Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Windy atrapy?

Data publikacji: 24 września 2015 r. 18:57
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
Windy atrapy?
 

Windą bliżej? Na pewno nie do tzw. szybkiego tramwaju na szczecińskie prawobrzeże. Powinny skracać czas dotarcia do przystanku, ułatwiać do nich dojście i opuszczanie ich pasażerom, niezależnie od tego czy są w pełni czy też mniej sprawni ruchowo. Sęk w tym, że tak się nie dzieje.

Na oba przystanki Hangarowa na żądanie prowadzi nowa, pięknie odmalowana, częściowo nawet zadaszona kładka. W zależności od obranego celu podróży można po niej dotrzeć z każdej ze stron dwujezdniowej, ruchliwej drogi do każdego z nich stronymi schodami (jeśli komuś zależy na poprawie kondycji) albo jedną z dwóch wind (jeśli wolimy uniknąć zadyszki i ze względów zdrowotnych taka wspinaczka nie jest wskazana). Z peronów przystanków w obu kierunkach podobnie: można korzystać ze schodów lub z kolejnych dwóch wind. W przypadku tych ostatnich to jednak tylko teoria.

W praktyce nie ma wyboru, bo pozostaje opcja jedynie „schodami w górę, schodami w dół". W sumie więc windy są cztery, ale co z tego, skoro nie działa ani jedna. Tak było chociażby w minioną środę. Nie pierwszy zresztą raz w niespełna miesięcznej jak do tej pory historii eksploatacji odcinka trasy tramwajowej ostatniego ćwierćwiecza. Sygnalizowaliśmy już wcześniej, na początku września, że windy są niesprawne, a problem dotyczył wówczas także tych na drugim z przystanków na szlaku w półtunelu Jaśminowa ZUS.

* * *

Polecamy awaryjność dźwigów marki Pilawa uwadze inwestora, czyli urzędników miasta i generalnego wykonawcy konsorcjum firm Szybki Tramwaj-Strabag. No, chyba, że są celowo z użytkowania wyłączane, ale jeśli tak, to jaki był sens ich budowy, skoro użytek z nich w przypadku pasażerów ma być symboliczny, od wielkiego dzwonu albo żaden? ©℗

Tekst i fot.: Mirosław WINCONEK

  

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dorota
2015-09-28 08:09:04
Na Jaśminowej ZUS winda w kierunku centrum też nieczynna, w sobotę z wózkiem inwalidzkim zjechaliśmy na dół w kierunku Turkusowej wsiedliśmy w tramwaj objechaliśmy na około i do centrum. taka sobie wycieczka :) Zwiedzanie :)
HogoFogo
2015-09-25 10:02:45
"Informujemy Szanownych Podróznych, że najbliższa czynna winda na przystanek tramwajowy znajduje się we Wrocławiu"
To Szczecin właśnie
2015-09-25 06:26:48
Działanie wind z poprzednich inwestycji, swojego czasu, było również opisywane w prasie.
Paweł
2015-09-24 18:06:28
Chryste Panie! Przecież na Basenie Górniczym nawet WC nie są otwarte dla ludzi, kasy biletowej nie ma, a Wy o windach. Czego Wy od tych partaczy wymagacie? Jełopy i złodzieje zarządzają miastem, to jak ma być porządnie, fachowo i normalnie, że o uczciwości nie wspomnę?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA