poniedziałek, 17 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wiceprezydent Anna Szotkowska nie skontroluje teściowej

Wiceprezydent Anna Szotkowska nie skontroluje teściowej

Wiceprezydent Anna Szotkowska nie skontroluje teściowej
Data publikacji: 2018-12-07 16:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-11 14:30
Wywietleń: 1205 365522

Prezydent Szczecina wydał zarządzenie określające szczegółowy podział obowiązków jego zastępców. Wynika z niego, że nowa wiceprezydent Anna Szotkowska nie będzie nadzorować swojej teściowej, która jest prezesem miejskiej spółki STBS.

Nowy zastępca prezydenta Szczecina ds. komunalnych objęła swoje stanowisko w ostatni poniedziałek 3 grudnia. Przez ostatnie cztery lata funkcję tę pełnił, z nadania PiS, Marcin Pawlicki (aktualnie nowy radny w Radzie Miasta). Ale po ostatnich wyborach samorządowych zrezygnował z tego stanowiska.

Szotkowska do chwili objęcia funkcji zastępcy prezydenta (od stycznia 2018 roku) była dyrektorem Wydziału Mieszkalnictwa i Regulacji Stanów Prawnych Nieruchomości w Urzędzie Miasta Szczecin. Wcześniej, przez 13 lat pracowała w strukturach Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych – na stanowiskach od inspektora ds. wspólnot mieszkaniowych do zastępcy dyrektora ds. nadzoru właścicielskiego i inwestycji. Należało do niej m.in. koordynowanie i nadzór nad całością spraw związanych z zarządzaniem nieruchomościami własnymi oraz wspólnot mieszkaniowych, tworzenie planów gospodarczych, ich realizacja, przewodniczenie i koordynowanie pracami komisji przetargowych, nadzór nad właściwym stanem technicznym i sanitarno-porządkowym nieruchomości.

Ale prywatnie Anna Szotkowska jest synową prezesa miejskiej spółki Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – Grażyny Szotkowskiej (firmy zajmującej się budową nowych mieszkań i modernizacją starych). Pojawiły się więc opinie, że nowy zastępca będzie kontrolował członka rodziny. Miasto zapewnia, że taka możliwość została z góry wykluczona.

– Nadzór nad STBS i drugą spółką Towarzystwo Budownictwa Społecznego Prawobrzeże będzie sprawować wiceprezydent Daniel Wacinkiewicz – stwierdził Łukasz Kolasa, rzecznik prezydenta Szczecina.

Według zarządzenia prezydenta, Anna Szotkowska będzie się zajmować zarządzaniem zasobem mieszkaniowym i bieżącym
utrzymaniem miasta, obejmującym m.in. lokalny transport zbiorowy, inżynierię i organizację ruchu drogowego, gospodarkę odpadami komunalnymi oraz utrzymanie porządku i czystości w mieście. Ponadto będzie się opiekować handlem, usługami i targowiskami, ochroną środowiska, gospodarką leśną, cmentarzami, ochroną zwierząt i współpracą z radami osiedli. ©℗

(dar)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

A
Jak głosowaliście tak macie
2018-12-09 10:38:12
Daro
Niezbyt udany ruch Krzystka mógł znaleźć kogoś bardziej ogarniętego
2018-12-09 10:36:48
Przewartościowanie celów życiowych
@blum> Osoba zatrudniona w spółce skarbu miasta [rocznik 1954] nie musi rezygnować z aktywności zawodowej, nabywając uprawnienie emerytalne może kontynuować swoją aktywność zawodową w spółkach kapitału prywatnego, działających w warunkach gospodarki rynkowej. w wieku emerytalnym czas oderwać się od samorządowego cycka budżetowego i swoją pracą w prawdziwym biznesie budowlanym udowodnić, że rzeczywiście jest się poszukiwanym fachowcem i profesjonalistą o najwyższych kompetencjach. warto też pokusić się o zarabianie prawdziwych pieniędzy, a nie zadowalać się do grobowej deski marną pensją na budżetowej posadzie.//Boromeusz.
2018-12-08 01:00:54
A Prezydent swoim Zarzadzeniem...
Obciazyl ta Pania tyloma Obowiazkami... ze az ciekawe czy zdazy i da rade ?? Chyba ze "za Kulisami" bedzie jeszcze dodatkowo "po-ma-ga-lo" kilkunastu... Urzednikow ?/!!
2018-12-08 00:08:00
Plum... do blum
Przeciez rocznik 54 to Teraz Nowoczesne pokolenie ! A logicznie patrzac, przeciez Kontrola w Rodzinie - mogla doprowadzic by do... "ew. rozwodu" ?
2018-12-07 23:53:07
blum
Przecież p. Grazyna Szotkowska rocznik 1954 nabyła dawno prawa emerytalne i powinna przejść na zasłużoną emeryturę i będzie po sprawie
2018-12-07 22:33:17
zmiana
Widać coraz dobitniej że Szczecin jest w rękach kilku rodzin POLITYCZNYCH i powiązanych z nimi znajomków, wszelkiej maści korporacji, związków zawodowych i oligrachów biznesowych. KTO DO NICH NIE NALEŻY JEST PRZEGRANY ŻYCIOWO, ZAWODOWO, SPOŁECZNIE A NAWET RODZINNIE. Podziały partyjne to tylko zasłon dymna. Wszystkich ich celem jest dorwać sie do władzy i megabogacić się łupiąc podatników ilę sie da, tak aby wzbogacacić sie na pokolenia. Zwykły człowiek jest dla nich wszystkich i tych z PO i tych z PiS i tych z SLD niepotrzebnym balastem śmieciem - coś od nich chcącym. Każda z tych partii to wróg zwykłego ludu!!!Pora ich wymienić.Francuzi tyrana zwalają na ulicy, my to zróbmy przy urnach wyborczych . Musimy dokonać konkretnej zmiany. Rok 2019 będzie do tego unikalną szansą.
2018-12-07 20:10:28
bzdura
Dlaczego nie mogę wykupić mieszkania w mojej komienicy skoro 21 mieszkań jest własnościowych a 3 komunalne.
2018-12-07 19:38:48
Viola
Bezczelny nepotyzm "bezpartyjnych" przekracza pomysły i zachcianki partii politycznych.
2018-12-07 18:16:27
;/
Nie będzie, ale dopiero po interwencji, więc o czym tutaj mówić. Szkoda gadać...