sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Willa Grawitza wyróżniona w konkursie "Zabytek Zadbany"

Willa Grawitza wyróżniona w konkursie "Zabytek Zadbany"

Willa Grawitza wyróżniona w konkursie "Zabytek Zadbany"
Data publikacji: 2019-04-25 09:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:38
Wywietleń: 1015 387478

Szczecińska willa Georga Grawitza zdobyła wyróżnienie w prestiżowym konkursie Zabytek Zadbany. W tegorocznej edycji był to jedyny obiekt z województwa zachodniopomorskiego, który zdobył w nim nominację.

Odrestaurowana przed czterema laty willa przy al. Wojska Polskiego jest siedzibą Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Otrzymała wyróżnienie w kategorii „Utrwalenie wartości zabytkowej obiektu” za wzorowo wykonane prace konserwatorskie, starannie przeprowadzone prace badawcze, dokumentujące oryginalny wystrój oraz ekspozycję historycznych walorów architektonicznych i plastycznych obiektu.

Laureaci konkursu zostali ogłoszeni podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, która się odbyła 24 kwietnia w Gdyni. 

 Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs, którego celem jest promocja opieki nad zabytkami, poprzez propagowanie najlepszych wzorów ich konserwacji, utrzymania i zagospodarowania.

(g)

Willa Grawitza wyróżniona w konkursie "Zabytek Zadbany"

Komentarze

@Anna
A cóż to za bełkot? Ci którzy "odnaleźli się w tożsamości powojennego Szczecina" to mają dzisiaj minimum 84 lata, a ci którzy się nie odnaleźli w tejże tożsamości to w większości nie żyją i to od ponad 60 lat.
2019-04-29 13:33:09
Anna
Niezwykle prestiżowa nagroda, przyznawana od 1975 roku, która szczęśliwie zachowała swoje niezmiennie kryteria mimo wielu zmian w ostatnim blisko już półwieczu. Przyznawana przez niezależnych ekspertów za ogromny wysiłek i znakomicie wykonane prace konserwatorskie. Tym razem trafiła za starannie wykonane prace konserwatorskie przy jednej z najcenniejszych historycznych willi Szczecina. I cóż ? Jesteśmy w Szczecinie - tzw. miłośnicy zabytków, roztkliwiający się nad zdegradowanymi i mało wartościowymi ruderami nie zauważyli tego faktu a szczęśliwie tylko dwóch żałosnych komentatorów to ignoranci czy nie odnalezieni w tożsamości powojennego Szczecina...
2019-04-27 14:03:22
Wila Kryla.
Wygląda jak cicha wygódka dla Krasnoludków ze zgromadzenia Agitatorów Jackuzzi pn."Komary zza Kotary", oddanego dla sprawy importu kremu z Krymu oraz mydełka z okolic Ełku w ozdobnym pudełku.
2019-04-25 14:31:29
Hotel Gradowica!
Czy to Narodowy Instytut Dziedzictwa nominował do ogólnopolskiego konkursu ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz generalnego konserwatora zabytków. Ile kosztowała konserwacja i jaki procent pozyskano z Programu UE, a jak częścią zadłużono Gminę Miasto Szczecin? Tablica przed budynkiem - milczy, nie podając takich informacji. Miasto poniosło koszty i powinno wynająć budynek Ministrowi Kultury albo przeznaczyć go na dochodowy interes - np. hotel. Konkurs powinny wygrywać prywatne konserwacje - np. Modeh Polmo czy Stara Fabryka Rowerów na Krasińskiego lub Fabryka Tweetop na ul. Lubeckiego za Stocznią Szczecińską.
2019-04-25 13:04:53
Mirek
Super
2019-04-25 11:10:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie