Sobota 28 maja 2022r. 
REKLAMA

Trafo wyróżnionym Zabytkiem Zadbanym

Data publikacji: 2018-04-19 22:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:08
Trafo wyróżnionym Zabytkiem Zadbanym
Fot. NID  

Za uratowanie niszczejącego zabytku i adaptację przeprowadzoną z utrzymaniem historycznego układu przestrzennego wnętrza Trafostacja Sztuki w Szczecinie otrzymała wyróżnienie w konkursie Zabytek Zadbany. W tegorocznej edycji był to jedyny obiekt z województwa zachodniopomorskiego, który zdobył w nim nominację. 

Laureaci konkursu zostali ogłoszeni podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, która się odbyła 18 kwietnia w Zamościu. Jury przyznało 5 nagród i 8 wyróżnień w sześciu kategoriach.

Trafostacja Sztuki otrzymała wyróżnienie w kategorii C: adaptacja obiektów zabytkowych. Dawna transformatorownia, wybudowana w 1911 roku, w latach 2011-2013 została adaptowana na obiekt wystawienniczy i koncertowy.

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs, którego celem jest promocja opieki nad zabytkami, poprzez propagowanie najlepszych wzorów ich konserwacji, utrzymania i zagospodarowania.

(mag)

Fot. NID

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Quistorp
2018-04-19 22:40:48
Ad...[Trafostacja Sztuki w Szczecinie otrzymała wyróżnienie w konkursie Zabytek Zadbany.] Tak tajemniczo. Bez podania nazwy Honorowego Patronatu, Organizacji, Związku, Fundacji. Jakiś tajemniczy "Nikt". Ze strachu? Z głupoty? Braku profesjonalizmu? Bałaganiarstwa? Nie sądzę. Przez ponad dziesięć lat, ta budowa stała bezużytecznie i straszyła turystów, była za przysłowiowe grosze kupiona, przez tzw. "dewelopera" z Warszawy! Aż znalazł się właściwy moment, kupiec i sprzedano to Miastu. Do dzisiaj nie ma ustawy o podatku katastralnym. Na tym celowo zamrożonym projekcie ustawy, przez ostanie lata po 1989, żerują rekiny, do prania brudnych pieniędzy. Król Szwecji, po pokoju Westfalskim w 1648 roku, po przejęciu części Pomorza, pierwsze co zrobił. Przeprowadził, lustrację , miasta, gruntów, i nieruchomości, by rzetelnie opodatkować wszystkich podatników. Katastra , jest pierwszym krokiem , do bogacenia się miasta. Jak na razie, to drobni ciułacze, rzemieślnicy i mniejsi przedsiębiorcy muszą płacić, a dla wielkich , przemyśliwuje się , w jaki sposób zwolnić ich od podatków, by zechciał zainwestować w miasto.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA