Sobota, 25 maja 2024 r. 
REKLAMA

Rakiety poszły w ruch

Data publikacji: 04 września 2016 r. 21:06
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Rakiety poszły w ruch
 

Działają w mieście od trzech lat. Skrzyknęli się i własnymi siłami odbudowali zdewastowane korty przy stadionie miejskim. Mieli finansową pomoc z magistratu, bo przekonali burmistrza do swojego projektu. Zorganizowali Break Point Tenis Club. Są otwarci – czekają na zastępy młodych.

Grają systematycznie od wiosny do późnej jesieni. Przychodzą całymi rodzinami. Są w strukturach miejscowego Ogniska TKKF Błyskawica. Przewodzi im Oliwer Cybulski, którego gry w tenisa, jeszcze na asfalcie przy liceum, uczył łobeziak Cezary Guriew. Tak, tak – to ten, który kieruje od kilku lat redakcją sportową I Programu Polskiego Radia.

W sobotę (3 bm.) odbył się finał największej dorocznej imprezy - II Łobez Cup. Przez tydzień walczyło ogółem 40 miłośników tenisa ziemnego. W finale zmierzyli się Zygmunt Bławździewicz z LKS Radowia Radowo Małe i broniący tytułu Oliwer Cybulski. Zwyciężył Oliwer. Jednak trzeba wysoko ocenić jego przeciwnika, starszego o blisko 20 lat (!) Większość ludzi zna go jako emerytowanego nauczyciela i przewodniczącego Rady Powiatu Łobez w tej kadencji. A tu nagle… W tabeli trzecie miejsce przypadło dla Mariusza Włodarza, a czwarte dla Mariusza Poniewiery.

Tekst i fot. (cz.b.)  

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tenis
2016-09-05 07:44:55
Dopiero w ostatnim akapicie podano, o jakie miasto chodzi, dobre i to.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA