Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Orkiestra wielkich serc

Data publikacji: 11 lutego 2019 r. 10:27
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:44
Orkiestra wielkich serc
 

W niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 27. Setki wolontariuszy wyjdą na ulice, by zbierać pieniądze do puszek na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Tej szlachetnej akcji w całym regionie będą towarzyszyć koncerty, spektakle, imprezy sportowe połączone z licytacjami orkiestrowych serduszek i innych atrakcyjnych fantów.

Świnoujście. Nadmorski kurort już od piątku będzie aktywnie uczestniczyć w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy już od piątku. Tego dnia w g. 11-12 Miejska Biblioteka Publiczna zorganizuje zabawy dla dzieci. O g. 17 w Galerii Corso odbędzie się Festiwal Sztuk Walki. Swoje umiejętności zaprezentują kluby sportów walki ze świnoujskich wysp. W sobotę w g. 10-14 w pasażu Rondo odbywać się będzie jarmark rękodzieła. O g. 11 na pływalni miejskiej orkiestra zagra pod... wodą. Organizator zaprasza wszystkich wielbicieli pływania. Alternatywą dla aktywnych może być bieg w ramach wielkoorkiestrowego Parkrunu. Tym razem biegi rozpoczną się o g. 11.45. Tradycyjnie start nastąpi w Parku Zdrojowym, na ścieżce ścieżki przy boiskach. O g. 17 w hotelu Hampton by Hilton odbędzie się kram rzeczy dziwnych.

W niedzielę sztab WOŚP będzie pracował w miejskiej bibliotece od g. 8 do północy. Tego dnia będzie można wziąć udział w „ostrym strzelaniu” na strzelnicy przy ul. Wyspiańskiego (g. 10-14) i w wielkoorkiestrowej kąpieli w morzu. Wielbiciele morsowania zapraszani są na g. 12. Na placu Mickiewicza w g. 11.30-15.30 trwać będzie pokaz sprzętu strażackiego. Będzie można też skosztować grochówki, bigosu i chleba z piekarni polowej. Przewidziano przejażdżki kolejką turystyczną. W tym czasie w Sali Miejskiego Domu Kultury odbędzie się koncert dla dzieci „Serce dla dziecka”. Od g. 16  – główny koncert. Na scenie zobaczymy: InSilence, Blond!sle oraz Danzi Group. Pokaz fajerwerków o g. 20. Uwaga! Organizatorzy zapowiadają, że może to być ostatni taki pokaz.

BaT

Stargard. W niedzielę już od samego rana na ulicach miasta pojawią się wolontariusze z puszkami WOŚP. Miejscem centralnym 27. Finału WOŚP będzie Rynek Staromiejski. Tu od g. 16 na scenie odbywać się będą artystyczne występy oraz licytacja fantów przekazanych w darze przez stargardzian. Wystąpią m.in: gitarzyści z Młodzieżowego Domu Kultury, chór Cantore Gospel, zespół DICE, Grupa De Facto, Puchacze. W herbaciarni na zmarzniętych uczestników będą czekać gorące napoje, w Kąciku u Babci Krysi stargardzcy seniorzy będą najmłodszym czytać bajki. Podczas stargardzkiego Finału odbędzie się także morsowanie oraz gorący pokaz w wykonaniu Teatru Ognia Fire Arrow. Od godz. 12.30 na stadionie lekkoatletycznym odbędzie się Bieg dla WOŚP organizowany przez Stargardzki Związek Weteranów Lekkiej Atletyki.

(żan)

Gryfino. Od rana w niedzielę na ulicach miasta będzie można spotkać wolontariuszy WOŚP, zaś kulminacja gryfińskich wydarzeń 27. Finału niezwykłej charytatywnej imprezy rozpocznie się o g. 16 na placu Barnima. Odbywać się tu będą artystyczne występy oraz licytacje fantów przekazanych przez lokalną społeczność. Do puszki WOŚP przekazane zostaną także pieniądze uzyskane podczas 21. Błyskawicznego Orkiestrowego Turnieju Szachowego (zawody rozegrane zostaną 12 bm. w Pałacyku pod Lwami – początek o g. 10, a towarzyszyć im będzie m.in. wystawa kompletów szachowych, kiermasz ciast, mini licytacja gadżetów) oraz dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek na najnowsze przedstawienie miejscowej Grupy Teatralnej Gliptykos – zespół wystąpi 13 bm. o g. 13.13 na scenie Gryfińskiego Domu Kultury (dzień wcześniej spektakl zagrany zostanie dobroczynnie na rzecz niepełnosprawnej gryfinianki Sylwii Bronickiej chorującej od urodzenia na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe typu spastycznego oraz epilepsję.; szczegóły dostępne na www.facebook.com/gliptykos).

(akme)

Barlinek. Biegiem „Policz się z cukrzycą” w samo południe rozpocznie się 27. finał WOŚP w mieście. Zapisy do biegu od g. 10 na stadionie miejskim. O g. 13 na przystani Klubu Żeglarskiego „Sztorm” spotkają się miłośnicy zimowych kąpieli. Tam też będzie możliwość zasilenia konta WOŚP. O g. 17 koncert finałowy w Barlineckim Ośrodku Kultury z występami zespołów i licytacjami.

(sja) 

Świdwin. Wielki Finał WOŚP zostanie zainaugurowany w sobotę o g. 10 turniejem piłki nożnej adeptów Akademii Piłkarskiej w hali SP 1 oraz „Wieczorem z humorem” o g. 18 w zamku joannitów. W niedzielę 50 wolontariuszy będzie kwestować na ulicach miasta. O g. 14.30 „Biegi po serduszko” (organizator: Klub Biegacza Sprint). Od g. 15  występy artystyczne w zamku joannitów z udziałem zespołów: Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka, Klubu Tańca i Fitness Omen, Przedszkola Miejskiego nr 2 „Pod Topolą”, Ogniska Muzycznego Roberta Ussa, Nadmiar oraz solistów: Rafała Nizioła, Judyty Jasińskiej, Piotra Malickiego. O g. 20 „Światełko do nieba”. Sztabem WOŚP kieruje Agnieszka Szyposzyńska.

Łobez. W mieście WOŚP zagra już w sobotę – o g. 19 w hali sportowo-widowiskowej da koncert zespół „Romantycy Lekkich Obyczajów”. W niedzielę w g. 9-16 grupa 37 wolontariuszy będzie kwestować na ulicach miasta. O g. 12 blok imprez rozrywkowych w SP Bełczna, a od g. 16 do 20 w łobeskiej hali sportowo-widowiskowej odbędą się występy artystyczne oraz licytacje. O g. 20 – tradycyjne„Światełko do nieba”. Pracami sztabu WOŚP kierują: Dariusz Ledzion i Oskar Arłukowicz.

(cz.b.)

Kołobrzeg. WOŚP zagra tradycyjnie na Placu Ratuszowym. Od g. 15 na scenie pojawiać się będą miejscowe zespoły wokalne i taneczne. Obok Ratusza zacumują znane kołobrzeskie kluby i organizacje. Będą motocykliści, ratownicy wodni i morscy, fani dawnej motoryzacji oraz muzealnicy. Jak zwykle przy ul. Mariackiej swoje kramy rozłoży grupa Basia i Przyjaciele. Wcześniej, bo w południe, przy molo spacerowym do wody wejdą kołobrzeskie morsy. Do akcji włączy się także firma Masarnia Burger Bar, która podjęła się organizacji zawodów w jedzeniu burgerów na czas.

Białogard. Miłośników WOŚP przywita o g. 17 w hali widowiskowo-sportowej miejscowego Liceum Ogólnokształcącego. Poza programem artystycznym, w którym swoje umiejętności i zdolności zaprezentują zespoły G9, Top Toys oraz wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury, prowadzone tam będą licytacje przekazanych na rzecz orkiestry darów.

Karlino. WOŚP rozpocznie swoje granie o g. 17 w Homanit Arenie. Poza występami artystycznymi będzie tam można wziąć udział w licytacji fotela burmistrza. Nie chodzi przy tym o mebel, a o możliwość siedzenia na nim przez jeden dzień w gabinecie włodarza. Zwycięzca licytacji pozna tajniki pracy gospodarza i będzie wraz z nim uczestniczył w zaplanowanych spotkaniach.

(pw) 

Koszalin. Zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych to cel tegorocznej zbiórki 27. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja przebiegnie w niehandlową niedzielę, od g. 14 do 21. Sztab miejski skupia 425 wolontariuszy, którzy będą kwestować na ulicach Koszalina i w okolicy. Zabytkowym autobusem można się przejechać za datek do puszki, podobnie jak wąskotorówką na trasie do Rosnowa. Na Rynku Staromiejskim ruszą występy artystyczne i licytacje przedmiotów wartościowych. Zwieńczeniem będzie tradycyjne Światełko do Nieba o g. 20 i koncert grupy Jary Oddział Zamknięty.

Mielno. Niedzielny finał 27. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nadmorskie miasto po raz pierwszy organizuje pod szyldem własnego sztabu. Atrakcji ma być mnóstwo, a start w samo południe. Do wody wejdą morsy z klubów: miejscowego Eskimos i koszalińskiego Posejdon. Poza tym datki do puszek zbierać będą wystawcy na kiermaszu słodkości, domowego ciasta i przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Centrum Rekreacji Forma zaprasza do tańca i aktywności na plaży. Na deptaku chętni mogą podziwiać auta zabytkowe, serduszka za opłatą zaś przyklejać do starego ciągnika z Traktoriady na promenadzie. Około g. 16.30 ruszy międzypokoleniowy bieg z pochodniami po plaży. Zagrają dla WOŚP: zespół RBB oraz Sax and Decks. Światełko do Nieba to fire show przy pomniku morsa; po którym zaplanowane są licytacje. ©℗

(m)

Podpis [518173]:

W programie świnoujskiego WOŚP znalazły się m.in. festiwal sztuk walki, kram rzeczy dziwnych, czy zimowa kąpiel w morzu.

Fot. Bartosz TURLEJSKI

Podpis [518174]:

Finał WOŚP będzie dodatkowo promocją XVI Międzynarodowego Zlotu Morsów, który tradycyjnie odbędzie się w lutym br.

Fot. Wiesław MILLER

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA