poniedziałek, 24 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Prezydent Piotr Krzystek przedstawił swoich zastępców

Prezydent Piotr Krzystek przedstawił swoich zastępców

Prezydent Piotr Krzystek przedstawił swoich zastępców
Data publikacji: 2018-12-03 13:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:02
Wywietleń: 2684 364753

Anna Szotkowska, Krzysztof Soska, Michał Przepiera oraz Daniel Wacinkiewicz będą pełnić funkcję zastępców prezydenta Szczecina. Piotr Krzystek w poniedziałkowe (3 grudnia) południe przedstawił swoich najbliższych współpracowników.

Anna Szotkowska - to nowy zastępca prezydenta Szczecina. Weszła na miejsce, które przez ostatni cztery lata piastował reprezentant PiS. Będzie odpowiadać za sprawy komunalne w mieście. Pozostali zastępcy prezydenta Szczecina bez zmian. W drużynie Piotra Krzystka nadal są Krzysztof Soska (sfera społeczna, ze szczególnym naciskiem na integrację oferty dla seniorów, odpowiadanie na potrzeby rodzin, edukacja, kultura, turystyka i sport), Michał Przepiera (nowa organizacja i integracja inwestycji, w tym powołanie spółki inwestycyjnej dla obsługi kluczowych projektów) oraz Daniel Wacinkiewicz (ład przestrzenny, rewitalizacja, projekt „Łasztownia - nowe serce miasta” oraz relacje z mieszkańcami).

W poniedziałek prezydent Szczecina oficjalnie zaprezentował swoich aktualnych zastępców.

- Od początku podkreślałem, że moim celem jest profesjonalne zarządzanie Szczecinem. I tak też buduję swój autorski zespół współpracowników. Moi zastępcy od lat pracują w samorządzie, posiadają doświadczenie i znają realia funkcjonowania naszego miasta – zapewniał Piotr Krzystek.

Zmiana nastąpiła na miejscu wiceprezydenta ds. komunalnych. Przez ostatnie cztery lata funkcję tę pełnił, z nadania PiS, Marcin Pawlicki (obecnie nowy radny w Radzie Miasta). Po ostatnich wyborach samorządowych zrezygnował z tego stanowiska. W poniedziałek jego miejsce zajęła Anna Szotkowska. Będzie odpowiedzialna za poprawę wykorzystania zasobu mieszkaniowego Szczecina oraz jakości utrzymania miasta.

- Pochodzi z urzędu. Od 13 lat pracuje w samorządzie, na rożnych stanowiskach - od inspektora aż do dyrektora. Ostatnio była odpowiedzialna za sprawy mieszkalnictwa w mieście - prezentował nowego zastępcę prezydent Szczecina.

- Część z tych zdań, jakie obejmuję, jest mi bliska - mieszkalnictwo. Będę się skupiać na jak najlepszym wykorzystaniu zasobów mieszkaniowych miasta. To mój główny cel - stwierdziła Szotkowska.

Zajmie się także problemem braku toalet w wielu komunalnych mieszkaniach w Szczecinie.

- Trzeba przygotować dokumentację, wyłonić wykonawcę, przygotować finansowanie. Realizacja tego projektu potrwa kilka lat. Chcielibyśmy jednak, aby rocznie móc oddawać 200 toalet - stwierdziła Szotkowska.

Ostatnią kobietą, jaka pełniła funkcję wiceprezydenta Szczecina, była Anna Nowak (2002-2006). Wchodziła ona w skład zarządu miasta kierowanego przez prezydenta Mariana Jurczyka.

- Pani prezydent Szotkowska pokazała, że potrafi sobie radzić w rożnych sytuacjach, także z męską częścią kadry urzędniczej. Jej obecność w pewien sposób zabezpiecza też parytet w obsadzie zastępców prezydenta miasta - dodał Krzystek.

Anna Szotkowska ukończyła Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego ze specjalnością ekonometria menedżerska oraz studia podyplomowe Rynek nieruchomości. Posiada licencję zarządcy nieruchomości i jest w trakcie studium MBA. Zawodowo związana była ze sferą nieruchomości. Przez 13 lat pracowała w Zarządzie Budynków i Lokali Komunalnych. Od stycznia 2018 r. pełniła funkcję dyrektora Wydziału Mieszkalnictwa i Regulacji Stanów Prawnych Nieruchomości w szczecińskim magistracie. Do jej zadań należało realizowanie polityki mieszkaniowej miasta, a jednym z efektów było rozpoczęcie procesu integracji oferty mieszkaniowej Szczecina przez m.in. powołanie do życia Agencji Mieszkaniowej Miasta. ©℗

(dar)

 Fot. Dariusz Gorajski

 

 

 

 

 

 

 

Prezydent Piotr Krzystek przedstawił swoich zastępców

Komentarze

Nowak Jan
Do tej pory nie mogę zrozumieć, jak można wybrać takiego nieroba na prezydenta. Gość od 12 lat buduje stadion, w miejscu lotniska obiecuje park, a chodniki jak były krzywe i os...e, tak nadal są.
2018-12-04 10:28:26
Tola
Krzystek to porażka dla tego miasta.
2018-12-04 10:26:42
Ciekawski
A dlaczego na innych forach internetowych piszą źe teściowa będzie zadowolona ? Czyżby pani Szotkowska prezes STBS była teściową ...?
2018-12-04 10:19:00
Niechlujny ReDARktorek
Ostatnią kobietą która pełniła funkcję Wiceprezydenta była Pani Elżbieta Masojć ... Pani Nowak była wcześniej
2018-12-04 09:03:20
nareszcie
Całe Szczęście że po 8 latach zastoju udało się wreszcie wykopać od koryta pisowców. Teraz Szczecin ruszy wreszcie z kopyta
2018-12-04 07:54:18
IHTIS
Ech, ten skowyt swołoczy bolszewickiej... Miód na me serce. Rzucony ochłap ścierwa w postaci nadprogramowego zastępcy przewodniczącego RM, czysto symboliczny, będzie musiał wystarczyć. Won z Wolnego Miasta Szczecin!
2018-12-04 06:19:37
Ojj... Panie Krzystek
W ramach Rowno-Uprawnienia to... o 1-go Faceta za Duzo i o 1-na Kobiete za malo !!
2018-12-04 00:32:39
I do... Sromotnika Bezwstydnego
W zaleznosci jak Wiatr... PO-wieje ?? No to teraz PO-winienes "prze-Farbowac sie"... na Sromotnika Bezpartyjnego !!
2018-12-04 00:26:14
Do... Ziomka
A jak S/P M. Jurczykowi moglo sie wiele Udac...(?) jak wokol Niego "krazylo i deptalo" saaame Lewactwo !! Mowiac krotko "chlopina" byl za latwowierny i za dobry - i dlatego w koncu zostal "Wymanewrowany"...!!
2018-12-04 00:16:10
Zajmie się także problemem braku toalet
nic nie zrobiła a "Przez 13 lat pracowała w Zarządzie Budynków i Lokali Komunalnych".
2018-12-03 22:04:13
Do Ziomek
Szanowny Panie. Krzystek przez dwie kadencje realizował programy inwestycyjne przygotowane przez ludzi z zespołu Jurczyka. A pamięta szanowny pan, kolejne odcinki Obwodnicy Śródmiejskiej, kolejne odcinki Europejskiej, kolejne odcinki Struga, Autostradę Poznańską (obecnie Krygiera),dwupoziomowe rondo przed Auchan, dwupoziomowe rondo na Struga, halę widowiskowo-sportową, Teatr Pleciugę, itp., itd.? Skończyły się pomysły ludzi osądzanego od czci i wiary Jurczyka i skończyły się inwestycje w Szczecinie. Teraz nie ma na nic pomysłu, że o realizacji nie wspomnę.
2018-12-03 19:28:41
xxx
Ma długoletnie doświadczenie w zbilku wiec teraz pewnie sobie poradzi z 200 mln zadłużeniem w lokalach komunalnych. Macie co wybraliście
2018-12-03 18:50:45
do Hels
Krzystek NIE jest nierob do kwadratu - on jest nierob do N-tej potegi!!!!!
2018-12-03 18:43:39
srodmiescie
ciekawe co bedzie nastepne "urodzone" przez ta kobite, bo jak do tej pory to tylko przyczynila sie wraz z SCR-em do "zgnicia" Srodmiejskich Zabytkowych Kamienic!!!! i za kare powinna codziennie spacerowac 1/2 godziny po tym terenie aby go NIE zapomniala!!!!
2018-12-03 18:39:34
Heniu
A może tak w pobliżu na Żupanskiego parę pustych mieszkań?
2018-12-03 17:46:14
lnajemca
""Posiada licencję zarządcy nieruchomości " Panie redaktorze , od kilku lat nie już czegoś takiego jak ta licencja , została zlikwidowana przez Pana Gowina. A kto pokrywa koszty MBA, myslę iż gmina być może z naszych podatków lub czynszy.
2018-12-03 16:54:03
Marcelin
Jaki pan, taki kram. Kolejne 5 lat marnowania potencjału Szczecina. Szkoda miasta dla tych słabeuszy.
2018-12-03 16:45:38
Hels
Sochanski to miałby zespół fachowców, a tu widać łapanka. Wacinkiewicz w wyborach wypadł słabiutko, a teraz dalej na pełny etat pracuje na uniwersytecie. Kiedy wiec znajduje czas na pracę u urzędzie? A Soska każdego dnia krąży między Przelewicami i Szczecinem. Sami pracusie :-) Krzystek to natomiast nierób do kwadratu.
2018-12-03 16:26:10
Ziomek
Odwalcie się od Krzystka pisowskie ścierwa , Swojego czasu wybraliście Jurczyka który położył Szczecin który do dziś nie może się podnieść!!!
2018-12-03 16:04:16
SromotnikBezwstydny
Młody, prężny, wykształcony zespół.Życzę powodzenia. Wyobrażmy sobie "gabiet emerytów"o.m.c. prezydenta-kauzyperdy Sochańskiego.....
2018-12-03 15:48:55
kwk
Wacinkiewicz jako nr 1 na liście Bezpartyjnych zrobił zaledwie trzeci wynik. Kompromitacja! Mieszkańcy pokazali mu czerwoną kartkę!!!
2018-12-03 15:19:02
Gienek
Pawlicki to chociaż mógł wprowadzić program mieszkanie+, ale teraz to Krzystek zrobi wielkie g....
2018-12-03 15:04:53
Tomek
Brzydko tak kłamać prezydencie Krzystek
2018-12-03 15:03:30
Marta
On ma coś robić na Łasztowni? Przecież ona nie należy do miasta, tylko podlega pod ministra. Teraz bez koalicji z PiS plany Krzystka to mżonka. Na stadion czekamy już 12 lat... Krzystek to mitoman i oszust.
2018-12-03 15:02:28
Piter
Krzystek + banda nieudaczników
2018-12-03 14:56:06
Oszuści
Wyłudzili głosy wyborców.
2018-12-03 14:14:08
stbsik
Jaka jest definicja nepotyzmu ?
2018-12-03 13:57:27
mieszkaniec
Kobieta? Niezły ruch...naprawdę niezły. Powodzenia.
2018-12-03 13:37:20