poniedziałek, 17 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wiosna przedstawiła swój program

Wiosna przedstawiła swój program

Wiosna przedstawiła swój program
Data publikacji: 2019-04-05 16:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:13
Wywietleń: 1196 384448
Standardy walki z rakiem jak w państwach zachodnich, inwestycje w ekologię, antykoncepcja bez recepty – to niektóre z wyborczych pomysłów Wiosny Roberta Biedronia. Opowiadali o nich kandydaci tego ugrupowania do europarlamentu w naszym okręgu wyborczym. 

– Pierwszy punkt to europejski program walki z rakiem – poinformowała Małgorzata Prokop-Paczkowska. – Uważamy, że skoro jesteśmy Europejczykami, powinniśmy mieć takie same standardy leczenia jak Francuzi, Niemcy i obywatele w innych krajach, gdzie stosowano są nowe metody walki z rakiem i na o wiele większą skalę rozwinięta jest profilaktyka. Kiedy cztery lata temu na raka umierał mój mąż, lekarka z naszego centrum onkologii na Strzałowskiej powiedziała: istnieją nowoczesne terapie, ale nawet gdyby sprzedała pani mieszkanie, wystarczy pani tylko na kilka dawek i tylko o kilka miesięcy przedłuży pani życie męża. Tak dłużej być nie może.

Druga sprawa to zielony pakiet dla Szczecina.

– W Polsce z powodu zanieczyszczenia powietrza ginie rocznie 45 tysięcy osób – stwierdził Wojtek Czypicki. – Problem węgla, który zatruwa nam życie, chcemy rozwiązać na europejskim poziomie, tak żeby fundusze europejskie zwiększały jakość życia na całym kontynencie.

Kolejne postulaty: europejska kart praw kobiet gwarantująca m.in. antykoncepcję bez recepty, europejski test prawa stanowionego zwiększający jakość nowych regulacji, jeden wspólny paszport dla wszystkich, dzięki któremu Polacy nie musieliby prosić o wizę do USA, rozszerzenie programu Erasmus.

– Siódmy punkt to europejski fundusz wolnych mediów – dodała M. Prokop-Paczkowska. – Potrzebne jest wspieranie wolnych mediów. Ważna jest także wolna kultura. Ona kształtuje naszą wrażliwość i nasze europejskie DNA. Bez wolnej kultury nie ma wolności człowieka.

Przedstawiciele ugrupowania Roberta Biedronia zapewniają, że coraz gorsze dla nich sondaże nie robią na nich wrażenia.

– To naturalna tendencja: najpierw jest boom a potem są żmudne dni pracy – powiedziała M. Prokop-Paczkowska. – Myślę, że przez te dwa miesiące zapracujemy na bardzo dobry wynik do Parlamentu Europejskiego, a potem przez kilka miesięcy będziemy mówić, jaki jest nasz program do parlamentu, i w październiku będzie dobry wynik dla Wiosny. ©℗

(as)

Na zdjęciu: Małgorzata Prokop-Paczkowska i Wojciech Czypicki

Fot. Ryszard PAKIESER 

Komentarze

Nie wiem, czy tej pani zamiast wolnej kultury nie jest potrzebny wolny stolec.
Ukształtuje jej wrażliwość, DNA . Będzie wolnym człowiekiem.
2019-04-06 18:17:23
dd
@Jarun, Gośka całkiem zdurniała już dawno. Ale gorsza od jej groteskowego lansowania się na każdym kroku jest jej podłość i dwulicowość, szkodzenie tym, którzy na nią też kiedyś pracowali.
2019-04-06 11:46:23
@trohan
Po co czytasz i komentujesz durne komentarze / zamiast artykuł / ?
2019-04-06 08:21:36
trohan
Co komentarz - to durniejszy. Jak wy to robicie? Naprawdę bawi was, własna głupota? Barnim, Piter, beee, zacząłbym...itp, - po co komentujecie, jak nic nie macie ciekawego do powiedzenia?
2019-04-05 23:53:13
kibic
dziwne,że na zdjęciu jest kobieta i mężczyzna ... to niepoprawnie polityczne dla tego tworu politycznego :)))
2019-04-05 23:03:20
Własnie to
Ta pani jest z Ruchu Palikota!!!!!! Palikociarnia uaktywnia się wiosną Ludzie nie dajcie się nabrać !!!
2019-04-05 22:59:24
Piter
Wiosna i program? Bez żartów!!!!
2019-04-05 22:22:15
Mój program na wiosnę
1/ usunąć chwasty z grządek / pola , 2/ posiać / posadzić coś , co wyda dobry plon ! A potem odpowiednio zagłosować na dobrych ludzi / czyli skreślić chwasty !/.PO to jest wiosna . A ta "wiosna " - jaki plon może wydać ?
2019-04-05 21:25:42
czytam
Co to jest " wolna kultura " ???
2019-04-05 21:20:51
Zacząłbym w takim razie od
opracowania jednego języka europejskiego, unifikacji prawa podatkowego, ujednolicenia standardów socjalnych - wtedy większość problemów o którym mówi Wiosna samoistnie zniknie. Co do wizy do USA - mi tam wizy do USA nie przeszkadzają, mi przeszkadza że obywatele USA mogą wjechać do Polski bez wiz.
2019-04-05 19:14:38
Jarun
Gośka ty całkiem zdurniałeś ! Cyt:" Uważamy, że skoro jesteśmy Europejczykami, powinniśmy mieć takie same standardy leczenia jak Francuzi, Niemcy..." Oczywiście więcej też zarabiać od żabojadów czy fryców. To są spostrzeżenia zbuntowanej sufrażystki z przykościelnej szkółki, a nie pani pedagog.
2019-04-05 18:11:58
hehe
Program Biedronia i jego Wioski to: "Wsadzimy wszystkich homofobów do więzienia" jak w przypływie szczerości wyznał partner Biedronia!
2019-04-05 17:47:11
beee
Jaki program???? Pierdoń i jego zbieranina nie mają programu. Kilka skleconych na kolanie frazesów. Jakieś pomysły na ich realizację? Nie wydaje mi się. Równie dobrze mogli za swój slogan przyjąć: "Piątek, piąteczek, piatunio" i też byłoby dobrze
2019-04-05 16:56:44
jan bury
Jestescie zalosni.W Szczecinie macie poparcie blisko ,0'
2019-04-05 16:53:33
Barnim X (wulgarny)
I dzięki takim oszołomom kościelni znów zarobią punkty
2019-04-05 16:34:09