czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wierni ideałom i kresowym korzeniom

Wierni ideałom i kresowym korzeniom

Wierni ideałom i kresowym korzeniom
Data publikacji: 2016-10-04 22:10
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:42
Wywietleń: 1403 157853

W Międzyzdrojach trwa jubileuszowy 35. Zjazd Kresowych Żołnierzy Armii Krajowej, po raz 25. zorganizowany w kurorcie.

– Jest to ostatni zjazd kresowych żołnierzy AK - bo jest nas coraz mniej i coraz mniej w nas sił, ale nie ostatnie nasze spotkanie w Międzyzdrojach – zapewnia Danuta Szyksznian, ps. Sarenka , żołnierz AK, łączniczka Okręgu Wilno, współinicjatorka i dobry duch zjazdów, a także Honorowa Obywatelka Międzyzdrojów. – Mogą być one tu kontynuowane np. jako zjazdy naszych rodzin i przyjaciół. Przyjeżdżajcie tu, wspominajcie nas, nie pozwólcie, by o nas zapomniano!

Inaugurację zjazdu poprzedzono uroczystym odsłonięciem - u stóp kościoła parafialnego - pomnika w kształcie trzech krzyży: „Kresowym Żołnierzom Armii Krajowej, którzy rozrzuceni po świecie, w Międzyzdrojach znaleźli swoją Małą Ojczyznę, wśród grona przyjaciół, w okruchach wspomnień pozostali wierni młodzieńczym ideałom obrońców Ziem Kresowych i kresowym korzeniom”. Jubileuszowy zjazd w Międzyzdrojach potrwa do piątku.

W środę w hotelu „Międzyzdroje” przy Promenadzie Gwiazd odbędą się (o godz. 10 i 12) „Spotkania Pokoleń” z udziałem uczniów zachodniopomorskich szkół i kombatantów, będące wyjątkową okazją dla młodzieży do poznania faktów z wojennej historii Polski, które przedstawią świadkowie i uczestnicy tych wydarzeń. W międzyczasie dr Krzysztof Szczur ze Szczecina zaprezentuje wystawę pt. „Ziemie i miasta kresowe”. Uczestnicy zjazdu złożą też kwiaty pod tablicą pamiątkową na Kawczej Górze oraz znicze pod Krzyżem Katyńskim na cmentarzu komunalnym. Będą także wykłady, program artystyczny w wykonaniu zespołu wokalnego „Faustyna” z Równego (Ukraina) oraz Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg”, prezentacje i wystawy oraz kiermasz książek historycznych. ©℗

Tekst i fot. (maz)

Na zdjęciu: Danuta Szyksznian, ps. Sarenka , żołnierz AK w otoczeniu przyjaciół - kresowych żołnierzy AK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”