piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wieś na miarę nowych czasów

Wieś na miarę nowych czasów

Wieś na miarę nowych czasów
Data publikacji: 2016-09-18 15:04
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:40
Wywietleń: 921 155517

Na dożynkach powiatowo-gminnych w Resku odbyło się podsumowanie konkursu „Aktywna i Ekologiczna Wieś Powiatu Łobeskiego 2016”. Obecny był wicemarszałek zachodniopomorski Jarosław Rzepa. Była to już kolejna edycja rywalizacji sołectw ziemi łobeskiej i okazja do ukazania zmian na lepsze.

W tym roku zwracano szczególną uwagę m.in. na stan i estetykę budynków, ilość kompostowników i przydomowych oczyszczalni ścieków, zaangażowanie i pomysłowość mieszkańców w rozwiązywaniu problemów miejscowych. Pierwsze miejsce zdobyło Dobropole (gm. Dobra), drugie Sienne Dolne (gm. Radowo Małe), trzecie Różnowo (gm. Łobez). W gronie wyróżnionych wiosek znalazły się Podlipce, Zwierzynek (obie z gm. Węgorzyno) i Zerzyno (gm. Resko).

Z okazji święta plonów grupa rolników została uhonorowana odznakami Zasłużonych dla Rolnictwa.

Tekst i fot. (cz.b.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”