Sobota 24 lipca 2021r. 
REKLAMA

Cztery hale z nowym właścicielem

Data publikacji: 2016-11-07 18:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Cztery hale z nowym właścicielem
 

Waimea Holding SA sprzedała 4 hale w kompleksie magazynowo-produkcyjnym North-West Logistic Park w Szczecinie. Nabywcą jest amerykański Exeter Property Group, który przejmie nieruchomość do końca tego roku.
Waimea Holding SA, deweloper powierzchni magazynowych i przemysłowych, 20 października br. sprzedał North-West Logistic Park w Szczecinie Dąbiu. Exeter Property Group kupił cztery (A,B,C i D) w pełni wynajęte, powstałe w I i II etapie inwestycji przy ul. Kniewskiej, hale o powierzchni 64 tys. m kw. Nabywcą jest amerykańska firma zarządzająca inwestycjami na rynku nieruchomości, która się specjalizuje w akwizycjach, wynajmie i zarządzaniu obiektami przemysłowymi i parkami biznesowymi - zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie. W tym roku Exeter Property Group zakupił już 6 nieruchomości logistycznych w różnych częściach Polski.
- Szczecin od dłuższego już czasu znajdował się w sferze naszych zainteresowań -powiedział Waldemar Grabka, investment officer/asset manager, w Polsce i Czechach. - Położenie geograficzne oraz wielkość tego miasta wskazywały na duży potencjał wzrostu. Waimea Holding SA świetnie wybrała lokalizację i skomercjalizowała swój projekt w Szczecinie. Deweloper wykazał się również dużą dbałością o szczegóły w fazie projektowania i realizacji inwestycji. Wszystko to sprawia, że North-West Logistic Park jest doskonałym produktem inwestycyjnym. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej transakcji i współpracy z Waimea Holding SA. Naturalną konsekwencją będzie zwiększenie zaangażowania Exeter Property Group w rejonie Szczecina.
Inwestorem kompleksu magazynowo-produkcyjnego, pierwszego klasy A w Szczecinie, była spółka North-West Logistic Park.Należy ona do Waimea Holding SA.
- Jestem niezmiernie dumny, że nasz pierwszy projekt zrealizowany w Szczecinie mogliśmy w tak krótkim czasie sprzedać - podkreśla Andrzej Rosiński, prezes Waimea Holding SA.- Sfinalizowanie transakcji z amerykańskim funduszem potwierdziło, że realizujemy obiekty na najwyższym światowym poziomie. Pozyskane środki z transakcji sprzedaży North-West Logistic Park zostaną wykorzystane na finansowanie naszych nowych inwestycji oraz na optymalizację struktury finansowania bilansu spółki. Realizujemy i planujemy kolejne inwestycje w parki logistyczne. W ciągu najbliższych trzech lat chcielibyśmy zbudować i skomercjalizować ponad 200 000 m kw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej, m.in. w Szczecinie i Stargardzie.
North-West Logistic Park od początku cieszył się dużym uznaniem na rynku. Jego nowocześnie wyposażone hale dają bowiem najemcom możliwość wysokiego składowania i prowadzenia operacji logistycznych oraz produkcyjnych. Działa w nim wiele firm, zwłaszcza skandynawskich.
Exeter Property Group kupioną od Waimea Holding SA nieruchomość przejmie do końca tego roku. Przypomnijmy, że oprócz sprzedanych 4 obiektów, spółka North-West Logistic Park oddała w tym roku do użytkowania przy ul. Kniewskiej kolejną halę E (4 600 m kw. ), w której ulokowały się spółki Greencarrier Freight Services Poland i Shadowline. Park logistyczny NWLP 2 powiększył się też o sąsiadującą z nim działkę z halą, której jedynym najemcą jest Kompania Piwowarska. Ponadto, na początku 2017 r. gotowy ma być siódmy (G) budynek. Cały (4500 m kw.) zajmie  Mycs– niemiecki producent i dystrybutor mebli modułowych. (mag)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

holoa
2016-11-08 05:12:24
fundusze spekulacyjne czyli promesy akcje bonifikaty itp czyli papierki i ani jeden zywy dolar ,euro, zlotowka wkrótce przy pomocy korupcji podczepia do interesu polskie firmy i POLSKI KAPITAŁ I WYPOMPUJA Z RYNKU PRAWDZIWE PIENIADZE.Jedyne euro jakie za ten biznes zapłacono to napiwek dla kelnerki w radisonie. Trzymac sie od OSZUSTOW z DALEKA a za pare meesiecy biznes przejac za dlugi za darmo.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ