero powstają.

- Udało nam się pozyskać milion euro od prywatnego inwestora z branży budowlanej - mówi Jan Filipowiak z Pixel Legend. -   Fundusze te będą przeznaczone finansowanie naszej platformy do wizualizacji. Pozwolą nam na jej rozwój na urządzeniach mobilnych i przy wykorzystaniu technologii związanych z wirtualną i rozszrzoną rzeczywistością.

- Jeśli chodzi o start-upy, to wygląda na to, że jest to największa inwestycja seedowa firmy ze Szczecina - komentuje Paweł Krzych, znany szczeciński bloger. -  Mogły mieć miejsce jakieś ciche inwestycje, ale z mojej wiedzy wynika, że milion euro to największa kwota tego typu inwestycji w Szczecinie.

Sukces szczecińskiej firmy zaczął się od Past Guide'a. Aplikacja pozwala na wizualizację krakowskiego rynku sprzed 600 lat. Twórcy uzyskali grant wprost z Komisji Europejskiej. Byli przy tym pierwszą polską firmą, którą Unia wsparła z pominięciem polskich instytucji. Aplikację na smartfony i tablety pobrano ponad 1300 razy. Oprogramowanie wchodzi w kolejny etap i ma także pokazywać przeszłość innych miast.

Doświadczenia zebrane przy tworzeniu aplikacji dla Krakowa zaowocowały zbudowaniem bardziej uniwersalnej platformy - Emb3d.

- Zaczęliśmy rozmawiać o innych obszarach i rynkach, na których można wykorzystać wizualizację - opowiada szef Pixel Legend. - Zaczęliśmy od architektów, którym Emb3d pozwala na placu budowy pokazać swój projekt zanim ruszą prace. Może służyć też zaprezentowaniu aranżacji biur w jeszcze surowych budynkach. Wszędzie tam, gdzie warto zastąpić wyobraźnię wizualizacją może pomóc nasze oprogramowanie. Ostatnio zwróciła się do nas firma z Irlandii, która potrzebuje w terenie pokazać rolnikom, jak będą wyglądać ich pola, gdy staną na nich turbiny wiatrowe.

Jan Filipowiak nie rezygnuje także z pierwszego przeznaczenia swojej aplikacji. dzięki Emb3d będzie można pokazać jak miejsca historyczne wyglądały przed wiekami.

Artur RATUSZYŃSKI

Fot. Pixel Legend

Komentarze

bieta
Wow! Jestem zachwycona i pełna uznania ! Brawo firma Pixel Legend ! :)
2016-09-24 21:53:44
ckm
to tylko 1300 pobrań
2016-09-24 11:13:37
ewa35
bardzo ciekawe Czy to oryginalny wynalazek? Czy na swiecie istnieja podobne? Dobrze ze w naszym miescie powstaje cos naprawde interesujace Tylko takim rzeczom mozemy przestac byc uwaznymi za "prowincje"
2016-09-23 14:11:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy