środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wieczór wyborczy w szczecińskiej PO. „Niech ten sen się spełni”

Wieczór wyborczy w szczecińskiej PO. „Niech ten sen się spełni” [GALERIA]

Wieczór wyborczy w szczecińskiej PO. „Niech ten sen się spełni”
Data publikacji: 2020-07-12 22:24
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-20 11:55
Wywietleń: 1795 464504

Nie było grobowej ciszy, ani rozczarowania na twarzach. Przeciwnie – głośne skandowanie: Rafał, Rafał, Rafał, oklaski oraz nadzieja, że jednak zwycięstwo będzie po stronie Rafała Trzaskowskiego.

Tym razem szczecińska Platforma Obywatelska zorganizowała wieczór wyborczy w niedzielę 12 lipca w swojej siedzibie w alei Jana Pawła II. Jak zwykle na gości, członków partii i sympatyków czekał stół wypełniony zimnymi przekąskami. W głównym pomieszczeniu siedziby na wyniki oczekiwało około 40 osób. Wśród nich poseł Arkadiusz Marchewka, senator Magdalena Kochan, miejscy radni PO. Tuż przed godziną 21 pojawił się marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Kiedy na ekranie telewizora pojawiły się sondażowe wyniki rozległy się głośne oklaski, okrzyki radości i skandowanie: Rafał, Rafał, Rafał ! Kiedy w trakcie przemówienia Andrzej Duda stwierdził, że wygrał wybory przy 70-procentowej frekwencji, rozległy się śmiechy i okrzyki: „jeszcze nie wygrałeś!”. Oklaski i okrzyki entuzjazmu zabrzmiały kolejny raz, kiedy Rafał Trzaskowski w swoim przemówieniu wspomniał o wizycie w Szczecinie i swojej wizji Polski.

- Chcę podziękować Rafałowi Trzaskowskiemu i jego żonie. Kiedy podjął decyzję o starcie w wyborach, doskonale wiedział na co się pisze. Wiedział, że będzie opluwany, piętnowany, poniżany. Mógł spokojnie czekać w warszawskim ratuszu. Powiedział mi wtedy, że trzeba się bić o Polskę. Przywrócił nam wiarę i nadzieję. To początek końca pewnej epoki. Dziękujemy za jego szczeciński sen, niech się spełni. To chyba były najważniejsze słowa w tej kampanii – stwierdził marszałek Geblewicz.

- Dziękujemy za eksplozję mobilizacji. Zrobiliśmy w tej kampanii coś niesamowitego, to wielki obywatelski zryw. Różnica w głosach jest bardzo mała. Ja na miejscu Andrzeja Dudy nie stawiałbym jeszcze kropki. Miejmy nadzieję, że w poniedziałek rano będziemy mogli się szeroko uśmiechnąć – dodał poseł Marchewka.

(dar)

Fot. Marta Teszner

Wieczór wyborczy w szczecińskiej PO. „Niech ten sen się spełni” Wieczór wyborczy w szczecińskiej PO. „Niech ten sen się spełni” Wieczór wyborczy w szczecińskiej PO. „Niech ten sen się spełni” Wieczór wyborczy w szczecińskiej PO. „Niech ten sen się spełni”

Komentarze

Kama z utra
Dżemy miał być słodki a okazał się gorzki bo tak to jest jak dodaje się konserwantów.No i kto to widział by kandydat zamiast koszulki konstytucja albo chociaż OTUA nosił gorsety wyszczuplające i buty na koturnach.Trzeba to poprawić bo drugi raz wyjazdu do Rio nie będzie.Dżem dżem dżem dżem gorzki ten dżem
2020-07-14 14:55:05
wnuk Szorosza
Jakoś nie możecie się pogodzić z przegraną.Weźcie się do jakiejś roboty ale wcześniej wyjedźcie na wakacje,urlop.Odetchnijcie w Splicie od ciężkiej atmosfery eksplozji mobilizacji.
2020-07-14 14:34:23
Kto wie co się dzieje w Gabinecie Cieni?
Gabinet Cieni się "przycieniował" i pracuje nad "nowym programem". Na czas wyborów, takich "Bartków" i "Neumanów" "białych nosów" nie PO_kazuje się - wyborcy uciekają na drzewo!
2020-07-14 09:41:07
fan
Te oklaski to dla żon zaufania które nie pojechały do Brazylii.Prezydentowa Gdańska złożyła podziękowania mężom i żonom zaufania z komisji wyborczych i nie tylko.
2020-07-14 09:23:26
ciekawska
a kto jest rzonom Raphala? jak wiesz to napisz.
2020-07-13 18:02:54
Geograf
A Marchewka wyborcza nie pomogła?
2020-07-13 17:43:36
Grzesiek
No klaszczą ale tak bez zapału,bez owej słynnej eksplozji mobilizacji.Trudno przegrali,nie zawsze można wygrywać ale oni jeszcze nie wiedzą że to już początek końca tej formacji.Nie sprawdziła się i nie wniosła do kapitału politycznego dobrych rozwiązań które by poniosło społeczeństwo.No może orliki ale to też z czyjejś szuflady wyciągnęli.Ktoś wie może czym zajmują się Komitety Obywatelskie które miały organizować intelektualne spoktania?Kto wie co się dzieje w Gabinecie Cieni?
2020-07-13 17:25:23
felczer
Mamy pandemię, mogliby do klaskania włożyć gumowe rękawiczki.
2020-07-13 15:21:18
@hehehe
A ty tylko o tym szambie, zatrudnij sie w ZWIK tam zawsze potrzebuja szambonurków.
2020-07-13 12:24:12
Sukces
I w Szczecinie sen się spełnił 64% : 36% W Województwie również.Nie może Szczecin odpowiadać za cały kraj. Żal tylko tych 30% niezdecydowanych bo im kraj pis będzie urządzał.
2020-07-13 12:19:42
felczer
Jaki sen? To śpiączka.
2020-07-13 11:39:24
hehehe
No i tęczowy goguś wraca do Warszawy zajmować się szambem wypływającym do Wisły! To właściwe zajęcie dla tego pana!
2020-07-13 11:10:34
emka
Wygra lepszy.
2020-07-13 10:44:40
obudzeni ze snu
Klaszczą nawet jak przegrywają.Wmawiają sobie że są zwycięzcami.Tylko że przy najbliższych wyborach samorządowych będzie w końcu zmiana na lepsze.
2020-07-13 10:43:04
Stop Hejt
Powinniście przeprosić za niszczenie banerów konkurenta oraz za obelżywe wezwania j*ć ***. Hej pozostanie hejtem i niszczy przede wszystkim hejtującego i stosunki międzyludzkie
2020-07-13 10:31:14
DRAGON
Krzyczeli "Rafaó, Rafaó" a Rafał zwany dublerem przegrał przez KO.
2020-07-13 10:29:28
edek
Jak miło się obudzić i zobaczyć nad pałacem prezydenckim biało-czerwoną flagę a nie tęczowa trzaskowskiego.Zobaczcie jak platformie zależało na Polsce na wiecu wyborczym geniusza z Warszawy nie było polskich flag .Ten szyderczy uśmiech hipokryty z Warszawy i jego zwolenników mówi wszystko .Celebryci i POlitycy tej formacji znów pokazali na co ich stać.Nigdy więcej tej opcji u władzy .Wstyd mi za mieszkańców naszego miasta którzy pomimo ,,zasług ,,platformy dla naszego regionu i miasta oddali glos na Trzaskowskiego czas się obudzić.Niech żyje Polska
2020-07-13 10:15:37
pic
Szczecińskie i zachodniopomorskie sny PO - zamknięta stocznia, zabrane pieniądze z tunelu pod Świną, długoletni brak Wolnej Strefy Ekonomicznej, izolacja transportowa miasta, - czas POsprzatac POtrzaskane skorupki i zacząć współpracować dla regionu albo odejść do Połczyna, Goleniowa
2020-07-13 10:12:31
Pytanko
Z czego oni się cieszą? Z porażki? No to gratuluję im porażki a Prezydentowi Dudzie zwycięstwa ☺
2020-07-13 10:00:59
Ewa
Podziękowałam radnym z PO za przywrócenie strefy płatnego parkowania mimo epidemii glosując na Dudę.
2020-07-13 09:58:07
czytam
Proponuję się wyspać i zastanowić - czy Państwo kochacie Polskę , czy siebie ?
2020-07-13 09:57:19
Małgosia
To Borys Budka nie pomagał?
2020-07-13 09:42:16
mamy dosc
PO/partii oszustow/.Wielu z nich dawno gnilaby w kryminale.Pomoc sedziow powoduje ,ze sa na wolnosci
2020-07-13 09:41:40
Prześpijcie się jeszcze. Może wróci rozum.
.
2020-07-13 09:38:22
Zak
10mln nie poszło na wybory bo akceptuja wynik a to oznacza że Duda ma poparcie 20 mln a Trask 9 mln.
2020-07-13 09:33:22
zosia
50% + 1 głos bardzo kocham panią demokrację.i Gratuluje szanownej mniejszości powrotu do granic przyzwoitości nie oszukiwali na wyborach bo nie mieli sposobności. Kiedy słysze ze mniejszość czuje sie moralnie zwyciężcami to świadczy że nie wiedzą co to znczy moralność a melancholię dobrze leczy morskie powietrze i lektura pt "zostałem traktorzystą"
2020-07-13 09:23:07
Niebuszewo
Gratulujemy Andrzejowi Dudzie zwycięstwa.Całe szczęście że w nie wprowadzą karty LGBT w całej Polsce.Poza tym sztab PO nawalił na całego,chybione pomysły i niepotrzebna agresja odsunęły wielu wyborców.
2020-07-13 09:22:32
Rafał, Rafał, Rafał
- czekałem na program Rafała, a on tylko starą płytę od poprzednich wyborów "na długo_PiS_a" pt. "PiS je..ać i się niebać".
2020-07-13 08:45:07
Wybory
Gratuluje panu A.Dudzie zwyciestwa! Ja bardzo sie ciesze...Nie dziwie sie mlodym....ale ze.duzo tzw. Wiekowych glosowala na prezydenta Warszawy....tego nigdy nie pojme...
2020-07-13 08:20:43
Gy
POwcy. Wy jesteście chorzy z nienawiści.zakłamani i bezczelni. Mówicie o opluwaniu? W szczecinie nie możns powiedzieć że sie głosuje na Dudę bo byście zeżarli.
2020-07-13 07:31:45
dream
Idźcie śnić dalej.
2020-07-13 06:39:38
Wawrzek
Pytanie która z pań lepsza jako I Dama? Kornhauser czy Arens?, Kornhauser znamy i uznajemy ta druga to chyba efekt peowskiej hucpy pod hasłem Niemiec nam da ale bezprogramowej na PIS.
2020-07-13 01:57:10
Tomasz
Kidawa była lepsza ;-)
2020-07-13 00:37:59
Jerzy
Trzaskowski praktycznie otrzymał głosy tylko sympatyków PO, reszta głosów to nie poparcie z przekonania za Trzaskowskim tylko antypis. Ważne że 51 % Polaków popiera wartości podstawowe i chrzescijanskie, dzięki którym od 1000 lat opiera się nasza Rzeczpospolita.
2020-07-13 00:18:52
Jan
Teczowy Rafal to miernota n\a niemieckim zoldzie.Jego'' dokonania'' w warszawce sa dobrze znane w Polsce tylko nie w lewackim Szczecinie.
2020-07-12 23:55:30
Voter
Juz mozna gratulowac panu Trzaskowskiemu.Taki wynik, taka mobilizacja spoleczenstwa- to ogromny sukces.Obietnice pisu i propaganda nie zamulily rozumu polowie rodakow.
2020-07-12 23:06:17
Leszek
Gratuluję Rafałowi Trzaskowskiemu. W takiej sytuacji, pierwotny "wygrany" ... przegrał.
2020-07-12 23:03:55