Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Willa Grawitza wyróżniona w konkursie "Zabytek Zadbany"

Data publikacji: 25 kwietnia 2019 r. 09:12
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:38
Willa Grawitza wyróżniona w konkursie "Zabytek Zadbany"
Fot. NID  

Szczecińska willa Georga Grawitza zdobyła wyróżnienie w prestiżowym konkursie Zabytek Zadbany. W tegorocznej edycji był to jedyny obiekt z województwa zachodniopomorskiego, który zdobył w nim nominację.

Odrestaurowana przed czterema laty willa przy al. Wojska Polskiego jest siedzibą Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Otrzymała wyróżnienie w kategorii „Utrwalenie wartości zabytkowej obiektu” za wzorowo wykonane prace konserwatorskie, starannie przeprowadzone prace badawcze, dokumentujące oryginalny wystrój oraz ekspozycję historycznych walorów architektonicznych i plastycznych obiektu.

Laureaci konkursu zostali ogłoszeni podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, która się odbyła 24 kwietnia w Gdyni. 

 Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs, którego celem jest promocja opieki nad zabytkami, poprzez propagowanie najlepszych wzorów ich konserwacji, utrzymania i zagospodarowania.

(g)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Anna
2019-04-29 13:33:09
A cóż to za bełkot? Ci którzy "odnaleźli się w tożsamości powojennego Szczecina" to mają dzisiaj minimum 84 lata, a ci którzy się nie odnaleźli w tejże tożsamości to w większości nie żyją i to od ponad 60 lat.
Anna
2019-04-27 14:03:22
Niezwykle prestiżowa nagroda, przyznawana od 1975 roku, która szczęśliwie zachowała swoje niezmiennie kryteria mimo wielu zmian w ostatnim blisko już półwieczu. Przyznawana przez niezależnych ekspertów za ogromny wysiłek i znakomicie wykonane prace konserwatorskie. Tym razem trafiła za starannie wykonane prace konserwatorskie przy jednej z najcenniejszych historycznych willi Szczecina. I cóż ? Jesteśmy w Szczecinie - tzw. miłośnicy zabytków, roztkliwiający się nad zdegradowanymi i mało wartościowymi ruderami nie zauważyli tego faktu a szczęśliwie tylko dwóch żałosnych komentatorów to ignoranci czy nie odnalezieni w tożsamości powojennego Szczecina...
Wila Kryla.
2019-04-25 14:31:29
Wygląda jak cicha wygódka dla Krasnoludków ze zgromadzenia Agitatorów Jackuzzi pn."Komary zza Kotary", oddanego dla sprawy importu kremu z Krymu oraz mydełka z okolic Ełku w ozdobnym pudełku.
Hotel Gradowica!
2019-04-25 13:04:53
Czy to Narodowy Instytut Dziedzictwa nominował do ogólnopolskiego konkursu ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz generalnego konserwatora zabytków. Ile kosztowała konserwacja i jaki procent pozyskano z Programu UE, a jak częścią zadłużono Gminę Miasto Szczecin? Tablica przed budynkiem - milczy, nie podając takich informacji. Miasto poniosło koszty i powinno wynająć budynek Ministrowi Kultury albo przeznaczyć go na dochodowy interes - np. hotel. Konkurs powinny wygrywać prywatne konserwacje - np. Modeh Polmo czy Stara Fabryka Rowerów na Krasińskiego lub Fabryka Tweetop na ul. Lubeckiego za Stocznią Szczecińską.
Mirek
2019-04-25 11:10:40
Super

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA