Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Wiosna na przebudowie placu Szarych Szeregów

Data publikacji: 2020-04-11 07:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-11 17:56
Wiosna na przebudowie placu Szarych Szeregów
 

Z każdym tygodniem zmienia się krajobraz na placu przebudowy torowiska w rejonie szczecińskiego pl. Szarych Szeregów. Inwestycja trwa od niespełna trzech miesięcy. Spółka ZUE z Krakowa, jej wykonawca, z pracami przy wymianie infrastruktury przeniosła się w połowie marca w przyległy do niego odcinek ul. Piłsudskiego do wysokości pl. Odrodzenia. 

To jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w mieście. Zbiegają się w nim trasy tramwajów czterech linii. Modernizowany jest on dopiero teraz jako pierwszy z pakietu inwestycji zaplanowanych do wykonania ze wsparciem finansowym z funduszy Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Koszt realizacji projektu wynosi ponad 19 milionów złotych. Finał ma nastąpić w czerwcu.

Na odcinku ul. Piłsudskiego od pl. Odrodzenia do wysokości przystanków od strony pl. Szarych Szeregów na gotowej już wylanej z betonu płycie fundamentowej ułożone zostały szyny, które sukcesywnie są spawane, a następnie będą mocowane do podłoża i zalewane kolejną warstwą betonu. Na wysokości wyłączonego z ruchu na całej szerokości przejazdu przez rondo i w obrębie części wyspy centralnej placu trwają z kolei prace w wykopie przy urządzaniu nowej warstwy podłoża pod nowy pas torowiska z rozjazdami w kierunku al. Piastów i al. Wojska Polskiego. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

MR
2020-04-11 17:19:16
@wszystko fajnie- dzięki akcji szczecińskiego ruchu miejskiego i strażników ochrony zieleni i tak udało się sporo drzew w okolicy ocalić
Wszystko fajnie
2020-04-11 15:51:19
ale będzie kolejna patelnia. Jak mało ogarnięci nie wiedzą o czym piszę to niech sobie porównają przystanki na pl. Kościuszki, przede wszystkim ten w kierunku Pomorzan i ten w kierunku Turzynu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ