środa, 26 lutego 2020.
Strona główna > Gospodarka > Cztery hale z nowym właścicielem

Cztery hale z nowym właścicielem

Cztery hale z nowym właścicielem
Data publikacji: 2016-11-07 18:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 2789 168943

Waimea Holding SA sprzedała 4 hale w kompleksie magazynowo-produkcyjnym North-West Logistic Park w Szczecinie. Nabywcą jest amerykański Exeter Property Group, który przejmie nieruchomość do końca tego roku.
Waimea Holding SA, deweloper powierzchni magazynowych i przemysłowych, 20 października br. sprzedał North-West Logistic Park w Szczecinie Dąbiu. Exeter Property Group kupił cztery (A,B,C i D) w pełni wynajęte, powstałe w I i II etapie inwestycji przy ul. Kniewskiej, hale o powierzchni 64 tys. m kw. Nabywcą jest amerykańska firma zarządzająca inwestycjami na rynku nieruchomości, która się specjalizuje w akwizycjach, wynajmie i zarządzaniu obiektami przemysłowymi i parkami biznesowymi - zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie. W tym roku Exeter Property Group zakupił już 6 nieruchomości logistycznych w różnych częściach Polski.
- Szczecin od dłuższego już czasu znajdował się w sferze naszych zainteresowań -powiedział Waldemar Grabka, investment officer/asset manager, w Polsce i Czechach. - Położenie geograficzne oraz wielkość tego miasta wskazywały na duży potencjał wzrostu. Waimea Holding SA świetnie wybrała lokalizację i skomercjalizowała swój projekt w Szczecinie. Deweloper wykazał się również dużą dbałością o szczegóły w fazie projektowania i realizacji inwestycji. Wszystko to sprawia, że North-West Logistic Park jest doskonałym produktem inwestycyjnym. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej transakcji i współpracy z Waimea Holding SA. Naturalną konsekwencją będzie zwiększenie zaangażowania Exeter Property Group w rejonie Szczecina.
Inwestorem kompleksu magazynowo-produkcyjnego, pierwszego klasy A w Szczecinie, była spółka North-West Logistic Park.Należy ona do Waimea Holding SA.
- Jestem niezmiernie dumny, że nasz pierwszy projekt zrealizowany w Szczecinie mogliśmy w tak krótkim czasie sprzedać - podkreśla Andrzej Rosiński, prezes Waimea Holding SA.- Sfinalizowanie transakcji z amerykańskim funduszem potwierdziło, że realizujemy obiekty na najwyższym światowym poziomie. Pozyskane środki z transakcji sprzedaży North-West Logistic Park zostaną wykorzystane na finansowanie naszych nowych inwestycji oraz na optymalizację struktury finansowania bilansu spółki. Realizujemy i planujemy kolejne inwestycje w parki logistyczne. W ciągu najbliższych trzech lat chcielibyśmy zbudować i skomercjalizować ponad 200 000 m kw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej, m.in. w Szczecinie i Stargardzie.
North-West Logistic Park od początku cieszył się dużym uznaniem na rynku. Jego nowocześnie wyposażone hale dają bowiem najemcom możliwość wysokiego składowania i prowadzenia operacji logistycznych oraz produkcyjnych. Działa w nim wiele firm, zwłaszcza skandynawskich.
Exeter Property Group kupioną od Waimea Holding SA nieruchomość przejmie do końca tego roku. Przypomnijmy, że oprócz sprzedanych 4 obiektów, spółka North-West Logistic Park oddała w tym roku do użytkowania przy ul. Kniewskiej kolejną halę E (4 600 m kw. ), w której ulokowały się spółki Greencarrier Freight Services Poland i Shadowline. Park logistyczny NWLP 2 powiększył się też o sąsiadującą z nim działkę z halą, której jedynym najemcą jest Kompania Piwowarska. Ponadto, na początku 2017 r. gotowy ma być siódmy (G) budynek. Cały (4500 m kw.) zajmie  Mycs– niemiecki producent i dystrybutor mebli modułowych. (mag)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cztery hale z nowym właścicielem Cztery hale z nowym właścicielem

Komentarze

holoa
fundusze spekulacyjne czyli promesy akcje bonifikaty itp czyli papierki i ani jeden zywy dolar ,euro, zlotowka wkrótce przy pomocy korupcji podczepia do interesu polskie firmy i POLSKI KAPITAŁ I WYPOMPUJA Z RYNKU PRAWDZIWE PIENIADZE.Jedyne euro jakie za ten biznes zapłacono to napiwek dla kelnerki w radisonie. Trzymac sie od OSZUSTOW z DALEKA a za pare meesiecy biznes przejac za dlugi za darmo.
2016-11-08 05:12:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie