Środa, 29 listopada 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Ludzie Biedronia chcą ujawnienia zarobków urzędników

Data publikacji: 13 marca 2019 r. 14:33
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:35
Ludzie Biedronia chcą ujawnienia zarobków urzędników
 

Przedstawiciele Wiosny, czyli partii Roberta Biedronia, złożyli w szczecińskim magistracie wniosek o ujawnienie zarobków urzędników. To element ogólnopolskiej akcji "Wiosenne porządki". 

- W całej Polsce mamy problem zatrudniania osób, które bez odpowiednich kwalifikacji, po znajomościach dostają pracę albo olbrzymie środki finansowe w ramach różnego rodzaju umów - stwierdził Krzysztof Gawkowski, sekretarz Wiosny. - Wiosna Biedronia chce sprawdzić, jak wyglądają takie praktyki w wielu urzędach w Polsce. W najbliższych dniach złożymy osiem tysięcy wniosków w ramach akcji "Wiosenne porządki". Ta akcja ma ujawnić wynagrodzenia w latach 2018 - 2019. Dziś składamy wniosek u prezydenta miasta Szczecina.

Wiosna chce wiedzieć m.in., którzy urzędnicy zostali wyłonieni w konkursie, a którzy nie. Partię interesują także spółki miejskie. Jednocześnie z wypowiedzi Gawkowskiego wynikało, że Wiosna nie ma żadnych konkretnych informacji o możliwych nieprawidłowościach w szczecińskim Urzędzie Miasta.

- Nikogo nie podejrzewamy, ale jasno mówimy: jeśli takie nieprawidłowości są, to chcemy je ujawniać - dodawał Gawkowski. - W całej Polsce potrzebna jest informacja o tym, czy rzeczywiście uczciwie zatrudniamy urzędników, czy rzeczywiście uczciwie wydajemy pieniądze.

- Chcemy przyzwyczajać społeczeństwo, że jawność jest potrzebna - powiedział Małgorzata Prokop - Paczkowska, koordynatorka regionalna partii.

Ponadto Wiosna uważa, że na budynku Urzędu Miasta powinna zawisnąć także flaga Unii Europejskiej.

Przedstawiciele partii poinformowali, że przed eurowyborami lider ich ugrupowania, Robert Biedroń, dwa razy przyjedzie do Szczecina. Najpierw 20 marca ogłosi Wiosnę Kobiet, czyli damską sekcję partii. Drugi termin nie jest jeszcze ustalony.©℗

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: (od lewej) Wojciech Przybylski, Małgorzata Prokop - Paczkowska i Krzysztof Gawkowski złożyli w Urzędzie Miasta wniosek o ujawnienie zarobków urzędników.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

fig
2019-03-15 11:49:04
No dokładnie, trzeba rozumu nie mieć aby się afiszować z Paczkowską starą zołzą i jeszcze żądać od innych tego, czego się samemu nie chce zrobić.
do " ;/ " widzę, też z dobrej rodziny jesteś.
2019-03-14 11:02:08
Nie wspomniałeś tylko, że Boy był etatowym, OPŁACANYM agentem NKWD. A dziadek to miał Nagana, czy już TT ??
rob
2019-03-14 10:09:56
O!!! Znow Pani Prokop.A ja Pani Prokop nie trawie wiec Pan Biedron glosu mego nie otrzyma
Chcieć
2019-03-14 08:07:15
Przede wszystkim, to chcą się dorwać do władzy, prawda?
Marysia
2019-03-13 21:36:47
I co to DA - jak ujawnia zarobki? Zarabiaja jak zarabjaja - i co taki X czy Y jak sie dowie - zrobi? najwyzej powie: E - NIE mozliwe ze takylko tyle - i znow cos skrecili z tym ujawnieniem!!! I tak niedobrze i tak dobrze NIE. O i to wszystko!!!
;/
2019-03-13 21:04:55
Pozwolę sobie zacytować Boya cytującego Żmichowską: Quote: Rola duchowieństwa była zawsze w Polsce olbrzymia. Niepodobna mi w tych szczupłych ramach pokusić się o rozważenie, w jakim stopniu kler, który, uporawszy się z „heretykami”, położył w dawnej Polsce rękę na wszystkim, przyczynił się do pogrążenia narodu w owej straszliwej ciemnocie, w jakiej tkwiliśmy przez cały wiek siedemnasty i trzy czwarte osiemnastego, wówczas gdy inne narody spełniały największą pracę myśli. To pewna, że, jeżeli Polska z tej ciemnoty spróbowała się wydźwignąć, jeśli, częściowo bodaj — niestety za późno — to się jej udało, zawdzięczała to przede wszystkim owym do dziś jakże znienawidzonym w pewnych sferach „Diderotom”, Wolterom i Monteskiuszom, których wpływ wyraził się w pięknym dziele Konstytucji Trzeciego Maja. Ale już było za późno: Polska upadła. I wówczas, dzięki warunkom, w jakich naród się znalazł, zaczął się ów proces, który trudno określić lepiej, niż słowami najszlachetniejszej i głęboko wierzącej pisarki, Narcyzy Żmichowskiej: Quote: …między grozą schizmy rosyjskiej a protestantyzmu niemieckiego, duchowieństwo katolickie znalazło grunt wybornie przygotowany pod siejbę swych życzeń i zamiarów; — wszystko, co polskie, przedzierzgnęli na katolickie, wszystko, co katolickie, udali za szczeropolskie, i tak dziś tymi dwuznacznikami zręcznie szermierzą, że odrobili już prawie wszystko, co od początku XVIII w. w sumieniu ogólnym ludzkości uczeni i bohaterowie, rozumni i poczciwi, kosztem krwi, życia i ciężkiej pracy, wypracowali na koniec… Kamień grobowy odwalono, Polska zaczęła żyć własnym życiem. Natychmiast kler wyciągnął rękę po nią, niby po swoje prawe dziedzictwo. Umocniony w potędze przez naszą ordynację wyborczą, świadom swego wpływu na masę włościańską i na kobiety, oparł się przede wszystkim na tych czynnikach. Kwestia cywilnego ustawodawstwa małżeńskiego jest, z tej perspektywy, punktem bardzo drażliwym, bo odbiera klerowi supremację w najbardziej powszechnej i życiowej sprawie. Nie tyle o dogmat tu chodzi, nie tyle o niebo („z Niebem zawsze poradzić jakoś sobie można”… powiada Molier) — ile o ziemię. Ta walka o władzę tłumaczy „podwójną buchalterię” konsystorzy wobec tłumu a wobec uprzywilejowanych: tłum trzymać siłą, a możnych tego świata ustępliwością. Stąd pobłażliwość dla jednych, nieprzejednanie dla drugich; stąd armia konsystorskich adwokatów, która się stała zorganizowaną instytucją fałszu i świętokradztwa. Stąd wynalazek nad wynalazki: „konsystorskie dziewice”.
Krótko
2019-03-13 20:33:36
Kolejna partyjka która będzie grabić tych co zarabiają na korzyść tych których praca mierzi. Ile jeszcze ten biedny kraj zniesie komunistów z PiS, PO czy właśnie z partii typu razem czy Wiosna? Najgorsze jest to, że prawa strona która mogłaby się w jakiś sposób zając gospodarką lgnie do starego jąkały-dziecioroba skupiając nie ekonomistów tylko jakiś pseudopatriotycznych frustratów lub ONRowskich pachołków putina. Ciemność widzę.
I bardzo dobrze
2019-03-13 19:57:30
Proszę zacząć od ujawnienia żródeł finansowania "wiosny " i majątku szefa .
xxx
2019-03-13 18:48:01
Ta pani w rudych włosach to chyba była już w każdej organizacji na lewicy bo jest na każdej konferencji
Biedroń jest skompromitowany...
2019-03-13 18:19:42
Sam nie ujawniał i nie ujawnia tych rzeczy których domaga się od innych... Nie mam nic przeciwko ale trzeba dawać dobry przykład i zacząć od siebie. Czekam na dokładny raport dotyczący finansowania partii Roberta Biedronia orz dokładne informacje o wszystkich zarobkach członków i sympatyków Wiosny na czele z jej kierownictwem. SPRAWDZAM panie Biedroń, panie Gawkowski i cała reszta.
Nieświadomi swej nicości.
2019-03-13 18:05:42
Biedni, komiczni.
Do lewakow
2019-03-13 16:43:15
A kiedy ujawnia ile rocznie przepłacamy za ruski gaz, za autostradę Kulczyków. Skąd wziął się majątek Kwacha itd. itp.
cdn
2019-03-13 16:27:39
Panie Krzystek pogon pan tych szajbusow z ich smiesznym przywodca.
;/
2019-03-13 15:40:39
A kiedy ujawnienie finansow koscioła,wprowadzenie podatku ,kas fiskalnych, paragonow? dlaczego rocznie podatnicy doplacaja do tego miliardy zlotych, dlaczego nie jest jak w niemczech ze ten kto jest zapisany do danego zwiazku wyznaniowego placi co roku z podatku pit na ich utrzymanie, tego biedronki nie widza? ogarnijcie sie w koncu,ludzi nie obchodzi kasa urzednikow tylko ich własna ,pozatym to ile zarabia kazdy od kierownika w góre jest jasne od wielu lat w oswiadczeniach majatkowych,zajmicie sie powaznymi sprawami jesli macie sie za prawdziwa lewice jk :opodatkowanie kosciola ,rozdzial panstwa od kk,legalizacja marichuany,eutanazji,prostytucji ,darmowa antykoncepcja czy in vitro ,to interesuje elektorat centrum i lewicy a nie jakies pensje
A cotototo
2019-03-13 15:37:12
O znów ta pani od Palikota....jak będą organizować partię miłośników misia Coralgola to ona też będzie. ma pecha niestety, gdziekolwiek sie pojawi to ugrupowanie upada lub traci wyborców. Robert ogarnij się bo w Szczecinie wiele stracisz przez takich "działaczy". A może by tak do uczciwej pracy się wziąć? No tak, ale żeby ktoś chciał zapłacić za pracę to trzeba coś umieć....
;/
2019-03-13 15:30:02
a kiedy ujawnienie finansow koscioła,wprowadzenie podatku ,kas fiskalnych, paragonow? dlaczego rocznie podatnicy doplacaja do tego miliardy zlotych, dlaczego nie jest jak w niemczech ze ten kto jest zapisany do danego zwiazku wyznaniowego placi co roku z podatku pit na ich utrzymanie, tego biedronki nie widza? ogarnijcie sie w koncu.
obserwator
2019-03-13 15:23:09
kto wpuścił tu tych oszołómów??????????????????
Pod publiczkę - politycznie
2019-03-13 15:05:47
Niech Ci co przyszli do Urzędu sami upublicznią swoje dochody - szczególnie Małgorzata Prokop - Paczkowska i Krzysztof Gawkowski. A jak chcą ujawnienia zarobków urzędników magistratu to NIECH nie robią z tego CHUCPY POLITYCZNEJ!!!!!
felixd
2019-03-13 14:49:00
Nie trzeba żądać, tylko zajrzeć do internetu: http://bip.um.szczecin.pl/chapter_11082.asp

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA