niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Windy atrapy?

Windy atrapy?

Windy atrapy?
Data publikacji: 2015-09-24 18:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 3091 23552

Windą bliżej? Na pewno nie do tzw. szybkiego tramwaju na szczecińskie prawobrzeże. Powinny skracać czas dotarcia do przystanku, ułatwiać do nich dojście i opuszczanie ich pasażerom, niezależnie od tego czy są w pełni czy też mniej sprawni ruchowo. Sęk w tym, że tak się nie dzieje.

Na oba przystanki Hangarowa na żądanie prowadzi nowa, pięknie odmalowana, częściowo nawet zadaszona kładka. W zależności od obranego celu podróży można po niej dotrzeć z każdej ze stron dwujezdniowej, ruchliwej drogi do każdego z nich stronymi schodami (jeśli komuś zależy na poprawie kondycji) albo jedną z dwóch wind (jeśli wolimy uniknąć zadyszki i ze względów zdrowotnych taka wspinaczka nie jest wskazana). Z peronów przystanków w obu kierunkach podobnie: można korzystać ze schodów lub z kolejnych dwóch wind. W przypadku tych ostatnich to jednak tylko teoria.

W praktyce nie ma wyboru, bo pozostaje opcja jedynie „schodami w górę, schodami w dół". W sumie więc windy są cztery, ale co z tego, skoro nie działa ani jedna. Tak było chociażby w minioną środę. Nie pierwszy zresztą raz w niespełna miesięcznej jak do tej pory historii eksploatacji odcinka trasy tramwajowej ostatniego ćwierćwiecza. Sygnalizowaliśmy już wcześniej, na początku września, że windy są niesprawne, a problem dotyczył wówczas także tych na drugim z przystanków na szlaku w półtunelu Jaśminowa ZUS.

* * *

Polecamy awaryjność dźwigów marki Pilawa uwadze inwestora, czyli urzędników miasta i generalnego wykonawcy konsorcjum firm Szybki Tramwaj-Strabag. No, chyba, że są celowo z użytkowania wyłączane, ale jeśli tak, to jaki był sens ich budowy, skoro użytek z nich w przypadku pasażerów ma być symboliczny, od wielkiego dzwonu albo żaden? ©℗

Tekst i fot.: Mirosław WINCONEK

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Dorota
Na Jaśminowej ZUS winda w kierunku centrum też nieczynna, w sobotę z wózkiem inwalidzkim zjechaliśmy na dół w kierunku Turkusowej wsiedliśmy w tramwaj objechaliśmy na około i do centrum. taka sobie wycieczka :) Zwiedzanie :)
2015-09-28 08:09:04
HogoFogo
"Informujemy Szanownych Podróznych, że najbliższa czynna winda na przystanek tramwajowy znajduje się we Wrocławiu"
2015-09-25 10:02:45
To Szczecin właśnie
Działanie wind z poprzednich inwestycji, swojego czasu, było również opisywane w prasie.
2015-09-25 06:26:48
Paweł
Chryste Panie! Przecież na Basenie Górniczym nawet WC nie są otwarte dla ludzi, kasy biletowej nie ma, a Wy o windach. Czego Wy od tych partaczy wymagacie? Jełopy i złodzieje zarządzają miastem, to jak ma być porządnie, fachowo i normalnie, że o uczciwości nie wspomnę?
2015-09-24 18:06:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie