Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Prezydent zwołał odprawę w sprawie ćwiczenia DEFENDER-Europe 20 [FILM]

Data publikacji: 2020-02-28 19:12
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-06 10:27
Prezydent zwołał odprawę w sprawie ćwiczenia DEFENDER-Europe 20
 

Przygotowanie, przeprowadzenie i zabezpieczenie odbywających się na terytorium Polski ćwiczeń wojskowych DEFENDER-Europe 20, a także ANAKONDA 20 omówiono w piątek podczas zwołanej w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego przez prezydenta Andrzeja Dudę odprawy. Wzięli w niej udział najwyżsi dowódcy Sił Zbrojnych RP, ministrowie obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych i administracji.

 – Dla nas to wielkie przedsięwzięcie, niesamowite wyzwanie logistyczne, jestem przekonany, że nasze wojsko temu wyzwaniu logistycznemu podoła, wszystko jest przygotowane – akcentował prezydent. – Ćwiczenia mają charakter defensywny – podkreślał Andrzej Duda, dodając, że będzie to sprawdzenie zdolności mobilnych sił zbrojnych. – Armia Stanów Zjednoczonych będzie ćwiczyła przerzut wojsk z USA do Europy, do Polski bezpośrednio i przez Niemcy do Polski. Będzie to potężne przedsięwzięcie militarne, to także jest wynik moich porozumień z prezydentem Donaldem Trumpem.

 DEFENDER (Dynamic Employment of Forces to Europe for NATO Deterrence and Enhanced Readiness) – dynamiczny przerzut sił do Europy w ramach natowskiej inicjatywy odstraszania i wzmocnionej gotowości. To największy przerzut sił wielkości dywizji, w pełnej gotowości bojowej ze Stanów Zjednoczonych do Europy od ponad 25 lat.

(ip)

Fot. Igor Smirnow/KPRP

Film KPRP

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA