wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie

Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie [GALERIA]

Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie
Data publikacji: 2020-08-08 22:38
Wywietleń: 566 468708

Upalna pogoda nie przeszkodziła w tym tygodniu w intensywnych polsko-amerykańskich ćwiczeniach, w których Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim biorą udział żołnierze z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej wspólnie z amerykańskimi żołnierzami 2. batalionu, 12. pułku kawalerii, 1. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej.

- Mamy tu dostępność do wszystkich obiektów, możemy szkolić się od świtu do zmierzchu, sprzęt nie zawodzi, sojusznicy są chętni do współpracy – ocenia major Dawid Butlak, zastępca dowódcy 7bSKW.

Na poligonie drawskim szkoli się blisko stu żołnierzy z Wędrzyna. Pododdział zmotoryzowany został przydzielony do amerykańskiej kompani czołgów, gdyż takie połączenie daje najlepsze efekty na polu walki. Siła ognia czołgów ABRAMS oraz manewrowości i zwrotność ROSOMAKÓW zwiększają wartość bojową wojska.

Oczy samobieżnych moździerzy Rak

W innej lokalizacji, z pewnej odległości do strzelań przygotowuje się pluton ogniowy wyposażony w moździerze samobieżne RAK, wspierana przez sekcję wysuniętych obserwatorów, która jest oczami artylerzystów.

Ćwiczenia na poligonie w Drawsku Pomorskim

- Działamy w pobliżu ćwiczebnego pola walki, wypatrując cele dla naszych moździerzy, wskazujemy je, koordynujemy ogień, aby pociski wpadały w punkt – komentuje swoje działanie dowódca sekcji wysuniętych obserwatorów.

Wraz z polskimi obserwatorami ćwiczą ich odpowiednicy z armii amerykańskiej wyposażeni w 120 mm moździerze na podwoziu transportera M113. Oni także wspierają pododdziały pancerno – zmotoryzowane.

Żołnierze walczą także z upałami

Temperatura na ćwiczeniach DEFENDER-Europe 20 Plus w ostatnich dniach przekracza 30 stopni C.

- To prawda, nie jest lekko, ale taką mamy robotę i staramy się ją wykonać najlepiej jak potrafimy. Kurz i pot jest wpisany w los żołnierza piechoty, więc dajemy radę i nie narzekamy – podsumowuje jeden z dowódców drużyny z 7bSKW.

Oprac. (k)

Fot. st. szer. Patryk SZYMANIEC

Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie Wielkie polsko-amerykańskie strzelanie na drawskim poligonie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie