poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kto nowym wiceprezydentem za Pawlickiego?

Kto nowym wiceprezydentem za Pawlickiego?

Kto nowym wiceprezydentem za Pawlickiego?
Data publikacji: 2018-11-26 15:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Wywietleń: 2688 363605

Marcin Pawlicki - dotychczasowy zastępca prezydenta Szczecina, z nadania PiS, nie może już liczyć na ponowną nominację. Kto wejdzie na jego miejsce? Prezydent zapewnia, że nikt z rekomendacji politycznej.

Po wygranej drugiej turze wyborów samorządowych nowy stary prezydent Szczecina Piotr Krzystek ujawnił, że w skład jego ekipy ponownie wejdą jego dotychczasowi zastępcy Krzysztof Soska i Michał Przepiera.

– To ludzie doświadczeni, którzy robią dla miasta kawał dobrej roboty i na których mogę liczyć – powiedział Krzystek.

Okazuje się, że na ponowną nominację nie ma co liczyć zastępca prezydenta ds. komunalnych Marcin Pawlicki, rekomendowany przez PiS. Pełnił on tę funkcję od lutego 2016 roku, kiedy zastąpił na tym stanowisku Mariusza Kądziołkę (również z PiS), który został prezesem firmy Enea Oświetlenie. Według nieoficjalnych informacji prezydent nie był usatysfakcjonowany wynikami pracy Pawlickiego. Poza tym ugrupowanie Krzystka - Bezpartyjni -  w Radzie Miasta weszło w nieformalną koalicję z Platformą Obywatelską i będzie też tę partię oraz PSL i SLD popierać w sejmiku województwa.

Kto więc ma szansę na objęcie stanowiska po Pawlickim?

- Jeżeli chodzi o skład wiceprezydentów, to w najbliższym czasie wszystkie propozycje zostaną ujawnione. Będzie to mój skład autorski - zapewnił prezydent.

- Nie zakłada udziału w nim przedstawicieli partii politycznych. Rozmowy trwają - dodaje Łukasz Kolasa, rzecznik prasowy prezydenta Szczecina. ©℗

(dar)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

Alina
Dobrze że go nie ma bo był za lobbym samochodowym jak większość osób w jego partii. Wszędzie parkingi, likwidować słupki i znaki zakazów, ścieżki rowerowe i chodniki dla samochodów!
2018-11-29 00:03:53
do @kolporter
to tylko powód do chwalenia ze miał swój biznes i uczciwe zarabiał, a nie pół życia na fotelu prezydenta.
2018-11-27 14:49:45
bardzo dobrze
Krzystek pozbył się najsłabszego ogniwa
2018-11-27 14:34:23
fan
Brawo Pawlicki!
2018-11-27 14:07:47
Zołza
Do wiadomości wielbicieli M. Pawlickiego - już się popisał w kampanii wyborczej PiS, kiedy krytykował politykę mieszkaniową miasta - tylko wulkan intelektu zapomniał, że to on za nią odpowiada.
2018-11-27 13:04:37
Jozef
Pozwólmy panu prezydentowi dobrać sobie swoich v-ce prezydentów. Uwagi i złośliwości nie powinny mieć miejsca. Więcej kultury Nowa ekipa powinna dobrze współpracować z Panem Prezydentem!!!! Powodzenia
2018-11-27 12:44:10
kolporter
A teraz niech otwiera kioski z prasą i sprzedaje „Gazety Codzienne”, „sieci i inne tego typu piśmidełka lansujące PiS. Poprzednio zanim został prezydentem tym się zajmował, ale jego CV o tym nie mówi.
2018-11-27 12:43:24
Magda
Tylko Kurier przedstawił nieprawdziwe informacje bo to zastępca prezydenta Pawlicki zlozyl rezygnacje... daje do myślenia wasze działanie
2018-11-27 12:40:53
Jan
I brawa dla Pawlickiego! Ma gość honor i charakter! Jak miałby rządzić z Gawłowskim, Krzystkiem i Nitrasem? Tylko miasta żal, że takie oszołomy będą nim rządzić kolejne 5 lat.
2018-11-27 11:44:25
Piter
Drogra redakcjo! Piszcie prawdę! Sam zrezygnował i odszedł od Krzystka. Kto by chciał z Nitrasem i Gawłowskim współpracować.
2018-11-27 11:41:55
Zobaczymy
Nikt z rekomendacji politycznej, czyli nowi koalicjanci nie chcą stanowiska, a robią to z miłości do Szczecina.
2018-11-27 11:02:29
Kenny
Koniec w Szczecinie pisowskich pomiotów
2018-11-27 08:42:08
cid
Szkodnik. Dobrze że się go pozbyli.
2018-11-27 07:21:30
.
Kto? Może być każdy, dosłownie każdy.
2018-11-27 06:47:27
pro PO zycja ...
A moze jakis Nowoczesnie za-KOD-owany "spadochroniarz" z Kon-sty-tuc-ji... lub HGW az z W-wy...??
2018-11-26 23:11:52
lolo
I bardzo dobrze.Niech jedzie na wschodnią ścianę tam będzie miejsce dla niego i będzie w końcu zadowolony. No i wśród swoich będzie przebywał.
2018-11-26 22:36:37
zak
Dobrało się KODziarskie towarzystwo w Szczecinie. To oznacza uwstecznienie miasta. Ludzie którzy rozsprzedali Polskę teraz będą niszczyć Szczecin.
2018-11-26 22:07:23
Adam
niech idzie i nigdy nie wraca nie będę po nim płakał nigdy więcej PiS-u w Szczecinie
2018-11-26 21:44:37
niepis
Wreszcie zszedł. Nigdy więcej PISu we władzach Szczecina
2018-11-26 21:22:29
Kataryna
Podobno To Pawlicki nie jest zadowolony z pracy Krzystka dlatego zrezygnował 👍🏻
2018-11-26 20:34:07
Wojtek
Sam zrezygnował i odszedł od Krzystka. Kto by chciał z Nitrasem i Gawłowskim współpracować.
2018-11-26 19:21:08
kkk
Od Pawlickiego każdy będzie lepszy...
2018-11-26 18:04:40
321
może Balbina?skuter służbow juz ma @Pop-swędzą kukle, moze ktos z knf albo SKokow?
2018-11-26 17:50:16
dante
mam propozycje dla Prezydenta Wieczorek????
2018-11-26 17:42:39
@pop
Pop a raczej jełop
2018-11-26 17:22:46
Kądziółkę?
Nie było takiego.
2018-11-26 16:46:45
mieszkaniec
czas pozbyć się "fachowców" z nadania PiS
2018-11-26 16:26:03
Dominik
Pawlicki sam zrezygnował, wiec zachował się honorowo, ciekawe jaki bedzie ten nowy wuceprezydent, którego wybierze Nitras z Gawlem do spolki .
2018-11-26 16:12:07
I dobrze
Jednego pisowskiego oszołoma mniej
2018-11-26 16:10:24
Pop
Gawłowski jako koalicjant Krzystka już mu na pewno kogoś znajdzie 😀😀😀 PO w końcu przejmie władze w urzędzie miasta !!!
2018-11-26 15:37:56