poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > ZUE z wymianą torów nie zwalnia

ZUE z wymianą torów nie zwalnia [GALERIA]

ZUE z wymianą torów nie zwalnia
Data publikacji: 2020-04-01 17:34
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-01 22:11
Wywietleń: 1304 449401

W rejonie szczecińskiego pl. Szarych Szeregów przebudowa torowiska dla tramwajów trwa od połowy stycznia. Spółka ZUE z Krakowa, wykonawca inwestycji, z pracami przy wymianie infrastruktury przeniosła się w połowie marca w przyległy do niego odcinek ul. Piłsudskiego do wysokości pl. Odrodzenia. 

To jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w mieście modernizowany dopiero teraz jako pierwszy z pakietu inwestycji zaplanowanych do wykonania ze wsparciem finansowym z funduszy Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Koszt realizacji projektu to ponad 19 milionów złotych. Finał ma nastąpić w czerwcu.

Na wyłączonym teraz z ruchu pasie dotąd drogowcy zdążyli zdemontować starą sieć trakcyjną i słupy oraz dokonać rozbiórki samych torów, peronów przystankowych, wiat i wygrodzeń obu przystanków. Rozpoczęli wykonywanie fundamentów pod nowe słupy trakcyjne. Te czekają już na ustawienie zwiezione na plac budowy urządzony w obrębie ronda. Podobnie jak na montaż czekają również już dostarczone szyny. Rozpoczęły się prace przy układaniu m.in. nowej kanalizacji deszczowej i odwodnienia torowiska. Ponadto na części wydzielonej między jezdniami przygotowywana jest warstwa jego nowej podbudowy na długości peronów tramwajowych.

Przypomnijmy, że przebudowa w rejonie pl. Szarych Szeregów i na odcinku ul. Piłsudskiego jest pierwszym z dwóch zadań realizowanych w ramach jednego kontraktu zawartego z ZUE S.A. z Krakowa. Ten obejmuje również budowę nowego fragmentu torowiska z rozjazdami i całą infrastrukturą oraz modernizację układu drogowo-komunikacyjnego w węźle ul. Wyszyńskiego - ul. Nabrzeże Wieleckie - most Długi za kwotę ok. 25,9 mln zł. W tym ostatnim roboty mają rozpocząć się latem z finałem założonym w umowie do 27 stycznia 2021 roku. A rolę inwestora zastępczego w imieniu miasta pełni przy realizacji całego kontraktu spółka komunalna Tramwaje Szczecińskie. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

ZUE z wymianą torów nie zwalnia ZUE z wymianą torów nie zwalnia ZUE z wymianą torów nie zwalnia ZUE z wymianą torów nie zwalnia ZUE z wymianą torów nie zwalnia ZUE z wymianą torów nie zwalnia ZUE z wymianą torów nie zwalnia ZUE z wymianą torów nie zwalnia ZUE z wymianą torów nie zwalnia ZUE z wymianą torów nie zwalnia ZUE z wymianą torów nie zwalnia ZUE z wymianą torów nie zwalnia

Komentarze

Radek
ZUE Kraków jest świetną firmą.Powinni remontować wszystkie torowiska w Szczecinie.
2020-04-01 21:52:08
SIECIOWIEC
ZUE KRAKÓW TO AJLEPSZA NAJSOLIDNIEJSZA FIRMA NA RYNKU.
2020-04-01 19:32:25
aa
Póki co,to widać że firma ciśnie do przodu.Szkoda że to nie ona wykonuje przebudowę Hożej.Kawałek drogi a końca nie widać.
2020-04-01 18:14:30
Ano
Energo...coś tam mógł do nich udać się na szkolenia... ale już za późno.
2020-04-01 17:47:14
abcd
W YT można znaleźć relację z poprzedniej wymiany torów na tym odcinku, w zasobach TV Morze.
2020-04-01 17:43:21

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie