sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wiceprezydent Anna Szotkowska nie skontroluje teściowej

Wiceprezydent Anna Szotkowska nie skontroluje teściowej

Wiceprezydent Anna Szotkowska nie skontroluje teściowej
Data publikacji: 2018-12-07 16:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Wywietleń: 1884 365522

Prezydent Szczecina wydał zarządzenie określające szczegółowy podział obowiązków jego zastępców. Wynika z niego, że nowa wiceprezydent Anna Szotkowska nie będzie nadzorować swojej teściowej, która jest prezesem miejskiej spółki STBS.

Nowy zastępca prezydenta Szczecina ds. komunalnych objęła swoje stanowisko w ostatni poniedziałek 3 grudnia. Przez ostatnie cztery lata funkcję tę pełnił, z nadania PiS, Marcin Pawlicki (aktualnie nowy radny w Radzie Miasta). Ale po ostatnich wyborach samorządowych zrezygnował z tego stanowiska.

Szotkowska do chwili objęcia funkcji zastępcy prezydenta (od stycznia 2018 roku) była dyrektorem Wydziału Mieszkalnictwa i Regulacji Stanów Prawnych Nieruchomości w Urzędzie Miasta Szczecin. Wcześniej, przez 13 lat pracowała w strukturach Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych – na stanowiskach od inspektora ds. wspólnot mieszkaniowych do zastępcy dyrektora ds. nadzoru właścicielskiego i inwestycji. Należało do niej m.in. koordynowanie i nadzór nad całością spraw związanych z zarządzaniem nieruchomościami własnymi oraz wspólnot mieszkaniowych, tworzenie planów gospodarczych, ich realizacja, przewodniczenie i koordynowanie pracami komisji przetargowych, nadzór nad właściwym stanem technicznym i sanitarno-porządkowym nieruchomości.

Ale prywatnie Anna Szotkowska jest synową prezesa miejskiej spółki Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – Grażyny Szotkowskiej (firmy zajmującej się budową nowych mieszkań i modernizacją starych). Pojawiły się więc opinie, że nowy zastępca będzie kontrolował członka rodziny. Miasto zapewnia, że taka możliwość została z góry wykluczona.

– Nadzór nad STBS i drugą spółką Towarzystwo Budownictwa Społecznego Prawobrzeże będzie sprawować wiceprezydent Daniel Wacinkiewicz – stwierdził Łukasz Kolasa, rzecznik prezydenta Szczecina.

Według zarządzenia prezydenta, Anna Szotkowska będzie się zajmować zarządzaniem zasobem mieszkaniowym i bieżącym
utrzymaniem miasta, obejmującym m.in. lokalny transport zbiorowy, inżynierię i organizację ruchu drogowego, gospodarkę odpadami komunalnymi oraz utrzymanie porządku i czystości w mieście. Ponadto będzie się opiekować handlem, usługami i targowiskami, ochroną środowiska, gospodarką leśną, cmentarzami, ochroną zwierząt i współpracą z radami osiedli. ©℗

(dar)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

A
Jak głosowaliście tak macie
2018-12-09 10:38:12
Daro
Niezbyt udany ruch Krzystka mógł znaleźć kogoś bardziej ogarniętego
2018-12-09 10:36:48
Przewartościowanie celów życiowych
@blum> Osoba zatrudniona w spółce skarbu miasta [rocznik 1954] nie musi rezygnować z aktywności zawodowej, nabywając uprawnienie emerytalne może kontynuować swoją aktywność zawodową w spółkach kapitału prywatnego, działających w warunkach gospodarki rynkowej. w wieku emerytalnym czas oderwać się od samorządowego cycka budżetowego i swoją pracą w prawdziwym biznesie budowlanym udowodnić, że rzeczywiście jest się poszukiwanym fachowcem i profesjonalistą o najwyższych kompetencjach. warto też pokusić się o zarabianie prawdziwych pieniędzy, a nie zadowalać się do grobowej deski marną pensją na budżetowej posadzie.//Boromeusz.
2018-12-08 01:00:54
A Prezydent swoim Zarzadzeniem...
Obciazyl ta Pania tyloma Obowiazkami... ze az ciekawe czy zdazy i da rade ?? Chyba ze "za Kulisami" bedzie jeszcze dodatkowo "po-ma-ga-lo" kilkunastu... Urzednikow ?/!!
2018-12-08 00:08:00
Plum... do blum
Przeciez rocznik 54 to Teraz Nowoczesne pokolenie ! A logicznie patrzac, przeciez Kontrola w Rodzinie - mogla doprowadzic by do... "ew. rozwodu" ?
2018-12-07 23:53:07
blum
Przecież p. Grazyna Szotkowska rocznik 1954 nabyła dawno prawa emerytalne i powinna przejść na zasłużoną emeryturę i będzie po sprawie
2018-12-07 22:33:17
zmiana
Widać coraz dobitniej że Szczecin jest w rękach kilku rodzin POLITYCZNYCH i powiązanych z nimi znajomków, wszelkiej maści korporacji, związków zawodowych i oligrachów biznesowych. KTO DO NICH NIE NALEŻY JEST PRZEGRANY ŻYCIOWO, ZAWODOWO, SPOŁECZNIE A NAWET RODZINNIE. Podziały partyjne to tylko zasłon dymna. Wszystkich ich celem jest dorwać sie do władzy i megabogacić się łupiąc podatników ilę sie da, tak aby wzbogacacić sie na pokolenia. Zwykły człowiek jest dla nich wszystkich i tych z PO i tych z PiS i tych z SLD niepotrzebnym balastem śmieciem - coś od nich chcącym. Każda z tych partii to wróg zwykłego ludu!!!Pora ich wymienić.Francuzi tyrana zwalają na ulicy, my to zróbmy przy urnach wyborczych . Musimy dokonać konkretnej zmiany. Rok 2019 będzie do tego unikalną szansą.
2018-12-07 20:10:28
bzdura
Dlaczego nie mogę wykupić mieszkania w mojej komienicy skoro 21 mieszkań jest własnościowych a 3 komunalne.
2018-12-07 19:38:48
Viola
Bezczelny nepotyzm "bezpartyjnych" przekracza pomysły i zachcianki partii politycznych.
2018-12-07 18:16:27
;/
Nie będzie, ale dopiero po interwencji, więc o czym tutaj mówić. Szkoda gadać...
2018-12-07 17:59:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie