Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Wiata na kawiarenkę

Data publikacji: 09 sierpnia 2016 r. 17:12
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Wiata na kawiarenkę
 

Trwa remont i adaptacja na dodatkowe pomieszczenie kawiarni Biancafe przedwojennej wiaty na skraju parku im. Romana Łyczywka u zbiegu ul. Ostrawickiej z al. Wojska Polskiego w Szczecinie. W tym właśnie miejscu w przeszłości kończyła się trasa tramwajów. Była schronieniem dla pasażerów oczekujących na kurs do centrum.

Jest jedną z dwóch, obok konstrukcji odnowionej przy pętli Las Arkoński, jakie przetrwały do naszych czasów. Od lat niszczała.

Jesienią ubiegłego roku radni zgodzili się o wydzierżawieniu sypiącej się budowli właścicielowi sąsiadującej z nią kawiarenki Biancafe Dariuszowi Przybylskiemu, z zawodu architektowi, który wcześniej zaadaptował na tę kawiarenkę właśnie dawny, nieużytkowany i również niszczejący latami szalet publiczny.

Wiata wkrótce odzyska dawny blask i zacznie pełnić nową rolą także z pożytkiem dla mieszkańców, spacerowiczów i turystów. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

art
2016-08-09 21:42:35
W tym mieście nie dba się o takie detale jak podświetlany stary słup ogłoszeniowy. Ważne są ścieżki rowerowe, pękające frygi i inne tandetne cudeńka. Miasto powoli traci duszę ...
Quistorp
2016-08-09 20:01:40
Wiata to perełka! , Ale! Ale! Ale!, Tuż obok , chyba ostatni przedwojenny. słup ogłoszeniowy. Miałem serdeczną koleżankę , która miała swój prywatny katalog tych słupów ogłoszeniowych z całego Szczecina. Znikają bezpowrotnie. A to był jeden z z charakterystycznych akcentów architektonicznych , okresu międzywojennego. Były nawet z podświetlanymi zwieńczeniami.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA