piątek, 21 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Trafo wyróżnionym Zabytkiem Zadbanym

Trafo wyróżnionym Zabytkiem Zadbanym

Trafo wyróżnionym Zabytkiem Zadbanym
Data publikacji: 2018-04-19 22:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:08
Wywietleń: 1305 323669

Za uratowanie niszczejącego zabytku i adaptację przeprowadzoną z utrzymaniem historycznego układu przestrzennego wnętrza Trafostacja Sztuki w Szczecinie otrzymała wyróżnienie w konkursie Zabytek Zadbany. W tegorocznej edycji był to jedyny obiekt z województwa zachodniopomorskiego, który zdobył w nim nominację. 

Laureaci konkursu zostali ogłoszeni podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, która się odbyła 18 kwietnia w Zamościu. Jury przyznało 5 nagród i 8 wyróżnień w sześciu kategoriach.

Trafostacja Sztuki otrzymała wyróżnienie w kategorii C: adaptacja obiektów zabytkowych. Dawna transformatorownia, wybudowana w 1911 roku, w latach 2011-2013 została adaptowana na obiekt wystawienniczy i koncertowy.

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs, którego celem jest promocja opieki nad zabytkami, poprzez propagowanie najlepszych wzorów ich konserwacji, utrzymania i zagospodarowania.

(mag)

Fot. NID

Trafo wyróżnionym Zabytkiem Zadbanym Trafo wyróżnionym Zabytkiem Zadbanym

Komentarze

Quistorp
Ad...[Trafostacja Sztuki w Szczecinie otrzymała wyróżnienie w konkursie Zabytek Zadbany.] Tak tajemniczo. Bez podania nazwy Honorowego Patronatu, Organizacji, Związku, Fundacji. Jakiś tajemniczy "Nikt". Ze strachu? Z głupoty? Braku profesjonalizmu? Bałaganiarstwa? Nie sądzę. Przez ponad dziesięć lat, ta budowa stała bezużytecznie i straszyła turystów, była za przysłowiowe grosze kupiona, przez tzw. "dewelopera" z Warszawy! Aż znalazł się właściwy moment, kupiec i sprzedano to Miastu. Do dzisiaj nie ma ustawy o podatku katastralnym. Na tym celowo zamrożonym projekcie ustawy, przez ostanie lata po 1989, żerują rekiny, do prania brudnych pieniędzy. Król Szwecji, po pokoju Westfalskim w 1648 roku, po przejęciu części Pomorza, pierwsze co zrobił. Przeprowadził, lustrację , miasta, gruntów, i nieruchomości, by rzetelnie opodatkować wszystkich podatników. Katastra , jest pierwszym krokiem , do bogacenia się miasta. Jak na razie, to drobni ciułacze, rzemieślnicy i mniejsi przedsiębiorcy muszą płacić, a dla wielkich , przemyśliwuje się , w jaki sposób zwolnić ich od podatków, by zechciał zainwestować w miasto.
2018-04-19 22:40:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie