czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Gospodarka > Cztery hale z nowym właścicielem

Cztery hale z nowym właścicielem

Cztery hale z nowym właścicielem
Data publikacji: 2016-11-07 18:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 2144 168943

Waimea Holding SA sprzedała 4 hale w kompleksie magazynowo-produkcyjnym North-West Logistic Park w Szczecinie. Nabywcą jest amerykański Exeter Property Group, który przejmie nieruchomość do końca tego roku.
Waimea Holding SA, deweloper powierzchni magazynowych i przemysłowych, 20 października br. sprzedał North-West Logistic Park w Szczecinie Dąbiu. Exeter Property Group kupił cztery (A,B,C i D) w pełni wynajęte, powstałe w I i II etapie inwestycji przy ul. Kniewskiej, hale o powierzchni 64 tys. m kw. Nabywcą jest amerykańska firma zarządzająca inwestycjami na rynku nieruchomości, która się specjalizuje w akwizycjach, wynajmie i zarządzaniu obiektami przemysłowymi i parkami biznesowymi - zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie. W tym roku Exeter Property Group zakupił już 6 nieruchomości logistycznych w różnych częściach Polski.
- Szczecin od dłuższego już czasu znajdował się w sferze naszych zainteresowań -powiedział Waldemar Grabka, investment officer/asset manager, w Polsce i Czechach. - Położenie geograficzne oraz wielkość tego miasta wskazywały na duży potencjał wzrostu. Waimea Holding SA świetnie wybrała lokalizację i skomercjalizowała swój projekt w Szczecinie. Deweloper wykazał się również dużą dbałością o szczegóły w fazie projektowania i realizacji inwestycji. Wszystko to sprawia, że North-West Logistic Park jest doskonałym produktem inwestycyjnym. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej transakcji i współpracy z Waimea Holding SA. Naturalną konsekwencją będzie zwiększenie zaangażowania Exeter Property Group w rejonie Szczecina.
Inwestorem kompleksu magazynowo-produkcyjnego, pierwszego klasy A w Szczecinie, była spółka North-West Logistic Park.Należy ona do Waimea Holding SA.
- Jestem niezmiernie dumny, że nasz pierwszy projekt zrealizowany w Szczecinie mogliśmy w tak krótkim czasie sprzedać - podkreśla Andrzej Rosiński, prezes Waimea Holding SA.- Sfinalizowanie transakcji z amerykańskim funduszem potwierdziło, że realizujemy obiekty na najwyższym światowym poziomie. Pozyskane środki z transakcji sprzedaży North-West Logistic Park zostaną wykorzystane na finansowanie naszych nowych inwestycji oraz na optymalizację struktury finansowania bilansu spółki. Realizujemy i planujemy kolejne inwestycje w parki logistyczne. W ciągu najbliższych trzech lat chcielibyśmy zbudować i skomercjalizować ponad 200 000 m kw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej, m.in. w Szczecinie i Stargardzie.
North-West Logistic Park od początku cieszył się dużym uznaniem na rynku. Jego nowocześnie wyposażone hale dają bowiem najemcom możliwość wysokiego składowania i prowadzenia operacji logistycznych oraz produkcyjnych. Działa w nim wiele firm, zwłaszcza skandynawskich.
Exeter Property Group kupioną od Waimea Holding SA nieruchomość przejmie do końca tego roku. Przypomnijmy, że oprócz sprzedanych 4 obiektów, spółka North-West Logistic Park oddała w tym roku do użytkowania przy ul. Kniewskiej kolejną halę E (4 600 m kw. ), w której ulokowały się spółki Greencarrier Freight Services Poland i Shadowline. Park logistyczny NWLP 2 powiększył się też o sąsiadującą z nim działkę z halą, której jedynym najemcą jest Kompania Piwowarska. Ponadto, na początku 2017 r. gotowy ma być siódmy (G) budynek. Cały (4500 m kw.) zajmie  Mycs– niemiecki producent i dystrybutor mebli modułowych. (mag)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cztery hale z nowym właścicielem Cztery hale z nowym właścicielem

Komentarze

holoa
fundusze spekulacyjne czyli promesy akcje bonifikaty itp czyli papierki i ani jeden zywy dolar ,euro, zlotowka wkrótce przy pomocy korupcji podczepia do interesu polskie firmy i POLSKI KAPITAŁ I WYPOMPUJA Z RYNKU PRAWDZIWE PIENIADZE.Jedyne euro jakie za ten biznes zapłacono to napiwek dla kelnerki w radisonie. Trzymac sie od OSZUSTOW z DALEKA a za pare meesiecy biznes przejac za dlugi za darmo.
2016-11-08 05:12:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”