wtorek, 15 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > W imieniu kobiet. Wiosna na pl. Solidarności

W imieniu kobiet. Wiosna na pl. Solidarności [GALERIA]

W imieniu kobiet. Wiosna na pl. Solidarności
Data publikacji: 2019-03-20 18:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Wywietleń: 1518 381525

„Nie ma polskości i obywatelskości, demokracji i wolności, nie ma sprawiedliwości i nowoczesnej Europy bez równouprawnienia kobiet" - przekonywał Robert Biedroń, lider partii Wiosna na pl. Solidarności, podczas środowego (20 marca) spotkania w Szczecinie.

Mówił o potrzebie zmiany polskiej polityki, w której - podobnie jak w realnym sprawowaniu władzy - reprezentacja Polek wciąż jest w mniejszości. Zapowiadał zmianę „piekła kobiet", czyli pełny dostęp do edukacji seksualnej i antykoncepcji, walkę z przemocą domową, jak również ze wszelkimi objawami dyskryminacji: czy to ze względu na płeć, czy światopogląd. Obiecywał łatwiejszy dostęp do lekarzy-specjalistów, a także zniesienie klauzuli sumienia u ginekologów.

- Kobiety dobrze wiedzą, że oprócz obowiązków mają także prawa. Są ich świadome. I są nie do zatrzymania! Taka jest Wiosna kobiet - akcentował Robert Biedroń.

Podczas spotkania w Szczecinie lider Wiosny - wraz z przedstawicielkami ruchu „Wiosna kobiet": Małgorzatą Prokop-Paczkowską oraz Anitą Kucharską-Dziedzic - przedstawił także Konstytucję Kobiet, w której zasada równości kobiet i mężczyzn jest podstawową.

(an)

Na zdjęciu: „Równość, wolność i solidarność nie mają płci. Prawa kobiet to nasza wspólna sprawa", „Aby równouprawnienie gwarantowane w Konstytucji stało się realnym prawem każdej kobiety", „Nie ma polskości i obywatelskości, demokracji i sprawiedliwości bez równouprawnienia kobiet" oraz „Spring is coming" - to niektóre z haseł, które pobrzmiewały w trakcie spotkania ph. „Wiosna kobiet" - Roberta Biedronia lidera partii Wiosna w Szczecinie.

Fot. Ryszard Pakieser, Arleta Nalewajko

W imieniu kobiet. Wiosna na pl. Solidarności W imieniu kobiet. Wiosna na pl. Solidarności W imieniu kobiet. Wiosna na pl. Solidarności W imieniu kobiet. Wiosna na pl. Solidarności W imieniu kobiet. Wiosna na pl. Solidarności W imieniu kobiet. Wiosna na pl. Solidarności W imieniu kobiet. Wiosna na pl. Solidarności W imieniu kobiet. Wiosna na pl. Solidarności W imieniu kobiet. Wiosna na pl. Solidarności

Komentarze

@trohan
Zniżasz się do komentowania ?
2019-03-21 18:01:48
czytam
Do czasu ofensywy Biedronia lgbt w Polsce żyli w spokoju . Biedroń dla własnej "kariery " skłóca większość z mniejszością . Szczuje hetero na homo . To zły polityk . A człowiek .... ?
2019-03-21 17:35:46
trohan
Jak zwykle, komentarze nudzących się internetowych przygłupów...
2019-03-21 14:29:58
gg
A ta niziutka pulchna w różowym paltociku to siostra min. Zalewskiej, bo podobna i takie same "dzióbki" robi?
2019-03-21 14:02:58
My się z tych bab po prostu śmiejemy, ale ci ukryci, anonimowi, którzy je wykorzystują do tych bzdur
zwyczajnie nimi gardzą.
2019-03-21 13:50:46
nn
27 szt.
2019-03-21 13:28:04
Strajk KObiet
Nie śpimy z Biedroniem ! Kobieta ma prawo odmówić seksu !
2019-03-21 13:21:28
Równouprawnienie Kobiet
Biedroń do garów !
2019-03-21 12:44:37
Janusz
A kim jest Biedroń w swoim związku? To kobieta czy mężczyzna? Chyba kobieta bo tak bardzo się martwi o los tych gnębionych, zwalczanych, wykorzystywanych, pozbawionych wszelkich praw istot.
2019-03-21 12:15:47
Jeszcze raz w takim razie
Dlaczego w imieniu kobiet wypowiadają się mężczyźni, gdzie partia której liderem będzie kobieta?
2019-03-21 11:58:12
z partyzanta
Piesek czujny, jak ktoś go od tyłu zachodzi.
2019-03-21 10:47:56
Do Obiektywnie
Obiektywnie inaczej Jak i wiele innych tematów jest "słusznych inaczej"
2019-03-21 10:12:42
bładzenie biedroniowatych
Nie ma , nie ma .... Nie ma obiadu bez kobiety ? Nie ma dzieci bez mężczyzny i kobiety ! Czasami te dzieci błądzą i np. zabijają swoje dzieci , nie maja szczęścia mieć potomstwa . Ludzie wymierają , wyborców coraz mniej i w końcu stary Biedroń będzie w jakiejś pustelni opłakiwał najpierw brak wyborców i ciepłej posadki , a potem może cały swój marny los i opuszczenie . Jego program to program wyniszczenia ludzkości .A popierają go osoby poważnie zagubione .
2019-03-21 09:58:41
odczepcie się od nas
Zdemoralizowana, patologiczna zbieranina chce pouczać. My, kobiety, mamy swoje zdanie, palikociarstwo nie przejdzie.
2019-03-21 09:10:12
Jarun
Jak widać na na foto, w większości są to "sierotki po Palikocie". Oczywiście partia bez większego znaczenia czy poparcia, za to hałaśliwa. Przecież Gocha nie wie do kogo teraz się 'przytulić" i biega od partii do partii - jak ta (...).
2019-03-21 07:45:39
Obiektywnie
Jak widać na załączonych obrazkach mamy w Polsce mądre kobiety, przyszła ich na spotkanie z Wiosną garstka.
2019-03-21 00:41:25
Szurnięta Ruda
Ten pies coś podejrzliwie patrzy na tego pana z tyłu.
2019-03-20 23:56:05
Kilka osób a tyle szumu
Ciekawe dlaczego promuje się spotkanie kilkunastu osób. U cioci na imieninach jest wiecej
2019-03-20 23:08:20
Ile Pan Biedroń lub jego partner wydaje na pampersy ?
Ile Pan Biedroń lub jego partner wydaje na pampersy ?
2019-03-20 23:04:52
Lub inaczej...
Co Prawicowi Faceci zbuduja... to Lewackie i PO-farbowane Baby zrujnuja !!
2019-03-20 22:57:06
Do... Szczecinskiego Lewactwa
Plac Solidarnosci Nie jest Wasz ! I "wynocha"... PO-d te Wasze 3 ciemne orly bez korony do Parku Kasprowicza !!
2019-03-20 22:31:45
Barnim X (wulgarny)
Kolejny wymiot WSI. palikot sie spalil to wystawili nowego zamordyste-komuniste
2019-03-20 22:21:29
@antypisior
Ktoś ci każe chodzić do kościoła , dawać na tacę ?
2019-03-20 22:03:19
roger
dezynfekować to miejsce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2019-03-20 21:46:16
kibic
plus tego jest taki,że widać na zdjęciach,że chorych jest niewielu i jest szansa,że NFZ tym razem da radę,bo leczyć trzeba natychmiast.
2019-03-20 21:03:01
Nie wstyd wam kobiety??
.
2019-03-20 20:59:23
Ruda i wiosna (!!?)
Patrząc na nią obstawiam na drugą połowę października.
2019-03-20 20:30:01
Znowu NIC
Jest tam ta ruda pani z Ruchu Palikota. Szkoda, bo mogła to być fajna alternatywa, a tak palikociarnia rozwali ciekawy pomysł. Biedroń źle dobrał współpracowników. Ten sam błąd popełnił kiedyś Palikot i wiadomo jak to się skończyło. Z innej beczki: walka z Kościołem w Polsce przyniesie kiedyś efekt tak jak w całej cywilizowanej Europie gdzie kościoły są prawie puste. Biorąc pod uwagę mentalność i wychowanie Polaków nastąpi to za około 100-150 lat. Do tego czasu pozycja sukienkowych będzie słabła, ale wciąż będzie silna. Oczywiście Kościół będzie walczył łatwo władzy nie oddadzą.
2019-03-20 20:23:23
Brawo
Życzę Wiośnie jak najwięcej głosów w wyborach
2019-03-20 20:01:33
Antypisior i antyklecha
Brawo Wiosna! Szkoda ,że mieszkam 30 km od Szczecina , byłbym tam na pewno . Poprę każde ugrupowanie polityczne , które ukróci wpływ Kościoła na Polaków ! Czas odciąć pępowinę konkordatu i pogonić watykańskiego okupanta pedofila i zabobonnego oszusta za kasę!!!Te miliardy im płacone można dużo lepiej wykorzystać na życie doczesne ...Przecież klechy też tak robią , a nam owieczkom , każą się umartwiać :))) ONI mają INNEGO BOGA = KASA !!!
2019-03-20 19:46:21
olaboga
Zalosne towarzystwo ...
2019-03-20 19:43:08
I tylko pozostaje zadać pytanie dlaczego liderem Wiosny
jest mężczyzna a nie kobieta...?
2019-03-20 19:38:58