Sobota, 02 marca 2024 r. 
REKLAMA

Do 13 lat nadal z biletami

Data publikacji: 19 kwietnia 2016 r. 14:54
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:51
Do 13 lat nadal z biletami
 

Nie będzie w Szczecinie poszerzenia grupy dzieci uprawnionych do nieodpłatnych przejazdów komunikacją. Radni podczas sesji we wtorek ostatecznie powiedzieli „nie" temu pomysłowi, nad którymi debatowali wcześniej w komisjach od kilku miesięcy.

Przypomnijmy: projekt uchwały w lipcu ub.r. podczas kampanii wyborczej złożyli działacze Ruchu Narodowego jako inicjatywę obywatelską. Jej rozpatrzenie opóźniały sprawy formalne. Propozycja zakładała zwolnienie od opłat wszystkich dzieci do ukończenia 13 lat na podstawie ważnej legitymacji szkolnej lub książeczki zdrowia.

Głosowanie nad projektem uchwały znalazło się nawet w porządku sesji w lutym, ale radni z komisji komunalnej opowiedzieli się wówczas za tym, by odstąpić jeszcze przynajmniej o miesiąc od rozstrzygnięć i za zdjęciem projektu uchwały z porządku wtorkowych obrad.

Według przedstawicieli Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, wprowadzenie w życie tego pomysłu wiązałoby się z ewentualnym szacunkowym kosztem na poziomie 5,5 mln zł rocznie. O tyle zmalałyby wpływy ze sprzedaży biletów. Część radnych gotowych była jeszcze dwa mieciące temu, by poprzeć takie rozwiązanie, ale najpierw chcieli, aby urzędnicy dokładnie sprawdzili, czy samorządową kasę na taki gest stać.

Podczas sesji we wtorek, 19 kwietnia, radni odrzucili projekt uchwały. Przeciwko niemu głosowało aż 26 z nich na 27 obecnych. Za wprowadzeniem takiej ulgi opowiedziała się jako jedyna Małgorzata Jacyna-Witt, radna niezrzeszona. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK
 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mdm
2016-04-19 22:41:09
I bardzo dobrze bo to juz by calkiem wszelakie szkoly zrobily sobie z komunikacji miejskiej darmowy transport zawalajac wszystko co sie da wieloma klasami,gimbusy im kupcie jak w usa , kto chcial dzieci dostanie pincet plus z waszych podatkow wiec sobie taxi moze wynajac na wasz koszt a nie za darmo jezdzic i tak jest mega tlok w komunikacji to jeszcze brakuje tej szaranczy
Antek
2016-04-19 20:25:54
A gdzie one chciały jeździć, te dzieci? Do szkoły można z kapcia, ze szkoły też. Po cóż tak się wozić?
fer
2016-04-19 16:02:50
Najważniejsze, że rower jest bezpłatny!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA